Kolejne wrocławskie podwórko już po remoncie
Na odnowionym wnętrzu podwórzowym zaprojektowanie zieleni było wyzwaniem. Duża część terenu znajduje się w cieniu, dlatego rośliny zostały dobrane w taki sposób, aby mogły poradzić sobie w istniejących warunkach. Na wyeksploatowanym skwerze powstała ścieżka z nawierzchni mineralnej, która zdecydowanie wpływa na funkcjonalność miejsca skracając dojście do budynku.
Wzdłuż przedwojennej zabudowy mieszkalnej została uporządkowana zieleń. Od strony budynku z nr 32a pojawiły się w najniższej warstwie różnokolorowe żurawki, lubiące cień i wchłaniające wodę zielone funkie w dwóch odmianach, a najbliżej budynku laurowiśnie.
Od ul. Czystej pozostawiliśmy fragment istniejącego żywopłotu, dosadziliśmy również hortensje ogrodowe. Podczas konsultacji społecznych, okazało się, że mieszkańcy sami zadbali o fragment nasadzeń przy budynku nr 30 i nadal chcą się tym zajmować. Pomogliśmy zatem tę część odświeżyć i zabezpieczyć ogrodzeniem z furtką, która ułatwi pasjonatom zadbać o ten zakątek.Anna Olbryt, Zarząd Zasobu Komunalnego
– Na nowo zagospodarowaliśmy też miejsce zbiórki odpadów. Przygotowaliśmy podbudowę na systemowe pojemniki z dźwignią nożną, która ułatwia korzystanie z nich. Nowe pojemniki są szczelne i bardziej estetyczne niż tradycyjne kontenery na śmieci – dodaje rzeczniczka.
To jednak nie koniec rewitalizacji tego podwórka. Na sąsiedniej działce prace kończy też deweloper, który wyremontuje część wnętrza zajętego na potrzeby budowy.
Remont został zrealizowany z środków z Funduszu Osiedlowego. Wzdłuż ul. Kościuszki w ramach jednego zadania prowadzone są też prace na innym wnętrzu za łączną kwotę prawie 150 tys. zł.