Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Sklepy bez obsługi coraz popularniejsze
Popularna sieć sklepów Żabka testuje od kilku miesięcy innowacyjną Żappkę Store, zwaną także Żabką Nano. Pierwsze tego typu miejsce otwarto w czerwcu 2021 roku w Poznaniu. Format się przyjął - obecnie bezobsługowe sklepy rosną, jak grzyby po deszczu - w Polsce jest ich już 50 w dziewięciu miastach: Piasecznie, Warszawie, Sopocie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Plewiskach, Poznaniu i Wrocławiu.
W stolicy Dolnego Śląska znajdują się dwa takie lokale: przy ul. Piłsudskiego 34, a także przy ul. Nyskiej 62. Kolejny jest w podwrocławskich Kobierzycach. Sklep przy Piłsudskiego został otwarty w lutym 2022 r., pozostałe nieco później.
Sklepy autonomiczne Żabka Nano to format opracowany głównie z myślą o lokalizacjach, w których nie ma możliwości otwarcia standardowego sklepu. To uzupełnienie oferty naszej sieci. Zamierzamy jak najlepiej wykorzystać potencjał tego formatu i będziemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientówbiuro prasowe Żabka Polska
Żabka Nano: Potrzebna jest karta płatnicza bądź aplikacja
Do Żappki Store wejdziemy na dwa sposoby. Pierwszym jest przyłożenie swojej karty płatniczej do terminala znajdującego się przy wejściu do sklepu. Gdy to zrobimy, przy pierwszej wizycie, system poprosi nas o numer telefonu.
Drugą opcją jest pobranie aplikacji Żappka na swój telefon, założenie konta, a następnie zarejestrowanie się poprzez wybór w menu opcji „Żappka Store / Żabka Nano”. Kolejnym krokiem jest podpięcie swojej karty w zakładce Żappka Pay. Aplikacja poprosi o numer i dane karty. Konieczne jest także ustalenie kodu PIN, który zabezpieczy dostęp do płatności.
Gdy wszystko będzie gotowe, terminal poprosi o zeskanowanie kodu QR i już możemy wejść do sklepu i robić zakupy. Cała rejestracja, wraz z podpięciem karty i ustaleniem zabezpieczeń, trwa od kilku do maksymalnie dziesięciu minut. Pamiętajmy, że wchodząc za pomocą kodu, aplikacja automatycznie (gdy wykonamy zakupy) naliczy nam specjalne punkty (tzw. żappsy) i oferty promocyjne.
Gdy zrobimy zakupy i wyjdziemy ze sklepu, na numer telefonu przyjdzie SMS (bądź powiadomienie w aplikacji) z kwotą, która zostanie pobrana. Wygenerowany zostanie również link, pod którym znajdziemy paragon.
Galeria zdjęć
Jak robić zakupy w Żappka Store przy Piłsudskiego?
Tym, co wyróżnia Żabki Nano, oprócz braku obsługi, jest także brak jakichkolwiek kas. Towar nie musi być w żaden sposób zeskanowany – wystarczy, że klient weźmie go z półki. Może go nawet schować do torby lub plecaka. Technologia i tak zarejestruje zakup. Na suficie lokalu zamontowanych jest kilkadziesiąt kamer, które rozpoznają zdejmowane z półki artykuły.
Dlatego, jeżeli weźmiemy produkt, a następnie zrezygnujemy z jego zakupu, musimy odłożyć go w dokładnie to samo miejsce. W przeciwnym wypadku algorytm przy wychodzeniu ze sklepu naliczy nam opłatę.
Samo pomieszczenie – w przypadku sklepu przy ul. Piłsudskiego – jest niewielkich rozmiarów. Po prawej stronie od wejścia znajdują się produkty śniadaniowe, a tuż obok lodówka z artykułami, które muszą być przechowywane w niskiej temperaturze. Dalej są dania obiadowe, nabiały i napoje. Po lewej stronie natomiast stoi ekspres, w którym można zrobić sobie gorącą kawę lub herbatę. Przy automacie znaleźć można także słodycze, a obok przekąski.
Dużą zaletą sklepu jest także to, że jest on dostępny całodobowo, siedem dni w tygodniu. Nie ma jednak w swojej ofercie alkoholu i wyrobów tytoniowych. Ceny produktów są takie same, jak w standardowym sklepie sieci Żabka.