4. Kandydaci do Rad Osiedli na start

Tylko do 19 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na radnych osiedlowych. Zgłoszenia będą przyjmowane w siedzibach Rad Osiedli w czasie dyżurów. Wybory do wrocławskich Rad Osiedli odbędą się 19 maja.

Bierne i czynne prawo wyborcze mają z urzędu wszyscy dorośli wrocławianie zameldowani na pobyt stały. "Nie zameldowani we Wrocławiu, którzy chcą wziąć udział w wyborach muszą złożyć wniosek w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta o dopisanie ich do rejestru wyborców" – wyjaśnia Tomasz Judecki, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej.

"Mieszkańcy będą wybierać od 15 do 21 radnych w zależności od liczby mieszkańców" – mówi T. Judecki. We Wrocławiu mamy 48 Rad, ale tak nie musi być po wyborach. "Jeśli liczba kandydatów do Rad będzie mniejsza niż liczba radnych to wybory się nie odbędą i na danym osiedlu nie będzie Rady" – dodaje T. Judecki.

Szczegółowe informacje na temat wyborów można znaleźć na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta oraz pod numerem telefonu 71 777 81 11.