wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław na weekend: 19-21 lutego 2016 [WYDARZENIA]

Weekend będzie okazją do próbowania smaków z niemal całego świata podczas kolejnego Restaurant Day. Dla fanów dobrego kina szykuje się przegląd filmów Pawła Pawlikowskiego – reżyser oscarowej „Idy” spotka się z widzami. Centrum Poznawcze Hali Stulecia przygotowało różne atrakcje z okazji swoich urodzin, a WBO zaprasza na maraton pisania wniosków.

Reklama

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 19 lutego 2016 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, Stary Ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie.

 

Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

19 lutego, godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25 zł/20 zł

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych baśni w przepięknej oprawie scenicznej. Wersja Stanisława Grochowiaka jest nieco przekorna, odrobinę ironiczna, a przede wszystkim – niezwykle zabawna. Poeta wzbogacił fabułę znanej baśni, dodając nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Przesłanie historii pozostało jednak niezmienne – w życiu nie należy kierować się pozorami, a to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.

 

Kiermasz książek i DZIEŃ OTWARTY Biblioteki DSW

Kiermasz książek i Dzień Otwarty Biblioteki DSW

19 lutego, godz. 10.00-19.00, Dolnośląska Szkoła Wyższa, budynek przy ul. Strzegomskiej 55

DSW zaprasza wszystkich miłośników książek naukowych, literatury pięknej oraz albumów podróżniczych do wzięcia udziału w Dniu Otwartym oraz otwartym kiermaszu książek.

Program

 

Olivia Anna Livki w Empiku

Olivia Anna Livki w Empiku

21 lutego, godz. 14.00, Empik Renoma, wstęp wolny

O tej energicznej, śpiewającej i grającej na basie dziewczynie muzyczny świat usłyszał w 2011 roku, kiedy osiągnęła finał jednego z telewizyjnych muzycznych show. Od tej pory Olivia Anna Livki stała się rozpoznawalną postacią nie tylko na polskiej scenie muzycznej. Na spotkaniu autorskim opowie między innymi o kulisach powstania swojego drugiego albumu „Strangelivv”, pełnego charakterystycznych dla artystki dynamicznych, popowych utworów.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

wystawa do 31 marca, niedziela 10.00-16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety 8/6zł, niedziela-bezpłatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami

21 lutego, godz, 17.00 i 19.00, bilety 30 zł i 15 zł, przedsprzedaż: 20 zł, bilety do nabycia na www.ekobilet.pl oraz biletin.pl

Niewinność i delikatność dziecka zderzą się z okrucieństwem i brutalnością postapokaliptycznej rzeczywistości. Baśniowa bohaterka zostanie osadzona w realiach współczesnego świata, w którym rządzi pieniądz. Poszukiwania drogi do domu zaprowadzą do starej, nieczynnej fabryki, która odsłoni mroczny świat szczurów, przestępców, bezdomnych i wyrzutków.

 

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

21 lutego, bilety na seanse 10 zł

Reżyser znakomitymi osiągnięciami filmowymi może poszczycić się od lat. W ramach przeglądu odbędzie się również spotkanie z Pawłem Pawlikowskim, które poprowadzi Jan Pelczar, po niedzielnej projekcji filmu.

W programie:

 • 17.00 Lato miłości, Wielka Brytania 2004, 85'
 • 19.00 Podróż z Żyrinowskim reż. Paweł Pawlikowski, Wielka Brytania 1995, 45' Podróże Dostojewskiego
 • Po projekcji spotkanie z Pawłem Pawlikowskim.

 

Sny: spektakl w WCTD

Sny: spektakl w WCTD

21 lutego, godz. 17.00, WCTD, ul. Kuźnicza 29a, bilety 5 zł

Jest to opowieść, której akcja rozgrywa się w onirycznej krainie, gdzie wszystko jest możliwe. Jak to się dzieje? Kiedy zamykasz oczy i zasypiasz, myśli tworzą piękne historie, ale czasami nadchodzą nielubiane koszmary. Dziewczynka przeżywa magiczną podróż wchodząc w sny swoich zwierzęcych przyjaciół. Ale czy już nie będzie bała się zasnąć? Tego dowiecie się w spektaklu.

Spektakl został wyreżyserowany w ramach projektu „Edukacja kulturalna przeciw wykluczeniom” i obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

 

Koncert: „Źródło – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu”

Koncert: „Źródło – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu”

21 lutego, godz. 17.30, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

W corocznym koncercie „Źródło – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu” będzie można usłyszeć najbardziej znane piosenki Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu młodych artystów zainspirowanych twórczością barda.

W koncercie wystąpią: 

 • Trio Łódzko – Chojnowskie,
 • Triada Poetica,
 • Justyna Panfilewicz
 • Adam Łapacz.

 

Koncert Maćka Maleńczuka

Koncert Maćka Maleńczuka

21 lutego, godz. 18.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety 80 i 70 zł, z urbancard premium zniżka 20 proc.

Muzyczny spektakl w Centrum Kultury Wrocław Zachód będzie retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty, dokonań nietuzinkowych, często kontrowersyjnych, ale przede wszystkim uwielbianych przez wielu fanów. Spektakl muzyczny Macieja Maleńczuka składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań artysty, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród bardzo szerokiej publiczności. Maleńczuk to przede wszystkim artysta nieobliczalny.

 

Spotkanie z Pawłem Pawlikowskim

Spotkanie z Pawłem Pawlikowskim

niedziela, 21 lutego, godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty

Gościem Kina Nowe Horyzonty będzie Paweł Pawlikowski, polski reżyser pracujący w Wielkiej Brytanii, twórca Idy nagrodzonej w zeszłym roku m.in. Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Pawlikowski to dwukrotny laureat nagrody BAFTA, a w 2001 roku okrzyknięto go nawet „najbardziej obiecującym brytyjskim filmowcem”. Oprócz filmów fabularnych wyreżyserował również wiele dokumentów dla BBC, w tym poruszający obraz wojny domowej na Bałkanach.

 

Third Coast Percussion & Glenn Kotche w NFM

Third Coast Percussion & Glenn Kotche w NFM

21 lutego, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, bilety 60-80 zł. Koncert specjalny. Bilety nie podlegają zwrotowi.

Bohaterem koncertu będzie Glenn Kotche - Amerykański perkusista i kompozytor, nazwany jednym z najbardziej ekscytujących, kreatywnych i obiecujących twórców i wykonawców muzyki współczesnej, wzbudzający światowy zachwyt „niezawodnym smakiem muzycznym, techniką i dyscypliną” („Chicago Tribune”). Misją założonego w 2005 roku Third Coast Percussion jest odkrywanie i poszerzanie niezwykłych dźwiękowych możliwości perkusji, a także dostarczanie ekscytujących wrażeń podczas występów przed wszelkiego rodzaju publicznością. 

 

Koncert audiowizualny w Ośrodku Postaw Twórczych

Koncert audiowizualny w Ośrodku Postaw Twórczych

21 lutego, godz. 20.00, Ośrodek Postaw Twórczych (OPT, ul. Działkowa), bilety 10-20 zł.

Wrocławski koncert Markusa Wenningera,  Shepherds of Cats, Vj Pietrushki i Filipa Zawady będzie kilkuczęściowym spektaklem audiowizualnym.

 

Adaś i Nina Ludkowscy w klubie Vertigo

Adaś i Nina Ludkowscy w klubie Vertigo

21 lutego, godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant

Będzie można usłyszeć rytmy bossa novy, nieśmiertelne światowe przeboje i garść własnych, poetyckich piosenek, które spodobają się zarówno miłośnikom poezji śpiewanej, jak i łagodnego jazzu.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-16.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama