Budynek o powierzchni 17 tys. m kw. będzie kolejnym elementem kompleksu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej. Stanie w sąsiedztwie Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej.
W pięciokondygnacyjnym gmachu zaplanowano:
- 136 wieloprofilowych łóżek;
- specjalistyczne poradnie;
- pracownie diagnostyczne;
- oddział obserwacyjno-zakaźny;
- miejsca do wypoczynku;
- szkołę.
Prace koncepcyjne nad powstaniem kompleksowego szpitala dziecięcego trwają od roku 2020. Nowy budynek to obiekt szyty na miarę, gwarantujący poprawę standardu leczenia małych pacjentów.Dr Marcin Drozd, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu
Do tej pory z tzw. Starego Kampusu (rejon ulic Skłodowskiej - Curie, Chałubińskiego, Pasteura) przeniesiono na Borowską kliniki zabiegowe, m.in. chirurgię i urologię dziecięcą. W nowym obiekcie ulokowane zostaną oddziały i kliniki, które dzisiaj nadal rezydują w ponad stuletnich budynkach w śródmieściu, w tym m.in. nefrologia pediatryczna, gastroenterologia, endokrynologia.
– Zgromadzenie w jednym budynku specjalistów i pracowni diagnostycznych znacznie poprawi warunki leczenia dzieci - mówi prof. Robert Śmigiel, kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Zaproszenie na otwarcie kliniki
Umowa z realizatorem inwestycji - firmą PORR S.A., przewiduje działanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. - Pierwszy etap, projektowanie potrwa około dziewięć miesięcy, potem wejdziemy na plac budowy. Już dzisiaj zapraszam na otwarcie budynku za 41 miesięcy - deklarował Piotr Kledzik, prezes zarządu PORR S.A.
Koszt inwestycji to ponad 223 mln zł, z czego na prace budowlane zaplanowano 179 mln zł.
Tutaj we Wrocławiu powstanie Zintegrowane Centrum Pediatryczne - zobacz na mapie: