wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Komunikaty i ostrzeżenia
  4. Planowe wyłączenia prądu we Wrocławiu. Gdzie nie będzie prądu 1 marca?
Awaria prądu we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie będzie dzisiaj przerwa w dostawie prądu! Pexels
Awaria prądu we Wrocławiu. Sprawdź, gdzie będzie dzisiaj przerwa w dostawie prądu!

Planowane przerwy w dostawie prądu. Sprawdź, na jakich wrocławskich osiedlach i ulicach zabraknie prądu. Poniżej przedstawiamy listę miejsc, gdzie planowana jest przerwa w dostawie prądu, a także w jakich godzinach można się tego spodziewać. Informacje na temat awarii prądu w mieście we Wrocławiu pochodzą od firmy Tauron Dystrybucja. Dowiedz się, co zrobić, gdy zabraknie energii elektrycznej!

Reklama

Awaria prądu Wrocławiu – gdzie i kiedy planowana jest przerwa w dostawie prądu we Wrocławiu?

Planowane przerwy w dostawie prądu w piątek 1 marca w godz. 8:00-16:00:

  • Wrocław Fabryczna: Sieroszowicka dz.6/3 i dz.5/3, Wróblowicka, Inżynierska od 51 do 79 i od 54 do 66, Aleja Pracy od 27a do 27f, Zagony od 7 do 45a i od 2 do 28, Stryjska od 9 do 13, od 20 do 22 i od 93 do 109, Trawowa od 1 do 11 i od 2 do 10, Krzemieniecka od 93 do 137 i od 122 do 132, Stanisławowska od 31 do 69 i od 38 do 68, Pińska od 1 do 13 nieparzyste.

Przyczyny wyłączenia prądu

Przyczyn planowanego wyłączenia prądu lub awarii we Wrocławiu może być kilka. Najczęstszymi są:

  • awarie sieci energetycznej, których przyczyną może być burza, silne wiatry, opady śniegu, deszczu, a nawet kradzież sieci lub zerwanie jej przez drzewo,
  • awarie w obszarze instalacji domowej,
  • prace nad siecią energetyczną (modernizacja, remont, konserwacja).

Czasami zdarza się, że ominie się termin opłaty za prąd, dlatego warto pamiętać, że to także częsta przyczyna tymczasowego zaniku energii elektrycznej. Wtedy najlepiej jak najszybciej uregulować dług, a także wysłać wiadomość poprzez formularz kontaktowy dowód wpłatę dostawcy prądu.

Brak prądu w mieszkaniu – co zrobić?

Jeżeli przerwa w dostawie prądu nie była planowana (przerwy w dostawach można sprawdzić na stronie dostawców), w pierwszej kolejności warto na własną rękę sprawdzić, jakie może być źródło problemu. Jeżeli podejrzewasz, że prądu zabrakło wyłącznie w twoim mieszkaniu, sprawdź bezpieczniki. Zobacz również, czy awaria prądu obejmuje klatkę schodową – jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z administracją budynku. Gdy prądu nie będzie także w sąsiednich domach lub na ulicy, zadzwoń na pogotowie energetyczne pod numer 991 (dostęp całodobowy i bezpłatny)

Jak długo może trwać awaria prądu we Wrocławiu?

Planowana przerwa w dostawie prądu trwa zazwyczaj do 16 godzin, natomiast z reguły jest to tylko kilka godzin. Inna sprawa z nieplanowanymi awariami prądu – zazwyczaj nie przekraczają one 24 godzin. Katastrofalne awarie prądu we Wrocławiu trwają już więcej niż 24 godziny, są to jednak niezwykle rzadkie przypadki. Dostawca prądu Tauron szacuje, że w ciągu roku planowanych przerw jest ok. 35 godzin, natomiast nieplanowanych awarii – 48 godzin. Warto pamiętać, że jeżeli dostawca przekroczy czas trwania przerwy w dostarczaniu energii, klientowi po złożeniu wniosku, mogą przysługiwać bonifikaty. 

Jak przygotować się do ewentualnych awarii prądu?

Do zapowiedzianych awarii prądu we Wrocławiu można się przygotować, ale nie będziemy mieć wpływu na sytuacje losowe związane z tymczasowym zanikiem prądu. Warto być na takie ewentualności zawsze przygotowanym. Koniecznie zakup świece, zapalniczki/zapałki, latarki, a także zapas baterii. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl