Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu
Odziały USK, które czasowo wstrzymały przyjęcia z uwagi na potwierdzone przypadki COVID-19:
- Intensywna Terapia Dziecięca ul. Curie-Skłodowskiej,
- Klinika Chorób Wewnętrznych i Alergologii, ul. Marii Curie-Skłodowskiej,
- Klinika Ortopedii, ul. Borowska 213,
- Klinika Chorób Serca, ul. Borowska 213,
– W Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych USK przy ul. T. Chałubińskiego obecnie 3 osoby przebywają na obserwacji. Poza tym 6-letni chłopiec z mamą, u których potwierdzono koronawirusa – mówi Monika Kowalska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Koszarowej
W szpitalu obecnie przebywa 98 pacjentów, w tym 64 z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Ośmioro z nich leży na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego
– Przywrócono przyjęcia pacjentów na część oddziałów internistycznych, tj.: angiologia, nefrologia, dermatologia. Natomiast na oddziale chirurgii zlokalizowanym przy SOR-ze utworzono tymczasowy Oddział Intensywnej Opieki Medycznej – informuje Michał Nowakowski, rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego.
Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka przy ul. Fieldorfa
W szpitalu nadal wstrzymane są przyjęcia na oddziały zabiegowe (ze względu na ograniczoną liczbę anestezjologów). Natomiast SOR udziela pomocy na miejscu bez hospitalizacji na tych oddziałach.
Przypomnijmy, na początku kwietnia u jednego z pacjentów placówki potwierdzono COVID-19. Wtedy wyłączona z pracy i poddana testom na koronawirusa została grupa kilkudziesięciu osób z personelu medycznego. W najbliższy weekend osoby te ponownie przejdą testy.
Dolnośląskie Centrum Onkologii przy ul. Hirszfelda
Szpital onkologiczny funkcjonuje normalnie, przywrócono również pracę oddziału chirurgii nowotworów przewodu pokarmowego.
Dodatkowo, dla jeszcze większego bezpieczeństwa, przy wejściu do placówki personelowi oraz osobom przychodzącym do DCO mierzona jest temperatura specjalnymi kamerami pożyczonymi od Politechniki Wrocławskiej.
Kamera termowizyjna do pomiaru temperatury ciała, źródło: DCO
– Na śluzie przy wejściu do szpitala mierzymy temperaturę m.in przy użyciu kamer termowizyjnych. To bardzo precyzyjna i skuteczna metoda. Do tego robimy to z bezpiecznej odległości ok. 2 metrów – mówi Agnieszka Czajkowska, rzeczniczka Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu.