9-milionowy widz Panoramy Racławickiej

10 maja podczas seansu o godz. 10.00 Panoramę Racławicką odwiedził dziewięciomilionowy widz, który „w nagrodę” otrzymał voucher do Pałacu Wojanów oraz zestaw gadżetów muzealnych. Jest nim Wiktoria Polnik, gimnazjalistka z Radlina w Śląskiem.

  • Panorama Racławicka

    Wiktoria Polnik, gimnazjalistka z Radlina

  • Panorama Racławicka mieści się przy ul. Purkyniego


– To moja pierwsza wizyta we Wrocławiu. Panorama Racławicka robi wrażenie, wygląda jak obraz w 3D i można odnieść wrażenie, że przyglądamy się wydarzeniom historycznym na żywo. To miejsce bardzo mi się podoba i będę zachęcała znajomych, żeby tu przyjechali. Sama na pewno jeszcze do Wrocławia przyjadę. Cieszy mnie też nagroda i wykorzystam voucher. Fajnie będzie się przejechać do Pałacu Wojanów – powiedziała Wiktoria.

Upominki wręczono również widzom 8 999 999 oraz 9 000 001. Wszyscy uczestnicy seansu o godz. 10.00 otrzymali również zniżkowe bilety oraz foldery informacyjne.

O Panoramie Racławickiej

Otwarcie ekspozycji Panoramy Racławickiej nastąpiło 14 czerwca 1985 roku. Od tego dnia można ją zwiedzać stale (najpierw 7, obecnie 6 dni w tygodniu) i tylko od czasu do czasu wystawa jest na krótko zamykana w celu przeprowadzenia niezbędnych prac konserwacyjnych. Cieszy się wciąż ogromnym zainteresowaniem wśród zwiedzających: milion widzów odwiedziło Panoramę do sierpnia 1987, pięć milionów – do lipca 1998, a sześć milionów – do września 2004 roku. Co roku wystawę odwiedza średnio 300 tysięcy osób.

Zgłoś uwagę