wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

„Wrocławski Dzień Escape Roomów” - przetestuj pokój zagadek

Jeden z escape roomów w House of Crime Wrocław, fot. House of Crime

10 marca we Wrocławiu zaplanowano pierwszą edycję Dnia Escape Roomów. Przez całą niedzielę dziesięć wrocławskich firm bezpłatnie udostępni graczom aż 29 pokoi.

Reklama

„Wrocławski Dzień Escape Roomów” to inicjatywa właścicieli firm prowadzących we Wrocławiu popularne pokoje zagadek. Organizowany jest przede wszystkim z myślą o osobach, które jeszcze nie miały okazji zagrać w tę coraz popularniejszą formę rozrywki.

– Escape roomy już kilka lat temu na stałe zagościły we wrocławskiej przestrzeni miejskiej, mają swoich fanów, a nawet fanatyków w całej Europie. Chcemy pokazać, jak ta zabawa wygląda od środka, że jest bezpieczna i – bez względu na wiek - oferuje emocje, jakich trudno szukać w świecie wirtualnym czy w grach komputerowych – mówi Karolina Matuszewska, koordynatorka wydarzenia.

10 marca 2019 roku udostępnionych do odwiedzenia zostanie 29 pokojów zagadek, co łącznie daje blisko 200 gier jednego dnia. Drużyny będą mogły nieodpłatnie zagrać w jednym, wybranym przez siebie pokoju, biorącym udział w wydarzeniu.

Wroclovescape

Eventy / Dla wszystkich
Termin 10 marca 2019 od 10:00 do 22:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

– Wrocław jest centralnym punktem na mapie escape roomów w Polsce. To tutaj powstał pierwszy pokój ucieczek, tutaj rozgrywa się konferencja branżowa WroEscape, tutaj także odbywają się coroczne finały Mistrzostw Polski w Escape Roomach – PolandEscape – zaznacza Michał Kuzborski, jeden z inicjatorów akcji.

We Wrocławiu działa obecnie blisko pięćdziesiąt pokojów ucieczek o rozmaitych tematykach – przygodowych, historycznych, thrillerowych, politycznych czy w klimacie horroru, a nawet w świecie magii. Większość z nich będzie udostępniona bezpłatnie dla graczy już 10 marca.

Wydarzenie jest organizowane pod patronatem miasta.

Pokój "Tajemnica Księgi Lasu" w Let Me Out przy ul. Bernardyńskiej 4, fot. Bartosz Moch

Pokój "Tajemnica Księgi Lasu" w Let Me Out przy ul. Bernardyńskiej 4, fot. Bartosz Moch

Jak bezpłatnie skorzystać z escape roomów

Szczegóły akcji i rezerwacji gier są dostępne na stronie: www.wroclovescape.pl. Aby wygrać specjalny kod uprawniający do bezpłatnej rezerwacji pokoju, należy wziąć udział w jednym z konkursów, które systematycznie publikowane są na stronie organizatora.

Escape roomy we Wrocławiu są bezpieczne

Kontrole wrocławskich escape roomów potwierdziły, że spełniają one wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Żaden z pokoi obecnie funkcjonujących w polskiej stolicy pokojów zagadek nie został zamknięty ze względu na nieprawidłowości w kwestiach bezpieczeństwa.

– Stały monitoring, nadzór tzw. mistrzów gry, apteczki czy wyjścia ewakuacyjne to podstawa naszej działalności. Wiele firm ma własne rozwiązania maksymalizujące bezpieczeństwo. Są to np. czujniki i system SAP połączony z jednostką Straży Pożarnej, przyciski czy klucze awaryjne, które umożliwiają opuszczenie gry w dowolnym momencie i z każdego miejsca. To wszystko sprawia, że rozrywka ta jest w pełni bezpieczna – wyjaśnia Karol Skraba, współwłaściciel Let Me Out.

Listę wrocławskich escape roomów znajdziecie tutaj.

O pokojach zagadek

Escape roomy, jako forma miejskiej rozrywki to globalny trend. Narodził się w Azji, za europejską kolebkę uznaje się węgierski Budapeszt, jednak pokoje ucieczki można dziś spotkać w każdym większym mieście, od Nowego Jorku po Pekin.

W ramach rozgrywki grupa uczestników, ściśle ze sobą współpracując, musi wydostać się w określonym czasie z pomieszczenia lub całego kompleksu pomieszczeń rozwiązując sieć łamigłówek i zagadek – wszystko zgodnie z określoną fabułą. Może to być na przykład poszukiwanie ratunku w postapokaliptycznym świecie, ucieczka ze średniowiecznych lochów czy rozwiązywanie tajemnicy opuszczonego zamku. Fabuła escape roomów jest dowolna i w zasadzie niczym nie ograniczona. Wszystko zależy od pomysłowości i kreatywności twórców.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl