wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Noc Księgarń w październiku w całej Polsce. Także we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Zobaczcie, gdzie zaszaleć 13 października

Noc Księgarń w październiku w całej Polsce. Także we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Zobaczcie, gdzie zaszaleć 13 października

Magdalena Talik,

Dwie młode kobiety tańczące przed księgarnią, w której witrynie plakat Nocy Księgarń 2023 fot. FB Noc Księgarń 2023
Dwie młode kobiety tańczące przed księgarnią, w której witrynie plakat Nocy Księgarń 2023

Aż 170 księgarń w 60 miastach będzie w piątek 13 października czynnych dużo dłużej i z wieloma atrakcjami dla spragnionych czytelników. Już 5. edycję Nocy Księgarń organizują wspólnie księgarnie i dystrybutor książek OSDW Azymut. We Wrocławiu do akcji przyłączyło się 9 miejsc, a na Dolnym Śląsku 3, w tym Szyb Miedzianka w dawnym ośrodku górnictwa, który z popiołów przywrócił w książce Filip Springer. Zobaczcie, gdzie się wybrać na Noc księgarń 2023. Lista miejsc.

Reklama

Wisława Szymborska na plakacie Nocy Księgarń 2023

W tym roku bohaterką plakatu Nocy Księgarń jest Wisława Szymborska (ilustracja jest projektu Magdaleny Kwiatkowskiej), jako patronka Roku 2023, która czyta książkę siedząc na księżycu.

Dokładny program Nocy Księgarń 2023 poznamy w drugiej połowie września, ale już teraz wiadomo, że czekają nas zarówno spotkania z autorami, dyskusje, warsztaty dla dzieci i młodzieży, ale również literackie spacery wokół wybranych tematów, koncerty, improwizacje literackie. Czytelnicy, jak co roku, będą też polować na okazje – kiermasze i promocyjne ceny w księgarniach po zapadnięciu zmroku.

Noc Księgarń jest od 2019 roku wspólną inicjatywą dystrybutora OSDW Azymut (Grupa PWN) i lokalnych księgarni, bywa, że prowadzonych pokoleniowo, albo bohatersko obronionych przez czytelników (jak wrocławska księgarnia „Pod Arkadami”, której przed kilku laty groziła likwidacja). W tych wyjątkowych miejscach nie brak prawdziwych bibliofilów, pasjonatów książek, ludzi, którzy mają olbrzymi wpływ na kształtowanie czytelniczych gustów. 

Noc Księgarń 2023 – lista księgarni we Wrocławiu

Noc Księgarń 2023 – lista księgarni na Dolnym Śląsku

Warto śledzić profil Nocy Księgarń, zawsze przed wydarzeniem planowanych jest wiele konkursów, a w tym roku będzie można wygrać nagrody od partnerów akcji, m.in. Fundacji Wisławy Szymborskiej, marek Medicine, Penguin, czy od Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl