wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Ruszyły licytacje Akademickiego Wrocławia dla WOŚP! Do zdobycia są wydarzenia, dzięki którym poznasz fascynujący świat nauki

Ruszyły licytacje Akademickiego Wrocławia dla WOŚP! Do zdobycia są wydarzenia, dzięki którym poznasz fascynujący świat nauki

Mirosława Kuczkowska,

Centrum Symulacji Medycznej (Uniwersytet Medyczny) Materiały informacyjne Wrocławskiego Centrum Akademickiego
Centrum Symulacji Medycznej (Uniwersytet Medyczny)

Akademicki Wrocław gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Do wylicytowania jest kilkanaście aukcji przygotowanych przez wrocławskie uczelnie, Wrocławskie Centrum Akademickie i Akademię Młodych Uczonych i Artystów. Licytujcie!

Reklama

Już po raz trzeci Wrocławskie Centrum Akademickie łączy uczelnie naszego miasta, by wspólnie zagrać dla WOŚP.

– To wyjątkowa akcja w skali kraju. Kiedy wspólnie graliśmy po raz pierwszy, a było to 3 lata temu, mówiłem o dobrej chemii, która – co bardzo mnie cieszy – trwa cały czas! Wspólnie możemy zrobić coś dobrego, coś, co przekłada się na wymierne efekty – mówi Tomasz Janoś, dyrektor Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi.

Na co zbiera WOŚP w 2023 roku

W tym roku WOŚP zbiera fundusze, aby wspomóc lekarzy w wykrywaniu i leczeniu sepsy. Szybkie rozpoznanie i podjęcie natychmiastowego leczenia daje szansę na powstrzymanie gwałtownej reakcji na zakażenie. Na sepsę chorują wszyscy: dzieci i dorośli, kobiety i mężczyźni. Niestety w Polsce, ze względu na brak krajowego rejestru, nie ma wiarygodnych danych na temat zapadalności na tę chorobę. Utrudnia to zarówno jej zapobieganiu, jak i zwalczaniu.

Zgodnie z deklaracją WOŚP za fundusze zebrane w ramach 31. Finału zostaną kupione:

  • urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów;
  • analizatory do diagnostyki molekularnej do identyfikacji mikroorganizmów, wraz z oznaczeniem lekooporności;
  • zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych;
  • systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń;
  • komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała inicjatywa, w której poszczególne uczelnie Wrocławia uczestniczą od pierwszej edycji. Po raz trzeci jednoczymy siły całego środowiska akademickiego pod szyldem „Akademicki Wrocław dla WOŚP”.
prof. Krystian Kiełb, rektor Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola

Prof. Krystian Kiełb zauważa, że żyjemy w bardzo szczególnym czasie, doświadczamy konsekwencji pandemii, wojny za naszą wschodnią granicą, jesteśmy zatroskani sytuacją ekonomiczną, mimo tego nie tracimy wrażliwości na sprawy tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Przeciwnie – jako środowisko akademickie integrujemy się, aby działając systemowo, pomagać skuteczniej.

– W sposób szczególny cieszy mnie umiejętność wspólnego działania wrocławskich uczelni oraz Samorządu Wrocławia w słusznej sprawie, jaką jest pomoc tym, którzy jej potrzebują. Nie czekajmy, aż inni zaczną działać. Niech każdy z nas niesie pomoc w sposób, jaki potrafi. Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wzięcia udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, do dzielenia się dobrem w czasie, w którym wrażliwość na potrzeby innych, życzliwość i troska są nam niezwykle potrzebne – dodaje prof. Krystian Kiełb.

Akademicki Wrocław dla WOŚP

Każda przygotowana aukcja – wydarzenia, przedmioty, warsztaty i spotkania – jest wyjątkowa i pozwala poznać wrocławskie uczelnie oraz fascynujący świat nauki. Do wyboru jest 15 aukcji, z których całkowity dochód zasili konto WOŚP.

Wrocławskie Centrum Akademickie, Akademia Młodych Uczonych i Artystów oraz wrocławskie uczelnie wyższe grają razem i zapraszają serdecznie do licytowania!

– Akademia Młodych Uczonych i Artystów kolejny raz dołączyła do wrocławskich uczelni oraz Wrocławskiego Centrum Akademickiego. Wspólnie jako Akademicki Wrocław angażujemy się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, oferując różnego rodzaju atrakcje i aktywności do wylicytowania – mówi dr Weroniki Urbańskiej z Politechniki Wrocławskiej, Wydział Inżynierii Środowiska, członkini Akademii Młodych Uczonych i Artystów.

W tym roku aukcje Akademii to wydarzenia, które co roku cieszą się dużym zainteresowaniem: Warsztaty Młodego Chemika, oprowadzanie po Zakładzie Patomorfologii USK Wrocław i animacja urodzin w stylu „eko”. Akademicki Wrocław to szczególnie wyjątkowa inicjatywa łącząca całe wrocławskie środowisko akademickie, które razem może tworzyć różnorodną, a zarazem spójną i szczytną akcję w ramach WOŚP - mówi dr Weroniki Urbańskiej z Politechniki Wrocławskiej, Wydział Inżynierii Środowiska, członkini Akademii Młodych Uczonych i Artystów.
dr Weroniki Urbańskiej

Linki do 17 licytacji do wyboru

Akademia Młodych Uczonych i Artystów

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu

Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Akademia Sztuk Teatralnych filia we Wrocławiu

Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Politechnika Wrocławska

Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Dolnośląska Szkoła Wyższa

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl