Festiwal Festiwali Komedia Roku

Festiwal Festiwali Komedia Roku

Organizacja festiwalu komedii to pomysł szefów Wrocławskiego Teatru Komedia. Udało się go zrealizować m.in. dzięki wsparciu finansowemu miasta i pod egidą Europejskiej Stolicy Kultury. W dniach 20-26 czerwca we Wrocławiu wystąpi 6 zespołów teatralnych z całej Polski ze swoimi komediowymi produkcjami. Widzowie będą mieli szansę obejrzeć spektakle w gwiazdorskich obsadach, a specjalne jury wybierze najlepsze przedstawienie i aktorów.

1. edycja Festiwalu Festiwali „Komedia Roku” odbywa się w ramach wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury 2016. – To kapitalne dopełnienie programu teatralnego i powinniśmy zadbać, by był kontynuowany – nie ma wątpliwości Jarosław Fret, kurator ESK 2016 ds. teatru.

Od 20-26 czerwca wrocławianie obejrzą w gmachu Wrocławskiego Teatru Lalek (siedziba Wrocławskiego Teatru Komedia) aż sześć spektakli komediowych różnych teatrów z Warszawy, Krakowa i Katowic w gwiazdorskich obsadach (na scenie pojawią się m.in. Mirosław Baka, Wojciech Malajkat, Adam Woronowicz, Zbigniew Zamachowski, Katarzyna Żak). Wszystkie przedstawienia są zaplanowane na wieczór, ale Wojciech Dąbrowski, dyrektor Teatru Komedia nie wyklucza, że przy dużym zainteresowaniu widzów konkretny tytuł będzie można powtórzyć.

Program

Lokalizacja

Wrocławski Teatr Komedia

pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław

Komentarze