wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Do 19 maja trwają zapisy do gry terenowej dla uczniów. Zwycięzcy wejdą do superkomputera
Kliknij, aby powiększyć
Zespół uczniów, który wygrał poprzednią edycję PWr Challenge Politechnika Wrocławska
Zespół uczniów, który wygrał poprzednią edycję PWr Challenge

W zeszłym roku uczniowie sortowali wydrukowane na drukarkach 3D kości zwierzęce, sterowali ręką robota, budowali z patyczków most Leonarda da Vinci i konstruowali papierową wieżę. Aż strach pomyśleć, jakie zadania przygotowują studenci Politechniki Wrocławskiej w tym roku!

Reklama

Popularnonaukowa gra terenowa PWr Challenge odbędzie się w piątek 2 czerwca w tzw. Serowcu (budynek C-13). Każda klasa może wystawić jedną drużynę, która składa się z od trzech do pięciu osób. Pozostali uczniowie wysłuchają wykładów.

Gra terenowa i wykłady

Zadaniem zgłoszonych do gry drużyn będzie opracować optymalną trasę, tak aby dotrzeć do co najmniej 8 z 15 zagadek. Wygra ta grupa, która w jak najkrótszym czasie rozwiąże jak najwięcej zadań.

Pozostali uczniowie wysłuchają wykładów:

  • „Czy warto wchodzić do jaskini nietoperza? W jaki sposób natura stawia nam wyzwania badawcze” prof. Marcina Poręby z Wydziału Chemicznego,
  • Kosmos w naszym zasięgu, czyli o magnesach nadprzewodzących i przepływach wielofazowych w mikrograwitacji” prof. Sławomira Pietrowicz z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego,
  • „Co miasta jedzą na śniadanie, czyli inżyniersko o metabolizmie miast, energii dla budynków, surowcach dla przemysłu i wodzie dla mieszkańców" dra inż. Piotra Jadwiszczaka z Wydziału Inżynierii Środowiska,
  • „Od diabelskiej idei perpetuum mobile po fuzję termojądrową na Ziemi: energetyka cywilizacji w zasięgu ręki i w wizjach przyszłości. Swobodna opowieść o przełomowych ideach fizyki" dra inż. Macieja Mulaka z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki,
  • „Jak bardzo sztuczna inteligencja jest sztuczna? O konstrukcji, możliwościach i ograniczeniach modeli AI" dra inż. Dawida Huczka z Wydziału Matematyki.

Zwycięzcy poznają Bema

Nagrodą w grze terenowej jest wejście do Bema, klastra komputerowego, który znajduje się we Wrocławskim Centrum Sieciowo-Superkomputerowym. Zwycięzcy wezmą tez udział w pokazach w laboratoriach, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających.

Jak wziąć udział w grze

Chęć udziału w grze należy zgłosić przez formularz.

Zapisy trwają do 19 maja, o przyjęciu do gry decyduje kolejność zgłoszeń. Wybrane drużyny zostaną poinformowane e-mailem.  

Więcej informacji na stronie wydarzenia, mailowo: challenge[et]pwr.edu.pl lub telefonicznie 71 320 42 20. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl