Imprezy Wrocław - czwartek 30 października

Dziś w ofercie koncerty: Marcelina w Starym Klasztorze i koncert kameralny w NFM, promocja książki "Pęknięte miasto, Biesłan", książka i kino w jednym czyli Zaczytani w kinie czy przegląd najlepszych reklam.

  • Imprezy we Wrocławiu w czwartek 30 października

    Imprezy we Wrocławiu w czwartek 30 października


Czwartek, 30 października  2014r.

 

Wystawa Grand Press Photo 2014 na dworcu Wrocław Główny

Wystawa Grand Press Photo 2014 na dworcu Wrocław Główny

Miesięcznik „Press” wspólnie z Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 zapraszają na wystawę finałowych zdjęć konkursu Grand Press Photo 2014. Najlepsze fotografie prasowe mijającego roku można zobaczyć w holu dworca Wrocław Główny do 19 listopada.

Na siedemnastu planszach zobaczymy najlepsze 172 zdjęcia wybrane przez jury konkursu spośród ponad 4,2 tysiąca nadesłanych prac.

 

Tańsze czwartki a Afrykarium i w zoo dla rencistów, emerytów i osób niepelnosprawnych

Tańsze czwartki a Afrykarium i w zoo dla rencistów, emerytów i osób niepełnosprawnych

W czwartki - bilet ulgowy dla emerytów, rencistów, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów - 10 zł/os, godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście do Afrykarium o godz. 19.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

  • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
  • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
  • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
  • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
  • Wybrzeże Namibii - to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
  • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków.

Więcej o Afrykarium.

 

Labirynt w polu kukurydzy k. Kobierzyc

Labirynt w polu kukurydzy k. Kobierzyc

Ostatni dzień, gdy można wybrać sę do labiryntu w polu kukurydzy. Powstał tuż pod Wrocławiem, w Kobierzycach, przy drodze krajowej nr 8.

Więcej czytaj tutaj

 

ZBRODNIA I KARA - spektakl Teatru Małego (premiera!)

ZBRODNIA I KARA - spektakl Teatru Małego (premiera)

godz. 16.00 Biuro Festiwalowe IMPART 2016, ul. Mazowiecka 17, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc

Fiodor Dostojewski
adaptacja i reżyseria: Stanisław Melski
scenografia i kostiumy: Zofia de Ines
muzyka: Piotr Matuszewski

„Zbrodnia i kara” Fiodora Dostojewskiego to powieść psychologiczna, filozoficzna i społeczna. Jest polifoniczna ze względu na gradację idei oraz liczne reminiscencje kulturowe. Swoisty pojedynek Rodiona Raskolnikowa i Soni Marmieładowej jest konfrontacją dwóch różnych systemów etycznych - chłodnej racjonalistycznej etyki z etyką chrześcijańską. Motywem zbrodni Raskolnikowa staje się próba samopotwierdzenia, w aksjologii bohatera, w etycznym chaosie nie tylko nie wyklucza się zbrodni, ale się ją zakłada. Prawda rozumu, która wprowadza ludzkość w moralny rozgardiasz, została pokonana przez Ewangelię i miłość - prawdę wiary.

Spektakl trwa 1 godz. 45 min. bez przerwywstęp wolny, ilość miejsc ograniczona, rezerwacja miejsc pod adresem: rezerwacje@impart.art.pl , lub tel. 71 341 94 32.

 

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - Recyklingowe lampiony i świeczniki

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA - Recyklingowe lampiony i świeczniki

godz. 17.00, Biblioteka Niemiecka, Rynek 58, sala konferencyjna, III piętro

Pod koniec października Pracownia zaprasza na wspólne tworzenie świeczników i lampionów z puszek, butelek, słoików i z czego jeszcze wymyślicie!

W warsztatach może wziąć udział każdy powyżej 16 roku życia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy osobiście w Fonotece, telefonicznie (71)33 52 203 lub na inspirownik@gmail.com.

 

Zaczytani w kinie

Zaczytani w kinie

godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty

Dla tych, którzy cenią zarówno ambitne kino, jak i dobrą książkę przygotowano nowy cykl "Zaczytani w kinie". Od października raz w miesiącu odbędą się spotkania z autorami literatury faktu, dla których nie ma tematów tabu. Opowiedzą widzom o kulisach powstawania książki, podzielą się wrażeniami, podejmą trudne tematy.

Nieodłącznym elementem każdego spotkania będzie projekcja filmu dokumentalnego lub filmu wybranego przez samego autora książki.
Najbliższe spotkania i seanse filmowe: 30.10 godz.18.00 - Ewa Winnicka "Angole" (wydawnictwo Czarne) Projekcja filmu "Joe Strummer - niepisana przyszłość". Spotkanie poprowadzi Jarek Sępek.

 

Pęknięte miasto, Biesłan. Spotkanie ze Zbyszkiem Pawlakiem i Jerzym A. Wlazło

Pęknięte miasto, Biesłan. Spotkanie ze Zbyszkiem Pawlakiem i Jerzym A. Wlazło

godz. 18.00, Madiatek, pl. Teatralny 5

Książka jest poruszającą opowieścią o największym w Europie i najokrutniejszym na świecie zamachu terrorystycznym. 1 września 2004 roku do szkoły numer 1 w Biesłanie wtargnęli zamaskowani terroryści. Przez 51 godzin więzili 1200 osób, połową z nich były dzieci, bez jedzenia, wody, w ciągłym zagrożeniu eksplozji. Po trzech dniach zginęły 334 osoby, w tym 186 dzieci. Zbyszek Pawlak był w Biesłanie kilka dni po tragicznych wydarzeniach, jakie dotknęły miasto. Odwiedził ponad setkę osetyjskich rodzin. Mieszkał w ich domach, słuchał ich historii. Po 10 latach wrócił, by zobaczyć, jak zmieniło się ich życie. Pęknięte miasto opowiada o tragedii, która dotknęła jego mieszkańców.

 

(NIE)RZECZYWISTOŚĆ OSWOJONA malarstwo Anny Nosowicz - wystawa organizowana z okazji otwarcia Galerii KAPRYSY

(NIE)RZECZYWISTOŚĆ OSWOJONA malarstwo Anny Nosowicz - wystawa organizowana z okazji otwarcia Galerii KAPRYSY

godz. 18.00, Galeria Sztuki i Designu Kaprysy, Przejście Żelaźnicze 8

Oswajanie rzeczywistości u Anny Nosowicz to próba uporządkowania skomplikowanego, pełnego różnorodności świata i zminimalizowania go do barw, prostych, czystych (ale mocno ekspresyjnych) form. Sprowadzenie do "pierwotności" jest próbą przełożenia rzeczywistości na potrzeby własnego postrzegania, niefiguratywnego, skupionego na przetwarzaniu, a nie powtarzaniu rzeczywistości.

 

Cannes Lions Imagination Day 2014

Cannes Lions Imagination Day 2014

godz. 19.30, Multikino Arkady, ul. Powstańców Śląskich 2-4

Multikino zaprasza do udziału w pokazach najlepszych reklam świata Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions.
Impreza organizowana jest już po raz dziewiąty i na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń związanych z reklamą - z roku na rok poszerza swoje grono fanów i bije rekordy popularności.
To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć najlepsze, najbardziej kreatywne kampanie i filmy reklamowe z całego świata nagrodzone w tegorocznej edycji Cannes Lions - najbardziej prestiżowego konkursu reklamowego na świecie.

 

Marcelina zaśpiewa w Starym Klasztorze

Marcelina zaśpiewa w Starym Klasztorze

godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety 25 zł

Marcelina, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, odwiedzi Wrocław 30 października. W Starym Klasztorze usłyszymy alternatywny pop. Marcelina zadebiutowała w 2008 roku pod pseudonimem Mariija piosenką „There Is No One”, która od razu została wydana na trzech kompilacjach: „RAMCafe 2″ (2008), „Only Pleasure” (2008) i „Muzyka jest z Wenus”(2009).

Koncert we Wrocławiu odbędzie się w ramach ogólnopolskiej trasy promującej płytę „Wschody Zachody”.

 

Wieczorne Kabaretów Cykanie: Michał Leja, Improkracja...

Wieczorne Kabaretów Cykanie: Michał Leja, Improkracja...

godz. 20.30, Klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Zespół Improwizacji przygotował na ten wieczór specjalny, unikatowy program, którego nie zobaczycie nigdzie więcej. Wieczór jest podzielony na 3 części: 1) kabaretowa improwizacja, 2) pojedynek stand-uperów, 3) show gwiazdy wieczoru. Gwiazdą wieczór będzie sam Michał Leja (Comedy Lab/Kraków).

Koncert kameralny

Koncert kameralny

godz. 19.00, sala koncertowa Filharmonii

Wojciech Hazuka – skrzypce
Sylwia Matuszyńska – wiolonczela
Anna Rutkowska-Schock – fortepian

Lech Dzierżanowski – prowadzenie

Program:
F. Mendelssohn-Bartholdy II Trio fortepianowe c-moll op. 66
F. Martin Trio sur des mélodies populaires irlandaises
C. Chaminade II Trio fortepianowe a-moll op. 34

Trio oparte na melodiach irlandzkich miało być – wedle zamówienia pewnego zamożnego Amerykanina irlandzkiego pochodzenia – „składanką” popularnych skocznych irlandzkich piosenek. Tymczasem Frank Martin, szwajcarski kompozytor, u którego zamówiono utwór, podszedł do sprawy bardzo poważnie i pieczołowicie zgłębił charakterystyczne elementy twórczości celtyckiej, zapuszczając się w swoich poszukiwaniach w odległą muzyczną przeszłość. W efekcie zamiast utworku do podśpiewywania i przytupywania, powstał utwór kameralny pełen muzycznych archaizmów i charakterystycznych dla Martina zabiegów kompozytorskich. Jednocześnie Trio sur des mélodies populaires irlandaises jest przystępną rozrywką muzyczną na wysokim poziomie. Mimo to zamawiający nie był zadowolony i odmówił zapłaty za utwór.

 

\" data-mce-src=

"Otrzęsiny" na Politechnice Wrocławskiej

czwartek, godz. 21.00, Klub Eter, ul. Kazimierza Wielkiego 19

Imprezę poprowadzi Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc. Tradycyjnie podczas chrztu otrzęsinowego dziekani będą pasować pierwszoroczniaków na studentów. W programie zaplanowano także m.in. występy grup artystycznych i tanecznych.

Otrzęsiny potrwają dwa dni. W środę będą bawić się studenci z wydziałów: Chemicznego, Elektroniki, Inżynierii Środowiska, Mechaniczno-Energetycznego, Podstawowych Problemów Techniki oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Dzień później ich koledzy z wydziałów: Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektrycznego, Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Informatyki i Zarządzania, Mechanicznego.

 

Zgłoś uwagę