wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ogródki restauracyjne – dodatkowa przestrzeń dla restauratorów [ZAKOŃCZONE]

Ogródki restauracyjne – dodatkowa przestrzeń dla restauratorów [ZAKOŃCZONE]

Monika Dubec,

Ogródki restauracyjne – dodatkowa przestrzeń dla restauratorów [ZAKOŃCZONE]

Chcąc ożywić wrocławski Rynek i wspomóc lokalnych restauratorów miasto pozwoli przedsiębiorcom prowadzącym ogródek gastronomiczny zwiększyć jego powierzchnię. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. ZAKOŃCZONE

Reklama

Właściciele wrocławskich restauracji, mający umowę na prowadzenie ogródka gastronomicznego będą mogli skorzystać z większej przestrzeni. Wystarczy, że złożą wniosek i uzyskają zgodę, która będzie wydawana w uproszczonym trybie. Dodatkowy metraż tzw. strefy wypoczynku może być przeznaczony na wystawienie stolików i krzeseł (bez ogrodzenia i parasoli).

Ogródki na terenie wrocławskiego Rynku i okolic

Miasto dopuszcza maksymalne wydłużenie ogródka o dodatkowe 3 metry, w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa. Ma to pomóc restauratorom w jak najsprawniejszym funkcjonowaniu, przy zachowaniu obowiązujących środków bezpieczeństwa. 

Co ma zrobić przedsiębiorca, chcący powiększyć ogródek gastronomiczny?

Po pierwsze – przedsiębiorca musi wystąpić z wnioskiem o udostępnienie terenu na ustawienie czasowe dodatkowej infrastruktury do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Wniosek należy złożyć mailem na adres: [email protected].

Następnie – Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego niezwłocznie weryfikuje propozycję i w przypadku braku uwag – wydaje decyzję pozytywną, informując o tym przedsiębiorcę.

Ogródki w pasie drogowym poza ścisłym centrum

Trochę inna procedura obowiązuje, jeżeli chodzi o lokale gastronomiczne zajmujące pas drogowy poza ścisłym centrum. W tym przypadku niezbędne wnioski trzeba złożyć do Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia i ZDiUM.

Co ma zrobić właściciel lokalu?

Przedsiębiorca musi najpierw wystąpić z wnioskiem o opinię, niezbędną dla udzielenia zezwolenia na zajęcie pasa drogowego drogi publicznej, do Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia na adres: [email protected]

Wniosek powinien zawierać:

  • dane wnioskodawcy, nr opinii dot. ogródka, kontakt mailowy i telefoniczny,
  • prośbę o udostępnienie dodatkowego obszaru przy zorganizowanym ogródku – adres lokalu gastronomicznego,
  • mapkę z Google lub SIP-u z proponowaną przestrzenią czasowego rozszerzenia ogródka gastronomicznego,
  • oświadczenie, że przedsiębiorca zobowiązuje się do wystawiania wyłącznie stolików i krzesełek z zachowaniem wymaganych przepisami prawa odległości i reżimu sanitarnego w godzinach otwarcia lokalu (oznacza to, że przedsiębiorca zobowiązany jest do usunięcia mebli z chwilą zakończenia działalności w danym dniu).

Równocześnie z wnioskiem o wydanie opinii do WIM, właściciel lokalu z ogródkiem gastronomicznym, występuje o zajęcie pasa drogowego do ZDiUM. Podania w formie dokumentu elektronicznego muszą być wnoszone za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez elektroniczną skrzynkę podawczą.

Dla umożliwienia szybszego kontaktu, założona zostanie skrzynka pocztowa: [email protected], za pośrednictwem której przedsiębiorcy mogą się kontaktować w razie ewentualnych pytań.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl