wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 11:05

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Metamorfozy podwórek #7 Równe ścieżki zamiast kałuż w ramach programu Grow Green 2
Kliknij, aby powiększyć
Przed remontem podwórka mieszkańcy mieli problem z dojściem do kubłów na śmieci. Musieli omijać wielkie kałuże. Po remoncie teren wyłożony jest przepuszczającą wodę kostką. fot. Michał Kurowicki
Przed remontem podwórka mieszkańcy mieli problem z dojściem do kubłów na śmieci. Musieli omijać wielkie kałuże. Po remoncie teren wyłożony jest przepuszczającą wodę kostką.

Podczas remontu podwórka pomiędzy ulicami: Barlickiego, Żeromskiego, Orzeszkowej i Nowowiejską przebudowano wewnętrzne drogi i chodniki. Nowe alejki wyłożono przepuszczającą wodę kostką. Na terenie posadzono też młode drzewa, krzewy i założono trawniki. Prace prowadzono w ramach programu Grow Green.

Reklama

Trwa przebudowa podwórek na Ołbinie. Na początku września dobiega końca remont kolejnego obszaru. Tym razem wewnątrz ulic: Barlickiego, Żeromskiego, Orzeszkowej i Nowowiejskiej. Prace prowadzono w dwóch etapach w ramach programu Grow Green.

Posadzili drzewa oraz zrobili nową drogę i chodniki

Podczas pierwszego etapu nasadzono drzewa i krzewy, założono też trawniki. 

W czasie drugiego etapu Grow Green, który właśnie się kończy wybudowaliśmy drogi wewnętrzne z ekologicznej kostki farmerskiej. Powierzchnia pomiędzy kostkami została obsiana trawą. Taka nawierzchnia przepuszcza wodę deszczową do gruntu, dzięki temu nie płynie ona bezpośrednio do kanalizacji deszczowej.
Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji

Na mieszkańców czeka trejaż ogrodowy i lampy solarne

Chodniki znajdujące się w obrębie podwórka także mają nową nawierzchnię. Dodatkowo ustawiono ekologiczne lampy solarne. 

Mieszkańcy mogą korzystać już z zajmującego centralne miejsce trejażu, czyli budowli ogrodniczej składającej się z szeregu słupków, połączonej u góry poziomymi belkami. Konstrukcję obsadzono bluszczem, który da dodatkową ochronę przed słońcem podczas upałów.

Drugi etap Grow Green na tym podwórku został zrealizowany z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta Wrocławia. Koszt to ponad 1,4 mln zł. 

Grow Green jest projektem z programu Horyzont 2020, czyli największego w historii programu finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej. Celem projektu jest przystosowanie miasta do zmian klimatu. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl