W I etapie tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, które prowadzi gmina Wrocław, zakwalifikowało się 6398 uczniów.
Z tej liczby 5567 potwierdziło chęć nauki w danej szkole. Razem we Wrocławiu, w szkołach korzystających z miejskiego systemu rekrutacji, pozostało 968 wolnych miejsc (stan zliczony we wtorek o godz. 15). W środę i w czwartek można o nie ubiegać się w etapie uzupełniającym.
II etap rekrutacji – rekrutacja uzupełniająca
– W II etapie rekrutacji, który odbędzie się 24-25 lipca, biorą udział osoby, które nie dostały się do żadnej szkoły ponadpodstawowej lub te, które zmieniły zdanie i chcą jednak uczyć się w innej placówce. Ten etap poprowadzimy na tych samych zasadach, co etap I. O przyjęciu także zdecydują punkty rekrutacyjne – mówi Magdalena Lazopoulos, kierownik Działu Szkół Ponadpodstawowych we wrocławskim Urzędzie Miejskim.
Lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w II etapie rekrutacji do wrocławskich szkół ponadpodstawowych znana będzie 2 sierpnia.
Rekrutacja - krok po kroku. Można wybrać maksymalnie sześć szkół
- Po zalogowaniu się do systemu rekrutacji, z wykorzystaniem profilu zaufanego, którego używa rodzic, należy podać dane dziecka tj.: imię, nazwisko oraz PESEL.
- Potem trzeba wskazać preferowane placówki.
- Można wybrać sześć szkół, a w nich dowolną liczbę klas. Należy jednak pamiętać, że szkołę, do której dziecko chce się dostać w pierwszej kolejności, również powinniśmy dodać jako pierwszą.
- Potem zaznaczamy spełniane przez kandydata kryteria oraz dodajemy niezbędne załączniki.
- Na koniec podpisujemy wniosek profilem zaufanym. To ostatnie jest bardzo ważne. Bez podpisu profilem zaufanym wniosek nie zostanie przesłany dalej i dziecko nie weźmie udziału w rekrutacji.
– Rekomendujemy, aby wybierać maksymalną liczbę szkół i klas, bo to zwiększa szanse na dostanie się dziecka do którejś z wybranych placówek. W pierwszym etapie były przypadki, w których uczeń wybrał tylko jedną szkołę i jedną klasę, i niestety nie udało mu się do niej dostać. Teraz musi wziąć udział w drugim naborze – dodaje Magdalena Lazopoulos.
Decydują punkty rekrutacyjne
O przyjęciu do szkoły decydują punkty rekrutacyjne, w tym:
- wyniki egzaminu ósmoklasisty (max. 100 pkt),
- oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch innych przedmiotów na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej: (max. 72 pkt),
- osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (max. 28 pkt),
- wyniki dodatkowego postępowania rekrutacyjnego w przypadku oddziałów, gdzie takie postępowanie jest wymagane.
Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji - KLIKNIJ W LINK!
Źródło: materiały prasowe