wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 20:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Gdzie zabrać babcię i dziadka z okazji ich święta? Mamy kilka propozycji!
Babcia z wnuczką / zdjęcie ilustracyjne fot. freepik
Babcia z wnuczką / zdjęcie ilustracyjne

Dzień Babci i Dziadka 21 i 22 stycznia. Jeśli chcielibyście zabrać gdzieś dziadków i spędzić razem ciekawie czas we Wrocławiu – mamy dla Was kilka propozycji! Możecie się wybrać m.in. na pyszny obiad, koncert albo do kina. Wspólnie spędzone chwile są zawsze świetnym pomysłem!

Reklama

Gdzie zabrać babcię i dziadka? Mamy kilka pomysłów

Jak spędzić ciekawie czas w mieście z babcią i dziadkiem? Mamy kilka propozycji.

Wspólny obiad lub kolacja

Wspólne wyjście na obiad albo kolację zawsze będzie dobrym pomysłem. We Wrocławiu jest mnóstwo klimatycznych restauracji i kuchni do wyboru, dlatego każdy znajdzie miejsce dla siebie. Jeśli Wasi dziadkowie lubią włoską kuchnię – polecamy: Ragu, Federacja Wina, La Vita è Bella czy Mollinari.

Jeśli z kolei szukacie eleganckiej restauracji, sprawdzi się m.in. Concordia Taste, La Maddalena i Restauracja Tarasowa przy Hali Stulecia.

Tworzenie własnych dzieł sztuki w Pigcasso

Pigcasso Creative Paint House to nowe, kreatywne studio malowania farbami, gdzie czekają niezapomniane doświadczenia artystyczne. Co ważne, jest dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności – liczy się przede wszystkim dobra zabawa.

Uczestnicy stworzą tutaj swoje własne, unikalne obrazy używając do tego narzędzi, takich jak pędzle, gąbki, strzykawki, a nawet własnych rąk. Oczywiście, mogą je później zabrać ze sobą do domu. Pamiętajcie, aby wcześniej zarezerwować wizytę.

Wystawa planu serialu Świat według Kiepskich

Jeśli Wasi dziadkowie lubili oglądać serial „Świat według Kiepskich” – zabierzcie ich na plan filmowy, który na stałe przeniósł się do Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz. Oczywiście, razem ze wszystkimi rekwizytami! Zdecydowanie warto go zobaczyć na własne oczy.

Spacer po Lumina Park w Zamku Topacz

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja – multimedialny spacer w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. Tego typu atrakcje, od lat spotykane choćby w amerykańskich ogrodach botanicznych, są coraz popularniejsze także w Europie. Jeśli Wasi dziadkowie jeszcze tu nie byli – zachęcamy do spaceru po tym miejscu!

  • Godzina: 16:00-21:00 (ostatnie wejście możliwe o 20:00)

Koncert w Starym Klasztorze

Stary Klasztor zaprasza na specjalny koncert „Lata Dwudzieste... Lata Trzydzieste...” z okazji Dnia Babci (ale dziadkom też z pewnością się spodoba!). Na scenie wystąpi zespół BOBER BAND. To projekt muzyczny, którego główną ideą jest ożywienie przebojów muzyki estradowej z okresu międzywojennego. Koncert dedykowany jest osobom wrażliwym na muzykę retro. Bilety można kupić tutaj.

  • Godzina: 18:00

Wieczór filmowy w DCF

W Dolnośląskim Centrum Filmowym przy ul. Piłsudskiego możecie obejrzeć wspólnie m.in. film:

  • „Będzie lepiej (komedia) – godz. 13:30 lub 18:00

Opis: Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powracają z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Zwabieni perspektywą darmowej wyżerki Albert i Bruno wbijają na spotkanie aktywistów klimatycznych, gdzie poznają bezkompromisową Kaktus. To dzięki niej zrozumieją, że wszystko, co w życiu najważniejsze, jest także za darmo. Zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.

  • Dream Scenario (komedia)  godz. 20:30

Opis: Komedia, o jakiej nikomu się nie śniło! „Dream Scenario” to wyprodukowany przez studio A24 film z Nicolasem Cage’em w brawurowej i całkowicie zaskakującej roli. Paul (Cage) to sympatyczny, choć trochę nudny profesor akademicki, który znienacka zaczyna pojawiać się w snach milionów obcych ludzi – a wszyscy zadają sobie pytanie: dlaczego akurat on?

Pełny repertuar na niedzielę (lub inne dni) można zobaczyć na stronie DCF.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl