Wrocławskie obchody jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski

W ten jweekend w całej Polsce odbywają się główne obchody 1050 rocznicy chrztu Polski. W niedzielę 17 kwietnia odbędą się uroczystości wrocławskie.

  • Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski

    Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski


Umowną datą przyjęcia chrztu przez Mieszka I to 14 kwietnia 966 roku. W historii początków chrześcijaństwa w Polsce są także wrocławskie akcenty – choć jedynie legendarne.

Według legendy przy moście Tumskim czeska księżniczka Dobrawa spotkała się z Mieszkiem I i to właśnie tutaj doszło do zaręczyn książęcej pary.

Właśnie dlatego obchody rozpoczną się o 11.30 na placu przy pomniku kard. Kominka. Będzie to śpiewogra „Rzecz o tym jak Mieszka ochrzczono i Dobrawą zaślubiono”. Potem w uroczystym pochodzie uczestnicy przejdą do archikatedry na mszę św., którą celebrować będzie metropolita wrocławski. W tym czasie w katedrze będzie wystawiona replika insygniów koronacyjnych królów Polski zniszczonych przez po III rozbiorze Polski. Będzie je można podziwiać do 15.00. Po mszy w okolicach auli PWT odbędzie się szereg wydarzeń, m.in. gry, teatr ognia, jarmark, koncerty i wykłady. Wszystko zakończy się ok. 18.15.

1050-lecie chrztu Polski

1050-lecie chrztu Polski

Happeningi / Konkursy / Spotkania / Dla wszystkich / W plenerze
Termin 17 kwietnia 2016 00:00

Miejsce Ostrów Tumski

Zobacz
Zgłoś uwagę