wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Dla osób z niepełnosprawnościami
  4. Wrocław bez barier
Wrocław bez barier

Osoby o różnym stopniu i charakterze niepełnosprawności, które mieszkają lub przebywają we Wrocławiu czasowo, powinny mieć możliwość powszechnego korzystania z szeroko pojętej przestrzeni miejskiej. Odpowiedzią na ich potrzeby jest Wrocławski Program Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych pn. „Bez barier”

Reklama

Celem plebiscytu „Wrocław bez barier” jest promowanie warunków powszechnej dostępności, integracji w życiu społecznym oraz przeciwdziałanie wykluczeniu, a także poprawa atrakcyjności Wrocławia jako miasta przyjaznego dla wszystkich grup społecznych. Skierowany jest do wszystkich wrocławskich instytucji publicznych i niepublicznych, sektora pozarządowego, przedsiębiorców oraz osób fizycznych zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu „Wrocław bez barier”.

We Wrocławiu podejmowane są działania na rzecz osób niewidomych i niedowidzących.

W czerwcu 2008 r. została odsłonięta pierwsza w Polsce miniaturka wrocławskiego ratusza w skali 1:100, z opisem w alfabecie Braille’a (obecnie we Wrocławiu dostępne są: miniaturka Katedry, Kościoła Garnizonowego i nowoczesnego budynku Thespian, przy rondzie Powstańców Śląskich). W lipcu 2011 roku na wrocławskim Rynku pojawił się także Tyflobus, camper pokazujący urządzenia usprawniające dla osób niewidomych i słabowidzących.

Powstaje nowa nawierzchnia wrocławskiego Rynku. W lutym 2015 jej fragment został przetestowany przez osoby niepełnosprawne, rodziców z wózkami dziecięcymi oraz kobiety w butach na wysokim obcasie. Testy wypadły pomyślnie.

Podmioty odpowiedzialne: Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych i Gmina Wrocław

Pliki do pobrania

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl