Rak jelita grubego to najczęściej występująca choroba nowotworowa w Europie. W Polsce jest to drugi pod względem umieralności nowotwór złośliwy. Każdego roku rozpoznaje się prawie 16 tys. nowych przypadków. Większość zachorowań występuje po 50 roku życia. Wczesne wykrycie choroby daje szansę na przeżycie. Niestety większość chorych zgłasza się do lekarza, gdy rak poczynił ogromne spustoszenie w organizmie albo gdy na ratunek jest już za późno. Diagnoza, a potem leczenie nowotworu znacznie pogarsza życie pacjenta.
Na spotkaniu dla pacjentów chorych na raka jelita grubego będzie mowa nie tylko o nowych i coraz bardzie skutecznych metodach leczenia, ale też o poprawie komfortu i i jakości życia pacjenta poddawanego leczeniu onkologicznemu.
Spotkania są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy nt. choroby, a także poznania różnych rozwiązań wpływających na zwiększenie komfortu pacjenta onkologicznego. Są także okazją do poznania innych osób zmagających się ze schorzeniem i wymiany doświadczeń. W spotkaniu mogą wziąć udział również rodziny chorych i ich osoby bliskie.
Z uczestnikami spotkają się dr Beata Freier z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu oraz Katarzyna Ćwirko-Kusztan, specjalista psychologii klinicznej, psychoonkolog.
Spotkanie zacznie się w sali audiowizualnej (parter, główne wejście), o godzinie 17.00. Wstęp jest bezpłatny.