wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Dzień Babci i Dziadka 2024. Życzenia w formie wierszyków i rymowanek
Babcia z dziadkiem / zdjęcie ilustracyjne Adobe Stock
Babcia z dziadkiem / zdjęcie ilustracyjne

W tę niedzielę (21 stycznia) obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek (22 stycznia) – Dzień Dziadka. Z tej okazji pamiętajmy, aby złożyć życzenia naszym ukochanym dziadkom i podziękować im za wszystko, co dla nas robią. Przedstawiamy propozycje wierszyków i rymowanek, które wywołają uśmiech na ich twarzy. Będą miłym dodatkiem do prezentu lub laurki od najmłodszych wnuków.

Reklama

Dzień Babci i Dzień Dziadka – wierszyki i rymowanki

Wybraliśmy dla Was kilka radosnych wierszyków i rymowanek, które można wysłać lub napisać w laurce od wnuków.

 • W poniedziałki – pomyślności, a we wtorki – mnóstwo radości. W środy i czwartki – precz zmartwienia! Niech i w piątki żadnych strapień nie ma. Na sobotę i niedzielę życzę odpoczynku wiele! To nie koniec życzeń jeszcze, emerytury życzę znacznie większej! Niech Wam życie płynie miło, żeby Wam też trosk ubyło!
 • Kochana babciu, kochany dziadku, dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku. Do tego dokładam serdeczne życzenia, niech Wam się spełnią wszystkie marzenia!
 • Spełnienia marzeń, radości i szczęścia od Waszego wnuczka na znak, że pamięta! Byście marzenia spełniali i szczęśliwi byli, a smutek każdego dnia w mig przegonili. Niech długo Wam zdrowie dopisuje i miłość w Waszych życiach króluje!

 • Żyj nam babciu lat ze dwieście, boś najlepsza w całym mieście! Gdy za bardzo rozrabiamy pod Twe skrzydła uciekamy. Ty nas zawsze wytłumaczysz, wszystkie błędy nam wybaczysz. Bądź więc zdrowa uśmiechnięta – tego życzą Ci wnuczęta.
 • Babcia jest jak dobra wróżka, co otwiera bajkom drzwi, bo gdy kładzie nas do łóżka potem mamy piękne sny. Babcia wszystko robi dla nas, z jej pomocy każdy rad. Babcia strasznie jest kochana, więc niech żyje nam sto lat!
 • Dziadku mój kochany, jesteś plasterkiem na rany. Rozpieszczasz mnie i wspierasz, uczysz, jak dobro wybierać. Znasz wiele historii ciekawych i uczysz prawdziwej zabawy. Zabawny w tym jesteś na dokładkę – dziękuję, że jesteś moim dziadkiem!
 • Dużo czasu wolnego, samych przyjemności. Jak najmniej kłopotów i wiele radości! Nic do naprawiania, dźwigania, trzepania. Tylko miękki fotel i coś do chrupania!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl