„Rzeźbiarz 4.0" - wystawa Oskara Zięty

„Rzeźbiarz 4.0" – wystawa Oskara Zięty

NFM i Oskar Zięta zapraszają na wystawę „Rzeźbiarz 4.0”. Wystawa rzeźb Oskara Zięty to prezentacja designu opartego na technologii FiDU, która daje możliwość tworzenia ze stali niezwykłych obiektów przestrzennych. Można na niej zobaczyć rzeźby, prototypy oraz makiety obiektów wielkoskalowych.

Oskar Zięta

Działając na styku sztuki, projektowania i nauki, Oskar Zięta wykracza poza tradycyjną definicję artysty. Wystawa w NFM jest także pierwszą publiczną prezentacją rzeźby Nawa, która zostanie umieszczona w przestrzeni miejskiej Wrocławia wiosną br. Jej powstanie wiąże się z finałem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, którego hasłem przewodnim były „metamorfozy kultury” – przemiany zachodzące w obszarze kultury, wspólnoty i samego miasta. Nawa jako konstrukcja łukowa staje się swoistą bramą łączącą style architektoniczne, epoki kultury.

Wernisaż odbędzie się w środę (tj. 22.02.2017) o godzinie 18.00. Po oficjalnym otwarciu artysta zaprasza na autorski wykład pt. „Kontrolowana utrata kontroli i sztuka” (poziom -3). 

Lokalizacja

Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

pl. Wolności 1, 50-071 Wrocław

Komentarze