Uczestnicy konkursu zmierzyli się z tematem "Święta Rodzina – narodziny".
Wybór nagrodzonych szopek nie był prosty. Prace dzieci i młodzieży odznaczały się bardzo wysokim poziomem artystycznym, stąd liczne nagrody i wyróżnienia, którymi chcieliśmy docenić starania wielu uczestników.Joanna Kurbiel z Muzeum Etnograficznego
Szopki bożonarodzeniowe. Z drewna, kamienia, ale i z makaronu i piernika
Tegoroczne szopki wykonane są w różnych technikach i z różnych materiałów. Przeważają naturalne, jak drewno, kamienie, mech, liście, szyszki, orzechy, pióra, ale też makaron i pierniki. Zaskakują szopki wzorowane na lasach w słoiku czy wykonane z kolorowych koralików do prasowania.
Szopki bożonarodzeniowe. Ważny jest recykling
- Nie brakuje realizacji bazujących na recyklingu i ponownym wykorzystaniu puszki po ciastkach, metalowej konewki, pluszowej maskotki, drewnianej solniczki i niciarki, a nawet gitary - informuje Muzeum Etnograficzne.
We wrocławskim Muzeum Etnograficznym można oglądać 64 prace rzeźbiarskie, wykonane przez 87 autorów z 19 dolnośląskich szkół i pracowni plastycznych.
Szopki bożonarodzeniowe. Data, ceny biletów...
Wystawa "Najpiękniejsza szopka betlejemska 2022" trwa od 8 grudnia 2022 do 29 stycznia 2023 we wrocławskim Muzeum Etnograficznym. Ul. Traugutta 111/113. Bilety: 10 złotych normalny, 8 złotych - ulgowy.