plakat wydarzenia

Wiosenne warsztaty samby brazylijskiej

Brakuje Ci już urlopu? Potrzebujesz poczuć ciepły klimat i rytm wieczornego tańca na plaży? Przyjdź na słoneczne warsztaty samby brazylijskiej.

Samba

Jest pochwałą radości, stymuluje pewność siebie, otwiera na świat, na nowych ludzi i pozwala chodzić z nosem w chmurach, kołysząc biodrami. Technika wykonywana jest zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Zajęcia niezwykle integrują grupę, uczą wspólnego rytmu i otwierają uśpione w nas moce pierwiastka żeńskiego i męskiego. Samba budzi do tańca biodra i klatkę piersiową, rozluźnia zestresowany kręgosłup i nadaje skrzydeł, kiedy mamy leniwy czas. Samba kształtuje pośladki, uda i świetnie poprawia koordynację tanecznych ruchów. Uczestnicy będą tańczyli  w wygodnym stroju, boso lub w miękkim obuwiu.

Instruktor

Ania Tarka – taniec jest obecny w jej życiu od dziecka. Przez lata zgłębiała wiele technik ruchowych, takich jak: jazz, modern, taniec towarzyski, tańce w kręgu. Sambę poznała w 2006 roku w Polskim Teatrze Tańca, gdzie spotkała swojego mistrza – Ivana Vasconellos da Silva. Potem był wyjazd do Brazylii i nauka samby w Salvador da Bahia - centrum rdzennej samby. Doskonaliła swoje umiejętności pod okiem: Xandy Liberato, Ivana Vasconcellosa, Pedro Rosa i wielu innych nauczycieli z Escola de Dança da Fundaçao Cultural do Estado da Bahia w Salvador da Bahia.

 

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Komentarze