12 Bohaterek – spotkanie online

12 Bohaterek – spotkanie online

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego jest wydawcą kalendarza ściennego na 2021 rok, zatytułowanego „12 Bohaterek”. Tytułowymi bohaterkami są mamy opiekujące się dziećmi z niepełnosprawnościami. 

Spotkanie online z Bohaterkami

Podczas spotkania uczestnicy zapytają kobiety o to, jak wygląda ich codzienne życie i z czym jest związane: co je złości, co je martwi, co je zniechęca, co daje im siłę, jak odnajdują się w roli mamy, czego obawiają się jako Polki.

15 stycznia o godz. 14.00 organizatorzy zapraszają  do udziału w spotkaniu online z bohaterkami  specjalnego kalendarza zatytułowanego „12 Bohaterek".
 

O kalendarzu

Na kartach kolejnych miesięcy znajdują się portrety. Obok zdjęcia każda z mam opisała w kilku zdaniach swoją historię – codzienną walkę, niekończącą się nadzieję i miłość, jaka dodaje jej sił każdego dnia, a także chorobę, na którą cierpi jej dziecko. Każda strona ma także swojego miejskiego patrona, który ma za zadanie w ciągu roku przeprowadzić akcję informacyjną o schorzeniu, które zostało opisane w jego miesiącu.

Patron poinformuje

Idea, która przyświeca kalendarzowi „12 Bohaterek”, to z jednej strony przedstawienie sylwetek tych niezwykłych kobiet, natomiast z drugiej – ukazanie odbiorcom różnych rodzajów niepełnosprawności oraz przekazanie na ich temat rzetelnej wiedzy społeczeństwu.

Patronami zostali: MPWiK, Wrocławskie Mieszkania, stadion, MPK, lotnisko, zoo, Wrocławski Park Technologiczny, Śląsk Wrocław, Spartan i Hala Stulecia. Wszystkie te instytucje będą w różny sposób opowiadać historię swojego podopiecznego. Wśród pomysłów pojawiły się m.in. zorganizowanie ciekawego wydarzenia albo przeprowadzenie akcji informacyjnej w mediach społecznościowych. Takie działanie ma na celu uświadomienie innym, że osoby z niepełnosprawnościami to zwyczajni ludzie, którzy mają codzienne potrzeby, jak wizyta u fryzjera, spotkanie ze znajomymi lub po prostu chwila wytchnienia od powtarzalnych, ciężkich obowiązków.

 

Lokalizacja

Wydarzenie online

 Wrocław

Komentarze