MPK Wrocław angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy od początku trwania wojny. Szkolenia dla chcących rozpocząć pracę u miejskiego przewoźnika, zapomogi dla zatrudnionych w spółce czy pierwsze w Polsce oprogramowanie tramwaju w języku ukraińskim – to tylko niektóre przykłady działalności MPK Wrocław.
Dla żołnierzy walczących o wolność. MPK Wrocław przekazało Ukrainie medyczny autokar
Kolejnym gestem wsparcia jest przekazanie autobusu wyposażonego w artykuły pierwszej pomocy. Trafi on do ukraińskiej jednostki w Enerhodarze. To bardzo newralgiczny teren. W Zaporożu znajduje się bowiem największa elektrownia atomowa w Europie.
Planując przyjazd do Warszawy, chcieliśmy uczcić ostatnie urodziny Wladimira Putina na wolności. Dzisiejsze poranne naloty nadały naszej wizycie nowy kontekst. Trzeba cały czas myśleć o Ukrainie i cały czas ją wspierać. Dlatego na naszych tramwajach wciąż obecne są ukraińskie flagi, uchodźcy są u nas zatrudniani, a dziś przekazujemy ten autokar wraz z wyposażeniem do pierwszej pomocyKrzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.
W przekazaniu autokaru uczestniczył Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce. Podczas spotkania nie krył on wdzięczności za wszelkie objawy pomocy oraz solidarności z Ukrainą.
Przekazania autokaru wraz z artykułami medycznymi przez MPK Wrocław, to kolejny gest solidarności z Ukrainą, który doceniamy. Funkcjonowanie tego mobilnego ambulatorium pozwoli uratować życie ludzkie, życie naszych żołnierzy. Dziękujemy wam za toWasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce.
Przekazania autokaru wraz z artykułami medycznymi przez MPK Wrocław, to kolejny gest solidarności z Ukrainą, który doceniamy. Funkcjonowanie tego mobilnego ambulatorium pozwoli uratować życie ludzkie, życie naszych żołnierzy. Dziękujemy wam za to – Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce.
Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki sponsorom
Firma SAATZ, która odpowiedzialna była za stworzenie ukraińskiego oprogramowania i instrukcji do wrocławskich tramwajów, przekazała na ten cel 15 tys. złotych.
Na Ukrainę, wraz z autokarem, pojechały również dwie palety zaopatrzenia medycznego, przekazane przez fundację „Wroc Ma Moc”. Dzięki temu transportowi do jednostki w Enerhodarze trafią apteczki, bandaże, opaski, kompresy i inne artykułu służące do udzielania pierwszej pomocy.
Źródło: materiały prasowe