Wielka Baśniowa Wystawa we Wrocławiu

Wielka Baśniowa Wystawa we Wrocławiu

Można wsiąść do karocy Kopciuszka, usiąść na dywanie Alladyna, przenieść się do Krainy Czarów niczym Alicja i wejść do brzucha wieloryba jak Pinokio i Gepetto. Wszystko za sprawą wystawy bajkowych środków podróży, rozpoczynającej się już w piątek w Magnolia Park. Na dzieci czeka w sumie 7 wysp, w tym park zabaw w kształcie olbrzymiej fasoli.

W brzuchu wieloryba

Pewnego dnia Gepetto wyruszył w morze i został połknięty przez ogromnego wieloryba. Odnalazł go tam Pikonkio i razem obmyślili plan wydostania się. Zbudowali tratwę i rozpalili ognisko, czym zmusili wieloryba do kichnięcia.

Tę historię dzieci na całym świecie poznają od prawie 140 lat. Ale nie każde z nich ma okazję zobaczyć, jak to jest być w brzuchu wieloryba. Teraz jest to możliwe – wystarczy odwiedzić Wielką Baśniową Wystawę – od piątku, 29 marca. A wieloryb to istna potęga, bo jest długi na dziewięć metrów i wysoki prawie na cztery! 

Alladyn, Calineczka i inni

Oprócz wieloryba na najmłodszych czeka sześć innych interaktywnych wysp, przedstawiających charakterystyczne środki podróży ze znanych baśni. Dzieci mogą wsiąść do karocy z „Kopciuszka”, usiąść na latającym dywanie Alladyna i w łódce z „Calineczki”, przejrzeć się w krzywym zwierciadle z „Alicji w Krainie Czarów” i poprzenosić się jednym krokiem do innej krainy – za sprawą siedmiomilowych butów.

Wielką atrakcją wystawy jest plac zabaw w kształcie olbrzymiej, 6-metrowej fasoli z bajki „Jaś i wielka fasola” z trzema zjeżdżalniami.

Można korzystać do woli

O wszystkich tych wyspach organizatorzy wydarzenia mówią, że są: magiczne, baśniowe i zachwycające. Dzieci mogą bezpłatnie korzystać z każdej z nich, wejść na nią i w okamgnieniu przenieść się w niezwykły świat bajek 

Atrakcje pozostaną w Magnolia Park do 12 kwietnia br. Wystawa będzie dostępna na placu przy wejściu głównym od strony ulicy Legnickiej.

Niezgubki

Praktycznym rozwiązanie dla dzieci, przychodzących do Magnolii m.in. na różnego rodzaju zabawy i atrakcje do nich skierowane, są Niezgubki – bezpłatne opaski na rączki z miejscem na wpisanie danych kontaktowych rodzica lub opiekuna. Niezgubki w różnych wzorach są do odbioru bezpłatnie w punkcie informacyjnym.

Między innymi takim rozwiązaniom, Magnolia Park w ubiegłorocznym rankingu najbardziej przyjaznych galerii dzieciom zajęła pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku.

Lokalizacja

Magnolia Park

Legnicka 58, 54-204 Wrocław

Komentarze