wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Duże podwórko na Ołbinie przejdzie metamorfozę

Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja ogromnego, prostokątnego podwórka u zbiegu ulic Sępa-Szarzyńskiego, Prusa, Sienkiewicza i Wyszyńskiego. Wrocławskie Mieszkania ogłoszą przetarg na prace, które obejmą odwodnienie terenu, wykorzystanie wód opadowych oraz stworzenie nowych miejsc do wypoczynku, placu zabaw, nasadzeń zieleni, miejsca na odpady, parkingów oraz oświetlenia zewnętrznego.

Reklama

Wrocławskie Mieszkania planują jesienią ogłoszenie przetargu na kompleksową rewitalizację podwórka o powierzchni 5,5 tys. m². Prace będą obejmować m.in. odwodnienie terenu i podłączenie do kanalizacji z możliwością gromadzenia wody deszczowej w specjalnych zbiornikach. W ramach projektu przewidziano również stworzenie miejsc do odpoczynku, zabawy i rekreacji, nasadzenia zieleni, miejsca na odpady, parkingi oraz oświetlenie zewnętrzne.

Długo oczekiwany remont

- Przebudowa kompleksowa, to projekt, nad którym pracowaliśmy bardzo długo. Opóźnienia w rozpoczęciu prac wynikały z konieczności rozważenia, czy sieć wodno-kanalizacyjna będzie objęta remontem - wyjaśnia Katarzyna Galewska, rzecznik prasowy Wrocławskich Mieszkań.

<p>wizualizacja zmian na podw&oacute;rku</p> Wrocławskie Mieszkania
wizualizacja zmian na podwórku

Remont podwórka będzie współfinansowany ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), podobnie jak rewitalizacja podwórek przy Benedyktyńskiej, Górnickiego i Sienkiewicza, oddanych do użytku w styczniu tego roku. - Jesienią ogłosimy przetarg na wykonawcę prac. Procedura wyboru potrwa około miesiąca - informuje Katarzyna Galewska.

Odwodnienie terenu i zbieranie deszczówki

Jednym z głównych założeń projektu jest wykonanie odwodnienia terenu oraz stworzenie systemu gromadzenia wody deszczowej w zbiornikach retencyjnych. Celem jest racjonalne gospodarowanie wodą, aby nie trafiała ona od razu do kanalizacji, lecz była wykorzystywana na potrzeby terenów zielonych.

<p>wizualizacja zmian na podw&oacute;rku</p> Wrocławskie Mieszkania
wizualizacja zmian na podwórku

Przebudowa podwórka potrwa od 10 do 12 miesięcy

Zakończenie prac planowane jest na drugi kwartał przyszłego roku. Na podwórku pojawią się nowe chodniki, drogi dojazdowe, miejsca parkingowe, plac zabaw oraz strefy rekreacyjne. Zasadzona zostanie także roślinność odporna na suszę i gwałtowne opady deszczu, taka jak hortensje i inne gatunki kwitnące przez długi czas.

Jako spółka będziemy nadzorować prace wykonawcy. Wymagamy, aby firma posiadała doświadczenie w rewitalizacji terenów zewnętrznych o wartości powyżej kilku milionów złotych oraz aby była w stanie podjąć się tego zadania zarówno organizacyjnie, jak i ekonomicznie.
Katarzyna Galewska

<p>wizualizacja zmian na podw&oacute;rku</p> Wrocławskie Mieszkania
wizualizacja zmian na podwórku

Zobacz także, jak zmieniło się podwórko na Grabiszynie

autor: Karina Gut 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama