Wymyślili i przegłosowali wrocławianie, realizuje Zarząd Zieleni Miejskiej
Warowny gród to pierwszy etap projektu nr 250, zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019 pod tytułem „Średniowieczny Wrocław”. Powstaje w części nie leśnej, lecz rekreacyjnej parku Tysiąclecia – za rzeką Ślęzą.
Galeria zdjęć
Wzgórze, jak widać na zdjęciach wykonanych dronem, częściowo już wyłożono różnokolorowym kauczukiem syntetycznym. Ten materiał ma wysokie właściwości amortyzujące. Gdy w czasie zabawy dziecko się przewróci, upadek mniej je boli, niż gdyby zdarzyło się to na nawierzchni piaskowej.
– Wykonawca szykuje właśnie fundamenty pod urządzenia zabawowe. Pozostaje wybudowanie palisady warowni i urządzenie terenu wokół, w tym wybudowanie ścieżki – wylicza Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej. – Z myślą o cieniu na placu zabaw zasadziliśmy szwadrony drzew – przypomina.
Pierwszy etap budowy „Średniowiecznego Wrocławia” powinien zakończyć się do października br.
Koszt zadania to ok. 3 mln zł.
W drugim etapie powstanie jeszcze średniowieczna zagroda, piaskownica z zadaszeniem w kształcie średniowiecznej chaty wiejskiej, bujaki w kształcie zwierząt gospodarczych. W trzecim zaplanowano: Rynek z parkiem linowym, zjeżdżalniami i tyrolką. A także... smokiem.