Ogród Botaniczny sezon 2020 – godziny funkcjonowania

Ogród Botaniczny sezon 2021

Ogród Botaniczny otwarty dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach: 11.00-19.00 (wyjście do 20.00) natomiast w soboty, niedziele i święta (majówka, Boże Ciało) od godziny 9.00-19.00 (wyjście do 20.00). 

Wejście TYLKO od ulicy Sienkiewicza.

W ogrodzie obowiązują ogólnie przyjęte zasady zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, Wprowadzono ograniczenie liczby osób znajdujących się w tym samym czasie na jego terenie.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Powstał w 1811 roku. Dzisiaj można tu podziwiać prawie 12 tysięcy roślin.

Ogród Botaniczny ma rangę odrębnego instytutu Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, działa przy nim Muzeum Przyrodnicze, a sam Ogród Botaniczny został zarejestrowany jako pomnik historii.

Położony tuż przy Ostrowie Tumskim jest lubianym miejscem spacerów i odpoczynku.

W ciągu roku organizuje się w Ogrodzie Botanicznym wiele imprez, m.in. Majówki Tumskie, finały Magnolii Wrocławskiej, Festiwal Dyni, odbywają się tu także koncerty i wydarzenia plenerowe dla najmłodszych oraz spotkania dla miłośników ogrodnictwa. Rajskie plenery ogrodu często wybierają nowożeńcy jako miejsce poweselnych sesji zdjęciowych.

Bilety:

Indywidualne

  • Normalny: 20 zł
  • Ulgowy:10 zł uczniowie, studenci, seniorzy po 65 roku życia, pracownicy UWr, uczniowie, studenci, seniorzy po 65 roku życia.
  • Wielokrotny normalny: 80 zł. Upoważnia do 5 wejść (jedno wejście dziennie).
  • Rodzina plus (dla posiadaczy karty): 15 zł  minimum 3 osoby
  • Wolny: 0 zł przedszkolaki, przewodnicy PTTK i opiekunowie grup, osoby z niepełnosprawnością, przedszkolaki, przewodnicy PTTK i opiekunowie grup, osoby z niepełnosprawnością
  • Wielokrotny ulgowy: 40 zł. Upoważnia do 5 wejść (jedno wejście dziennie).

Bilety można kupić na stronie internetowej. 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego

Henryka Sienkiewicza 23, 50-335 Wrocław

Komentarze