Kobiece piękno w Roku Dobrych Relacji
Zdjęcia w ciągu trzech dni i w trzech lokalizacjach Wrocławia zrobiła pięciu paniom fotografka Kasia Choma, w sesji uczestniczyły zresztą same kobiety – uczestniczki stylizowała Joanna Głowacka, a makijaż wykonała Aleksandra Kołakowska. – To rok Dobrych Relacji, a miasto Wrocław to nasz dom. Chciałyśmy pokazać jego piękno, zwłaszcza że większość uczestniczek mieszka we Wrocławiu – mówi Judyta Pożerniuk.
Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, współorganizatora wystawy, już zapowiada, że z bohaterami akcji będą się spotykać podczas różnych działań.
Dodała, że to wspaniały półmetek Roku Dobrych Relacji, wielkiej kampanii działań społecznych, które mają spowodować, że Wrocław jest miastem otwartym, tolerancyjnym, wrażliwym na drugiego człowieka. Nie ma znaczenia, jakiego.
We Wrocławiu liczy się uważność na człowieka, a z inicjatyw prezydenta Jacka Sutryka kilkadziesiąt tysięcy osób jest w tej kampanii bezpośrednio zaangażowanych w działaniaDorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego
– Jestem zaszczycona, że jestem kojarzona z kobiecością, to zawsze bardzo duży komplement, bo kobiecość to źródło, z którego możemy czerpać ogromną siłę. Każdy do tego źródła zdąża inną drogą, ale ważne by z niego czerpać, a może dać bardzo wiele. Ważna jest zwłaszcza wspólnotowość kobiet, wspieranie się nawzajem – opowiada Aleksandra Hamkało, aktorka, ambasadorka Roku Dobrych Relacji.
Uczestniczki sesji #WPEŁNIKOBIECA - poznajcie je!
- Magdalena Orłoś – pedagog specjalny, szkoleniowiec Fundacji Katarynka w obszarze dostępności kultury, prowadzi fanpage Gotowanie w Ciemno. Urodzona w Przemyślu, we Wrocławiu mieszka kilkanaście lat.
– Doświadczyłam niepełnosprawności w dorosłym życiu, wcześniej żyłam jak osoba wolna, niezależna, w pełni sprawna. Potem była stygmatyzacja, stereotypy. A przecież ciągle jestem tą samą osobą, jak każdy inny człowiek, nic nie utraciłam na kobiecości przez fakt, że straciłam wzrok – wyjaśnia Magdalena Orłoś, uczestniczka akcji.
- Anna Kwiatek – z wykształcenia politolog, pracuje jako analityk internetowy/operator danych. Pochodzi z Kamiennej Góry, od dwóch lat mieszka we Wrocławiu z ukochanym kotem i psem.
– Ta sesja sprawiła, że jestem otwarta, pewna siebie, bardzo mi się podobają moje zdjęcia – mówi Anna Kwiatek, uczestniczka sesji.
- Monika Szymańska – matka na pełen etat, szczęśliwa żona i świetna pływaczka, pochodzi z Wrocławia, a obecnie mieszka w Legnicy.
- Karolina Chorągwicka – świeżo upieczony magister inżynier dietetyki, fanka tenisa i siatkówki, rozwija własną działalność związaną z tym tematem. Mieszka w Modliszewie koło Wałbrzycha.
– Chciałam pokazać kobietom, które nie mają odwagi odkryć kobiecości przez swoją niepełnosprawność, że ja mogę, potrafię, mam odwagę. Bo jeśli ja mam odwagę, to one też. Cieszę się, że mogę być małą cegiełką i dołożyć się do tego, że kobiecość jest w nas wszystkich, nie zależy ani od sprawności, ani od niepełnosprawności – podkreśla Karolina Chorągwicka, uczestniczka akcji.
- Martyna Mucha – kibicka Śląska, mama Janka i szczęśliwa żona. Mieszka we Wrocławiu. Pracuje i udziela się społecznie.
Ta sesja dała mi bardzo dużo, mogłam poczuć się pięknaMartyna Mucha, uczestniczka sesji