Wydarzenie, organizowane przez Wydział Zarządzania przy współudziale Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Klimatu PWr, ma kilka atutów.
Po pierwsze, w ramach konferencji zaplanowano serię paneli dyskusyjnych. – Taka formuła prowokuje do dynamicznej wymiany poglądów, jest żywsza, niż powszechnie przyjęta dla konferencji naukowych prezentacja wykładów i prelekcji – mówi dr Anna Brdulak, koordynatorka konferencji.
Praktycy, naukowcy, biznes
Po drugie, dobór uczestników to gwarancja prezentacji różnorodnych punktów widzenia, poglądów i doświadczeń. Wśród uczestników debat są naukowcy – specjaliści z zakresu zarządzania, zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska. To ostatnie środowisko reprezentować będą członkowie instytucji i organizacji zajmujących się szeroko pojętą ekologią.
Organizatorzy zaprosili także przedstawicieli samorządów – ich rolą będzie wskazanie, jak w praktyce sprawdzają się założenia zrównoważonego rozwoju oraz jak miasta i samorządy na innym poziomie radzą sobie z projektami związanymi z ochroną środowiska.
Wrocławski magistrat reprezentują: w Komitecie Naukowym Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departament Zrównoważonego Rozwoju Urzędu Miejskiego, a wśród prelegentów Robert Bednarski, dyrektor ds. Smart City.
Wśród uczestników konferencji są także biznesmeni z branży nowych technologii i ochrony środowiska oraz pracownicy biur analitycznych działających na styku ekonomii, polityki i zarządzania.
- Ciekawe jest ich spojrzenie na zagadnienie zrównoważonego rozwoju w dynamicznie zmieniających się okolicznościach, bowiem zakładam, że nie uniknie się tematu pandemii i wojny w Ukrainie – mówi dr Anna Brdulak. - Różnorodność wiedzy i praktycznych doświadczeń jest punktem wyjścia do nawiązania współpracy między wieloma środowiskami. Właśnie współdziałanie już po konferencji może być wartością dodaną naszego spotkania.
Od OZE po zrównoważony biznes
Program wydarzenia zaplanowanego na 17 marca 2022 roku podzielono jest na sześć paneli tematycznych:
- Możliwości rozwoju alternatywnych źródeł energii
- Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Zrównoważony rozwój miast
- Zrównoważone łańcuchy dostaw
- Zrównoważone zarządzanie projektami
- Zrównoważony biznes
Debaty będą prowadzone (lub tłumaczone) po polsku i angielsku. Szczegółowy program na stronie wydarzenia. Za pomocą strony wydarzenia po rejestracji będzie można także za darmo obserwować relację z konferencji.