wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Bezpłatne zajęcia z fizyki, chemii i matematyki na politechnice
Dwie dziewczyny i jeden chłopak (w środku) w wieku licealnym siedzą na trawie, wokół zieleń  (zdjęcie ilustracyjne) Shutterstock
Dwie dziewczyny i jeden chłopak (w środku) w wieku licealnym siedzą na trawie, wokół zieleń (zdjęcie ilustracyjne)

Do czwartku 21 września trwają zapisy do Studium Talent na Politechnice Wrocławskiej. Jakie warunki trzeba spełnić? Być w szkole średniej i interesować się naukami ścisłymi. Kursy kończą się dobrowolnym egzaminem. Ci, którzy osiągną dobry wynik, dostaną indeks na uczelnię.

Reklama

W tym roku PWr przygotowała 3460 miejsc. Zajęcia organizowane będą stacjonarnie we Wrocławiu, Wałbrzychu, Legnicy i Jeleniej Górze oraz online – z wyjątkiem zajęć z chemii, ponieważ w ich przypadku organizatorzy przewidzieli tylko dwie grupy stacjonarne we Wrocławiu.

Studium Talent: dwie godziny w tygodniu

Harmonogram przewiduje 30 godzin zajęć organizowanych od października do marca. Spotkania są bezpłatne. Uczniowie mają do wyboru fizykę, matematykę i, po raz pierwszy, chemię.

Jeśli chodzi o fizykę, we Wrocławiu powstaną trzy grupy stacjonarne, będzie też jedna grupa zdalna (w sobotę). Program przewiduje m.in. zadania z obliczeniami, doświadczenia ilustrujące poszczególne zagadnienia oraz anegdoty o tym, jak odkrywcy odkrywali prawa i reguły fizyki.

Na zajęciach z matematyki uczniowie skupią się na podstawach analizy matematycznej, całkach, funkcjach i ich wykresach, ciągach liczbowych i granicach ciągów oraz matematyki dyskretnej i kombinatoryki. We Wrocławiu powstanie pięć grup, będzie też jedna zdalna (w sobotę).

W tym roku pierwszy raz zorganizowane będą zajęcia z chemii (ogólnej i fizycznej). We Wrocławiu powstaną dwie grupy stacjonarne.

Dla kogo jest Studium Talent

Zajęcia w ramach Studium Talent organizowane są dla licealistów, niekoniecznie maturzystów. Jak czytamy na stronie PWr, Studium Talent nie jest kursem przygotowawczym do matury. To zajęcia dla uczniów pasjonujących się nauką.

Zajęcia kończą się egzaminem. Maturzyści, którzy zdadzą ten egzamin, otrzymają dodatkowe punkty podczas naboru na studia na PWr. Ci zaś, którzy ukończą go z bardzo dobrym wynikiem, zostaną przyjęci na dowolny kierunek PWr z pominięciem rekrutacji (z wyjątkiem architektury, na którą obowiązuje egzamin z rysunku).

Zapisy w systemie Studium Talent do czwartku 21 września do godziny 15.00.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl