wroclaw.pl strona główna Komunikacja we Wrocławiu – ceny biletów, rozkłady jazdy, inwestycje Komunikacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:10

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Komunikacja
  3. Co ze starymi biletami po zmianach w komunikacji miejskiej?
Kliknij, aby powiększyć
Osoba korzystająca w pojedzie komunikacji miejskiej z UrbanCardy. For. wroclaw.pl
Osoba korzystająca w pojedzie komunikacji miejskiej z UrbanCardy.

Część pasażerów wciąż jest zagubiona po wprowadzeniu we wrześniu zmian w komunikacji. Mają bilety okresowe, na dwie konkretne linie, kupione w sierpniu, a od września ich tramwaj czy autobus jeżdżą inaczej. Co począć, zanim skończy się ważność tego biletu i będzie można kupić nowy, według aktualnego zapotrzebowania?

Reklama

Tramwaj na Nowy Dwór, przez Popowice, wkrótce komunikacja przez Aleję Wielkiej Wyspy i obwodnicę Leśnicy. A jeszcze rozpoczęcie projektowania tramwaju na Maślice. Takie nagromadzenie wielkich inwestycji rodzi plotki, że bilety na komunikację wkrótce zdrożeją, aby wyższe wpływy choć w pewnej części pokryły zwiększone wydatki choćby na utrzymanie nowych ciągów komunikacyjnych.

Można być pewnym, że podwyżki cen biletów na pewno kiedyś będą. Stawki zmieniają się na przestrzeni dekad. Jednak w przewidywalnej przyszłości w związku z wielkimi inwestycjami - nie.

Władze miasta zapewnią, że nie mają w szufladzie gotowego projektu uchwały Rady Miejskiej dotyczącej zmian w cenach biletów. Co prawda taki projekt może przedstawić każdy radny, jednak na razie woli z żadnej strony nikt nie deklaruje.   

Mam bilet, ale są inne 

Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły, mogą obniżyć koszty podróżowania MPK. Wystarczy, że płacić lub zaczną płacić płacić podatki we Wrocławiu. Wtedy mogą skorzystać z karty Nasz Wrocław i jeździć naprawdę tanio. Za 60 czy 90 zł miesięcznie. Tańsze bilety z programem Nasz Wrocław (www.wroclaw.pl)

Ale właśnie osoby, które kupiły bilet długookresowy na dwie linie, mają dziś problem. Nastąpiły zmiany w komunikacji, niektóre tramwaje i autobusy jeżdżą inaczej, a bilet jest wykupiony „po staremu”. I to na kwartał czy pół roku...

Jak jeździć na starym biecie?

Biletem na dwie linie można się poruszać na trasie tych linii niezależnie, jakim numerem jedziemy. Najlepszym przykładem jest Nowy Dwór. Ktoś jeździł autobusem do pracy, teraz bardziej pasuje mu tramwaj, to śmiało może jechać na swoim bilecie po trasie, którą dotychczas kursował.

Zasady się nie zmieniły, mimo że zmieniły się trasy tramwajów i autobusów. Masz miesięczny, kwartalny, półroczny czy roczny bilet? Jeździj na nim tak, jak dotychczas! Ważne jest tylko, aby trasa się zgadzała, a jakim numerem jedziesz, to drugorzędne.

Bilety nie tracą ważności. Są stosowane analogiczne zasady, jak w przypadku zmian tras związanych z remontem. Posiadając bilet na dwie linie, wciąż będzie można się poruszać po dotychczasowej trasie bez dodatkowych opłat, choć po zmianach np. tramwajem o innym numerze.
Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektorka Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego

Nowe inwestycje i reorganizacja siatki połączeń mogły niektórym mieszkańcom zburzyć spokój. Jednak nikt nie musi za nowości dopłacać, choć jeździ teraz inaczej niż przed 3 września.

Zmiany UrbanCard - jak to zrobić?

Istnieje też możliwość, aby zmienić swój bilet, jeśli w naszej okolicy zmiany wprowadzono tak duże, że nie musimy jeździć zupełnie inną trasą. Biuro Obsługi Pasażera systemu UrbanCard może nam bezpłatnie anulować bilet, abyśmy mogli kupić taki, który uzwględania nasze potrzeby w nowych realiach. 

Biuro Obsługi Pasażera - adresy:

  • ul. Grabiszyńska 9, 53-501 Wrocław pn-pt: 8.00 – 18.00; sob: 9.00 - 14.00
  • ul. Racławicka 2-4, 53-146 Wrocław pn-pt: 8.00 – 18.00
  • ul. Ładna 1c, 50-353 Wrocław (300 metrów za Pasażem Grunwaldzkim) pn-pt: 8.00 – 18.00
  • al. Kromera 21a, 51-163 Wrocław (Biuro Obsługi Pasażera MPK) pn-pt: 8.00 – 19.00
  • ul. Świeradowska 22, 50-559 Wrocław (Biuro Obsługi Pasażera MPK) pn-pt: 8.00 – 19.00

Odbierz zniżki do miejskich atrakcji
z programem "Nasz Wrocław"

Chcę zniżkęSprawdź szczegóły na stronie Nasz Wrocław. Otwiera sie w nowej karcie

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl