Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Z tego artykułu dowiesz się, że:
- w czwartek 24 lipca został podpisany list intencyjny w sprawie organizacji Międzynarodowego Kongresu Psychologicznego we Wrocławiu;
- termin wydarzenia: czerwiec 2026;
- miejsce: Hala Stulecia, ale też część wydarzeń odbędzie się w zoo i Pawilonie Czterech Kopuł;
- będzie to jedno z największych wydarzeń naukowo-społecznych w Polsce;
- weźmie w nim udział ok. 5 tys. osób - ekspertów, praktyków psychologii, mieszkańców.
Przyszłoroczny Kongres zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń naukowo-społecznych w Polsce, a zarazem wyjątkowa okazja dla wrocławian, by praktycznie poznać najnowsze osiągnięcia psychologii oraz praktyczne zastosowania tej wiedzy w życiu codziennym.
Międzynarodowy Kongres Psychologiczny - ważne wydarzenie naukowo-społeczne
Doskonale też wpisuje się w strategię miasta, które stawia na rozwój wiedzy, integrację społeczności oraz promocję Wrocławia jako miejsca otwartego na naukę i innowacje. Organizatorami wydarzenia są Miasto Wrocław, Uniwersytet SWPS oraz TVP Wrocław.
- Żyjemy w czasach, w których pomoc psychologiczna jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ten Kongres to nie tylko spotkanie wybitnych naukowców, ale przede wszystkim szansa, by wiedza psychologiczna służyła naszym mieszkańcom - wspierała ich w codziennych wyzwaniach, wzmacniała poczucie bezpieczeństwa i dobrostanu.Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia
Prezydent Wrocławia dodaje: – Kongres będzie miał wymiar międzynarodowy, ale także bardzo lokalny, angażując wrocławian w różnorodne działania, warsztaty i dyskusje – dodaje.
Jaki będzie program Międzynarodowego Kongresu Psychologicznego?
Program Kongresu obejmie szeroki wachlarz tematów – od wpływu nowoczesnych technologii na człowieka, przez dbanie o zdrowie psychiczne, zagadnienia związane z traumami i mobbingiem, aż po wpływ sztucznej inteligencji na nasze życie czy psychologię w służbie ochrony środowiska. To ważny krok w budowaniu mostów między nauką a praktyką społeczną.
- Podczas kongresu chcemy pokazać, jak wiedza psychologiczna pomaga ludziom lepiej funkcjonować i współpracować. Pozwala budować psychiczną odporność na poziomie społecznym i indywidualnym. Bardzo tego potrzebujemy. To ważne wydarzenie, nie tylko dla świata akademickiego, ale dla nas wszystkich.prof. Roman Cieślak, rektor Uniwersytetu SWPS
5 tys. uczestników na kongresie w Hali Stulecia. List intencyjny
W Kongresie weźmie udział ok. 5 tys. uczestników – w tym:
- ekspertów,
- dziennikarzy
- oraz praktyków psychologii z całego świata.
Głównym miejscem wydarzenia będzie Hala Stulecia, ale Kongres obejmie również inne wrocławskie przestrzenie – Pawilon Czterech Kopuł czy wrocławski ogród zoologiczny.
– Zadbamy o profesjonalną transmisję i promocję wydarzenia, dzięki czemu wiedza prezentowana podczas Kongresu w sposób atrakcyjny dotrze do tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nim osobiście. Zarówno do osób oglądających telewizję, jak i korzystających z tzw. nowych mediów – podkreśla Ewa Wolniewicz, p.o. dyrektora TVP Wrocław.
Po podpisaniu listu intencyjnego organizatorzy zaplanowali już spotkania organizacyjne, które mają zapewnić sprawną realizację Kongresu.
Źródło: materiały prasowe