wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:10

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Poronienie to nie tylko statystyka, to przede wszystkim ludzkie historie. Tydzień Kobiet we Wrocławiu
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu scena ze spektaklu teatralnego "Matki Wyklęte": trzy kobiety ubrane w beżowe proste sukienki, rozwijają czerwoną nić. Zdjęcie ilustracyjne. Justyna Żądło
Na zdjęciu scena ze spektaklu teatralnego "Matki Wyklęte": trzy kobiety ubrane w beżowe proste sukienki, rozwijają czerwoną nić. Zdjęcie ilustracyjne.

Tydzień Kobiet we Wrocławiu. To cykl wydarzeń przygotowanych z myślą o kobietach, które doświadczyły poronienia. Ale także dla ich bliskich: partnerów, rodziny, przyjaciół. Jak poradzić sobie w obliczu straty? Jak rozmawiać o poronieniu? Jak mądrze wspierać? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznamy podczas Tygodnia Kobiet we Wrocławiu.

Reklama

– Poronienie to nie tylko statystyka, to przede wszystkim ludzkie historie, opowieści o pewnym doświadczeniu. Ze względu na brak edukacji, informacji oraz znieczulicę systemu zdrowia czasem są to opowieści przerażające. Lecz nie brakuje też tych podnoszących na duchu i przywracających wiarę w ludzi oraz personel medyczny – piszą organizatorki Tygodnia Kobiet, Aleksandra Pulcer i Katarzyna Górska z kolektywu twórczego „Spółdzielnia odRzeczy”.

Tydzień Kobiet we Wrocławiu 2022 – program

Wtorek, 8 listopada 2022 r.

  • Wsparcie kobiet i ich rodzin po doświadczeniu poronienia. Warsztaty dla studentów psychologii prowadzone przez Agnieszkę Burcon. Czytelnia im. Ludwika Flaszena, godz. 17.00-20.00. Warsztaty dla studentów psychologii i kierunków medycznych, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać i udzielać wsparcia kobietom, które doświadczyły poronienia oraz ich bliskim. Omówiony zostanie również proces żałoby, specyfika poszczególnych jej etapów oraz rola psychologa podczas każdego z nich. Uczestnicy będą mieli szansę pracować metodą dramy i pogłębiać swoje umiejętności w praktyce. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązują zapisy

Środa, 9 listopada 2022 r.

  • Dla mam z córkami. Warsztaty prowadzone przez Aleksandrę Pulcer. Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, godz. 17.00-20.00. Warsztaty dla mam z córkami, podczas którego uczestniczki będą miały szansę pogłębić swoją relację, przyglądając się wspólnie swoim emocjom i potrzebom. – Porozmawiamy na tematy związane z kobiecością i jej międzypokoleniowym przekazem. Warsztaty będą zawierały elementy pracy z ciałem oraz ćwiczeń psychologicznych. Prosimy o zabranie wygodnego stroju i butelki wody – piszą organizatorki. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Piątek, 11 listopada 2022 r.

  • „Matki wyklęte”. Spektakl dokumentalny w reż. Ady Tabisz w ramach „Teatru na faktach”. Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, godz. 19.00. Bilety: 25/35 PLN. Spektakl dokumentalny na podstawie wywiadów przeprowadzonych z kobietami, które doświadczyły poronienia, które chciały dokonać pochówku swojego dwumilimetrowego dziecka, ale bez księdza i „pokropku” się nie dało. O tych, które nie chciały, aby ich „wyskrobiny” wbrew ich woli trafiły do grobowca dzieci utraconych. O tych, które po stracie dziecka płakały za długo lub za krótko. O tych, które modliły się, aby ich ciężko uszkodzone zarodki obumarły same, albo żeby, mimo wszystko, nie umierały nigdy. O nich i innych matkach wyklętych. Wyklętych, czyli tych, o których się nie mówi, bo ważniejsze są ich zarodki.

  • Dlaczego poronienie jest nadal tematem tabu? Jak wspierać kobiety po stracie dziecka? Wykład dr Doroty Chmielewskiej-Łuczak. Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, godz. 20.00–21.00.

Sobota, 12 listopada 2022 r.

  • „Matki wyklęte”. Spektakl dokumentalny w reż. Ady Tabisz w ramach „Teatru na faktach”. Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, godz. 19.00. Bilety: 25/35 PLN. Spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Zrzutka na Tydzień Kobiet we Wrocławiu

– Jesteśmy organizacją non-profit, zdobyliśmy dofinansowanie z Urzędu Miejskiego Wrocławia, ale pokrywa ono tylko część kosztów organizacji cyklu wydarzeń – piszą organizatorki i zwracają się z prośbą o pomoc w sfinansowaniu Tygodnia Kobiet.

Zbiórkę na Tydzień Kobiet we Wrocławiu znajdziecie na portalu zrzutka.pl

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl