wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 19:20

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 [SERWIS SPECJALNY]
  4. Badanie kontrolne NSP 2021. Ankieterzy zadzwonią do 8 tys. osób z Dolnego Śląska
Kliknij, aby powiększyć
Badanie kontrolne NSP 2021, zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay
Badanie kontrolne NSP 2021, zdjęcie ilustracyjne.

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w dniach od 12 do 24 listopada 2021 r. przeprowadzone zostanie badanie kontrolne jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Ankieterzy zadzwonią łącznie do 100 tys. osób, w tym do 8 tys. mieszkańców Dolnego Śląska.

Reklama

Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci). Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, ankieter skontaktuje się telefonicznie, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Zada 16 pytań (ich listę znajdziecie na stronie GUS). Telefonu w tej sprawie możemy spodziewać się w godzinach od 10.00 do 14.00 w dni powszednie oraz w soboty. (Jeśli ankieter nie zastanie respondenta w tych godzinach, może dzwonić również w godzinach popołudniowych.)

Udział w badaniu kontrolnym – tak jak w samym spisie powszechnym – jest obowiązkowy. Badanie kontrolne powinno zająć około 10 minut.

Jak sprawdzić tożsamość ankietera

Tożsamość ankietera badania kontrolnego będzie można zweryfikować dzwoniąc na Infolinię pod numer telefonu 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora) oraz w aplikacji „Sprawdź ankietera badania kontrolnego?” na stronie GUS oraz stronach internetowych urzędów statystycznych.

Do każdego ankietera będzie przypisany i wydany specjalny identyfikator (wzór identyfikatora: ww00000/wyróżnik cyfrowy rodzaju ankietera 3 lub 4/yyyyy).

Po co przeprowadza się badanie kontrolne?

Jak informuje GUS, wyniki badania kontrolnego zostaną wykorzystane przy ocenie jakości spisu oraz posłużą do udoskonalenia przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych realizowanych przez jednostki statystyki publicznej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl