wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław na weekend (stare)
  4. Wrocław na weekend: 17-19 lipca [WYDARZENIA]

W ten weekend wysyp atrakcji w plenerze. Jak zawsze duży wybór propozycji na pergoli przy Hali Stulecia oraz na Wyspie Słodowej. Czekają też parki kultury ESK. W piątek pomidorowa sjesta w Centrum Sztuki Wro, czyli piknik sąsiedzki, w sobotę m.in. gry miejskie i bezpłatne spacery po zakamarkach Wrocławia, w niedzielę warsztaty kulinarne na świeżym powietrzu, czyli Wyspa Dzieci.

Reklama

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 17 lipca 2015 r.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca -31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

 

Ruchome obrazy - wystawa

Ruchome obrazy – wystawa

Galeria Awangarda BWA Wrocław, ul. Wita Stwosza 32

Retrospektywna wystawa wystaw, które służyły testowaniu medium wystawy oraz badaniu nieoczywistych możliwości przenikania się filmu i wystawy. Zagadnieniem tym Łukasz Ronduda i Michał Woliński zajmowali się razem i osobno od ponad dekady.

Wystawa w ramach 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, czynna od 17 lipca – 23 sierpnia 2015, wernisaż: piątek, 24 lipca 2015 godz. 20:00-24:00, wstęp wolny.

 

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Obecnie w Humanitarium prezentowana jest wystawę poświęconą optyce. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki", która przeniesie nas w świat, w którym nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Warsztaty - rezerwacje i informacje: humanitarium.eu/

Piątek, 17 lipca

  • godz. 13.00 Kostki kąpielowe – uczestnicy wytwarzają kostki kąpielowe ze środków spożywczych (8-19 lat)
  • godz. 14.00 Sekcja płuc – zajęcia z anatomii płuc pozwolą zbadać wszystkie ich tajniki (wiek 13-19 lat)
  • godz. 15.00 Pachnące laboratorium – w jaki sposób powstają perfumy i czym są olejki eteryczne (7-12 lat)

 

Reksio prezentuje : WAKACJE W EMPIKU

Reksio prezentuje: WAKACJE W EMPIKU

godz. 18.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40, wstęp wolny

Na kolejnych warsztatach Reksio znów zabierze najmłodszych w balonową podróż. Uczestnicy stworzą zwierzątka i postaci z modelinowych balonów. Warsztaty poprawiające koordynację ruchową i pobudzające wyobraźnię.

 

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

PIĄTKOWA ZUMBA ze Zwycięska Fitness

godz. 19.00, Wzgórze Partyzantów, ul. P. Skargi 18.a wstęp wolny

Piątek to już weekend ale poćwiczyć nie zaszkodzi.  Punktualnie o 19:00 do Zumby porwie was Ewelina ze ZWYCIĘSKA gym&fitness center

Zajęcia BEZPŁATNE, w każdy piątek od 10.07 do 4.09.2015.

 

Żywiec Miejskie Granie

Żywiec Miejskie Granie

godz. 20.00, Plac Społeczny, wstęp wolny

Żywiec Miejskie Granie to mniejszy brat Męskiego Grania, jest cyklem cotygodniowych, darmowych koncertów uznanych artystów z kręgu szeroko pojętej muzyki alternatywnej.

17.07.2015 godz. 20.00 SORRY BOYS

Sorry Boys
Świetne brzmienie, wrażliwość i charyzma Beli Komoszyńskiej, bardzo dobre teksty, to tylko niektóre zalety warszawskiego zespołu.
Dotychczas nagrali dwa świetnie przyjęte albumy: Hard Working Classes (2010) i Vulcano (2013). Wystąpili na żywo na pokazie Macieja Zienia, grali trasy z Brodką i grupą Hey, mają na koncie koncerty na wszystkich wiodących festiwalach w Polsce.

after: PILL (dj set)

 

GOD`S FAVORITE DRUG

GOD'S FAVORITE DRUG

godz. 18.00, empik Renoma, ul. Świdnicka 40, wstęp wolny

"Here" to najnowszy album alternatywnego zespołu rockowego God's Favorite Drug. Muzycy z Górnego Śląska powracają z elektryzującą choć w pełni akustyczną płytą. Z tej okazji zespół spotka się ze swoimi fanami na scenie salonu empik. Kilka utworów z najnowszej płyty grupy będzie można usłyszeć  na żywo. Po koncercie akustycznym muzycy spotkają się ze swoimi fanami i opowiedzą o procesie powstawania "Here".

 

Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzuem Architektury

Archi-box 7 Baza! – instalacja przed Muzeum Architektury

ul. Bernardyńska 5, do 3 października

Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.

 

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene’a

godz. 12.00-18.00, Wrocławskie Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia, wystaw czynna do 15 sierpnia (z wyjątkiem poniedziałków), wstęp wolny

Wystawa, licząca 142 zdjęcia, zrealizowane w latach 50., 60., 70, i 80. XX wieku, oparta została na najpiękniejszych portretach Marilyn Monroe i wzbogacona licznymi wizerunkami innych hollywoodzkich sław. Gwiazdy, które znajdują się na prezentowanych fotografiach, to m.in. Anita Eckberg, Kim Novak, Sophia Loren, Alberto Giacometti, Andy Warhol, Elizabeth Taylor czy Liza Minnelli i Richard Burton.

Fragment prezentowanej kolekcji zawiera również wybrane zdjęcia reportażowe, fotografie artystyczne, mistrzowskie sesje z modelkami oraz zdjęcia ukazujące życie towarzyskie nowojorskiej socjety.

 

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

Bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali

piątek godz. 18.00, sobota godz. 16.00, niedziela godz. 11.00

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z rodzicami na bezpłatne wycieczki tropem wrocławskich krasnali. Bezpłatne wycieczki zaplanowane są na wakacyjne piątki (godz. 18.00), soboty (godz. 16.00) oraz niedziele (godz. 11.00). Miejsce spotkania: Rynek, Informacja Krasnalowa przy Ratuszu. Udział w wycieczce nie wymaga zapisów. Aby powędrować szlakiem krasnali wystarczy przyjść o odpowiedniej porze i dołączyć do przewodników.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

piątek godz. 16.00, sobota-niedziela godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Piknik sąsiedzki \

Piknik sąsiedzki „Widok na Widok”

godz. 18.00, Centrum Sztuki WRO / Skwer przed WRO, Widok 7

W ramach 16. Biennale Sztuki Mediów WRO 2015 Test Exposure

160 kilogramów pomidorów z najlepszych lokalnych upraw w najróżniejszych formach proponowanych przez Food Think Tank oraz jego gości – szefów kuchni wrocławskich restauracji i kulinarnych aktywistów.

GRA W POMIDORA – potrawy, przyprawy i przetwory dostępne na hasło z dziecięcej zabawy. Jeden, najlepszy produkt, mnóstwo smaków, form i kolorów na skwerze przed Centrum Sztuki WRO.

Piknik towarzyszy otwarciu wystawy WRO 2015 Résumé, gromadzącej po wydarzeniach otwarcia i sześciu tygodniach prezentacji głównych ekspozycji to, co najciekawsze i najważniejsze w tegorocznym Biennale.

Program pikniku:

  • otwarcie wystawy WRO Résumé, oprowadzanie kuratorskie
  • akcja widokówkowa Anny Kosarewskiej
  • Gra w pomidora – różnorodne dania i przetwory przygotowane przez kolektyw Food Think Tank i jego gości, m.in. z pomidorów tworzących prezentowaną podczas Biennale w Centrum Sztuki WRO instalację Macieja Markowskiego „Kwartet na pomidory”
  • koncert „Kwartetu pomidorowego” Macieja Markowskiego, w składzie: Janusz Gałyga – cytra, Igor Gawlikowski – gitara, Andrzej Jeżewski – fortepian, Maciej Markowski – gitara

 

Alegorie tożsamości - wernisaz wystawy Dorota Sitnik

Alegorie tożsamości – wernisaż wystawy Doroty Sitnik

godz. 18, Muzeum Współczesne Wrocław, poziom 0, przestrzeń wokół windy, pl. Strzegomski 2 (bunkier)

To nie może być opowieść o wszystkich. Tożsamość, która stała się tematem fotografii Doroty Sitnik, jest tożsamością doskonale rozpoznaną, opisaną i zilustrowaną przez samą autorkę za pomocą obrazów natury. Z wizualnej lektury płynie melancholijna refleksja o „samości” artystki. Wrażeń może być wiele, wśród nich powracające uczucie smutku.

Wystawa do końca sierpnia, wstęp wolny.

 

Koncert Brave Festival Sona i Jobarteh

Koncert Brave Festival Sona i Jobarteh

godz. 18.00, Teatr Polski, ul. G. Zapolskiej, bilety 15-35 zł

Pierwsza kobieta-wirtuozka kory pochodzącą z zachodnioafrykańskiej rodziny griotów. Założyła pierwszą szkołę rozpowszechniającą tradycyjną muzykę wśród młodych Gambijczyków. Jednym z najbardziej fascynujących cech Sony jest jej głos. Niedawno jej wokal był wykorzystany w Hollywoodzkim przeboju kinowym „Mandela: Droga do wolności”.

Na koncercie spotkają się w duecie dwa pokolenia griotów z rodu Jobarteh: Sona i jej ojciec Sanjally. To będzie ich pierwszy wspólny występ przed publicznością.

 

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej: koncerty Rail oraz Zuzanna Talik - Sue

Otwarta Scena na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, Wyspa Słodowa, godz. 19.00, wstęp wolny

Otwarta Scena dla młodych artystów to miejsce, z którego mogą zaprezentować swoją twórczość. Dla publiczności – możliwość wysłuchania bezpłatnych koncertów. Otwarta Scena będzie działać do końca wakacji, planowany jest także jesienny koncert finałowy z udziałem najlepszych kapel.

Organizatorzy zapraszają w każdy wakacyjny piątek i sobotę. Wśród wykonawców będą także soliści śpiewający i stepujący. W bogatym repertuarze każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Po koncertach seanse kina plenerowego.

W wyjątkowych sytuacjach może zmienić się wykonawca lub koncerty mogą zostać odwołane.

 

Żywiec Miejskie Granie

Żywiec Miejskie Granie

godz. 20.00, Plac Społeczny, wstęp wolny

Żywiec Miejskie Granie to mniejszy brat Męskiego Grania, jest cyklem cotygodniowych, darmowych koncertów uznanych artystów z kręgu szeroko pojętej muzyki alternatywnej.

17.07.2015 godz. 20.00 SORRY BOYS. Świetne brzmienie, wrażliwość i charyzma Beli Komoszyńskiej, bardzo dobre teksty, to tylko niektóre zalety warszawskiego zespołu.

after: PILL (dj set)

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich,  10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Piątek, 17 lipca

  • godz. 19.00 Jaroslav Rudiš (CZ) Ludożercy z Alei Narodowej
  • godz. 20.30 Ołech Kocarew Lew, który ryczy w wierszach 

 

Samobójstwo synchroniczne Teatru Ad Spectatores

Samobójstwo synchroniczne Teatru Ad Spectatores

piątek-niedziela, godz. 19.00 i 20.30, Instytut Grotowskiego Cafethea, ul. Rynek-Ratusz, bilety od 20 do 27 zł

Jest rok 1945. Sekretarka pierwszego polskiego prezydenta Wrocławia, Bolesława Drobnera, ginie, wieszając się na drzwiach swego pokoju. Zostaje stwierdzone samobójstwo. Milicjantów nie dziwi ani to, że stopy Julii Jeschonek dotykają podłogi ani, że po drugiej stronie drzwi, na tym samym sznurze wisi jej siostra Berta. Drobner powierza śledztwo inspektorowi Krebsowi, gwieździe przedwojennej policji kryminalnej w Breslau, chłodnemu analitykowi i wielkiemu zwolennikowi procedur.

 

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

Muzyczna Wyspa: spotkanie Radość Rytmu

godz. 20.15, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

W wybrane wakacyjne piątki, o godz. 20.15 na Wyspie Słodowej doświadczeni bębniarze i animatorzy kultury zaproszą wszystkich chętnych do wspólnej akcji odnalezienia Rytmu Miasta i rytmu własnego serca.

Jeśli masz jakikolwiek instrument perkusyjny: djembe, conga, bongosy, cajon, werbel, bombo, marakasy, pudełka rezonansowe, grzechotki, dzwonki itp. oraz dysponujesz czasem w wakacyjne piątki, zapraszamy do wspólnej orkiestry. Dla przypadkowych amatorów wrażeń organizatorzy będą mieli coś pod ręką, więc brak instrumentu i pomysłu na niego nie może stanąć na drodze przeżycia wspólnej przygody.

 

finał Brave Festival: Balla Kouyaté

Finał Brave Festival: Balla Kouyaté

godz. 21.00, teatr Polski, ul. G. Zapolskiej, bilety: 20-40 zł

Balla Kouyaté jest dziś jednym z najważniejszych wykonawców muzyki Mandingów. Współpracuje z najbardziej znanymi afrykańskimi muzykami. Grał z Benem Harperem, Susan McKeown i Toumani Diabatém, nagrywał utwory na płytach Yo-Yo Ma, Angelique Kidjo i Vusi Mahlasela's. Założył własny zespół World Vision.

 

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Kino plenerowe na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa, godz. 21.30, wstęp wolny

Na gości kina plenerowego tradycyjnie czekać będą wygodne leżaki, a także repertuary kina, koce i spraye przeciwko komarom. W ten weekend w repertuarze znajdą się:

Podczas seansów kina plenerowego obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów

 

Sobota, 18 lipca 2015 r.

 

Puchar Europy Juniorów w Judo

Puchar Europy Juniorów w Judo

sobota-niedziela, od godz. 10.00, hala Orbita, ul. Wejherowska 34

Zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach. Spodziewanych jest udział około 350 judoków z trzydziestu państw, w tym aż 64 reprezentantów Polski. Wstęp na dwudniowe zawody jest wolny. Wśród faworytów wymieniani są przedstawiciele kraju kwitnącej wiśni – Japonii. Pamiętajmy, że jednak jest to sport i niespodzianek z pewnością nie zabraknie. Liczymy oczywiście na dobry występ naszych reprezentantów.

Początek 4 edycji PEJ we Wrocławiu w sobotę i niedzielę o g. 10:00. Uroczyste otwarcie 18 lipca o 16:00, a walki finałowe 19 lipca o 15:00.

 

Wrocławski Eco Piknik

Wrocławski ECO Piknik

godz. 10.00-12.00, park Grabiszyński od 10.00-12.00, wstęp bezpłatny

Wrocławski ECO Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę OD 23 MAJA DO 11 WRZEŚNIA na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje oraz pasjonatów kulinarnych. Co tydzień zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, bańki mydlane – to tylko mała zapowiedź tego, co będzie się działo. Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół.

 

 XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

XII Spacery z przewodnikiem – cykl wycieczek tematycznych

godz. 10.00, zbiórka uczestników o godz. 10.00 w Rynku obok pomnika Aleksandra Fredry

Koło Przewodników Miejskich Oddziału Wrocławskiego PTTK oraz Urząd Miejski Wrocławia zapraszają na bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem w każdą sobotę i niedzielę od 13 czerwca do 12 września 2015 roku. Trasy wędrówek związane będą z historią, architekturą, przestrzenią kulturową miasta oraz biografią osób, które urodziły się tu bądź połączyły swoje losy z Wrocławiem. W ofercie znajdą się również propozycje dla rodzin z dziećmi, a także bardziej specjalistyczne trasy. Z myślą o zagranicznych turystach przygotowane zostały również wycieczki w języku angielskim i niemieckim.

  •  18.07.2015 (sobota)

Szlakiem Edyty Stein – sławnej wrocławianki i patronki Europ. Rynek (godz. 10.00, obok pomnika Aleksandra Fredry), ul. Kuźnicza, ul. Szewska, pl. Uniwersytecki, Most Uniwersytecki, ul.  Dubois, ul. Myśliwska, ul. Poniatowskiego, ul. Prusa, ul. Nowowiejska

 

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

Targ śniadaniowy na Nowym Targu

godz. 9.00-16.00

Regionalne specjały z całej Polski, dania kuchni egzotycznej oraz szeroka gama autorskich potraw przygotowanych z sercem przez prawdziwych pasjonatów – tego wszystkiego w piknikowej, rodzinnej atmosferze można spróbować podczas Targu Śniadaniowego, który w każdą sobotę ożywia plac Nowy Targ.

Podczas Targu można uczestniczyć w różnego typu warsztatach i kursach, m.in. fitness, jogi, warsztaty ceramiczne, plastyczne czy kulinarne. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci i specjalnie im dedykowanego placu zabaw.

 

Bezpłatne porady zdrowotne - Centrum dal zdrowia

Bezpłatne porady zdrowotne – Centrum dla Zdrowia

pl. Nowy Targ, 4 lipca -31 sierpnia, w godz. 10.00-20.00

Do końca sierpnia na pl. Nowy Targ stoją dwa pawilony, w których każdy chętny może bezpłatnie sprawdzić kondycję swojego organizmu i dowiedzieć się, jak poprawić swoje zdrowie. Można m.in. sprawdzić indeks BMI, grubość tkanki tłuszczowej, ilość wody w organizmie, mineralizacje kości, wagę mięśni i przekonać się, jaki jest wiek biologiczny organizmu.

W weekend kręgosłup

W sobotę, 18 lipca, o godz. 12.00 warsztaty „Poruszyć ciało, wyciszyć umysł, czyli zestaw pozycji opartych na koncepcji pracy z ciałem według metody Vinyasa Krama Jogi. Proste, możliwe do wykonania w różnych warunkach, ćwiczenia mają na celu poruszenie ciała oraz pracę z oddechem wspomagającą relaks.
O godz. 16.00 techniki relaksacyjne (m.in. trening autogenny Schultza, trening Jacobsona, joga nidra). Zajęcia pomogą zregenerować siły, odpocząć, wyeliminować napięcie i wyciszyć się.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, wymagana wcześniejsza rejestracja

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Dzien sportów wodnych w Aquapark Wrocław

Dzień sportów wodnych w Aquaparku Wrocław

godz. 10.00-18.00, ul. Borowska 99

W każdy weekend aquapark zaprasza do udziału w wydarzeniach specjalnych. W najbliższą sobotę w zapraszamy do udziału w sportowej rywalizacji. W programie turniej sportów wodnych (wodna siatkówka, wodna koszykówka, piłka wodna) oraz – tylko dla śmiałków – symulator surfingu.

TURNIEJ SPORTÓW WODNYCH, godz. 10.00-18.00

W programie: siatkówka wodna, koszykówka wodna oraz piłka wodna. Rozgrywki będą się odbywać w zewnętrznym basenie pływackim lub w wewnętrznym basenie pływackim (w przypadku brzydkiej pogody).

Każdy może się przyłączyć – a warto to zrobić, ponieważ do wygrania przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.

SYMULATOR SURFINGU godz. 10.00-18.00

Symulator surfingu wymaga wykazania się niezwykłą umiejętnością zachowania równowagi, ale przede wszystkim – poczuciem humoru. Kierunek => okolice Leniwej Rzeki.

 

Poranki z \

Poranki z „Agi Bagi”

sobota-niedziela, godz. 10.30, Multikino Pasaż Grunwaldzki i Arkady Wrocławskie

Bajki dla dzieci powyżej 2. roku życia. Podczas pokazów dzieci zobaczą II cześć projektu „Agi Bagi”. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. AKTORZY użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.

 

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

Wakacyjne warsztaty w Humanitarium

sobota-niedziela, ul. Stabłowicka 147a, bilety od 12 zł

Obecnie w Humanitarium prezentowana jest wystawę poświęconą optyce. „Szkiełko i oko – tajemnice optyki", która przeniesie nas w świat, w którym nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Warsztaty - rezerwacje i informacje: humanitarium.eu/

Program sobota 18 lipca

  • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 Kolorowe kropelki – pomieszamy różne płyny i stworzymy coś ciekawego (wiek 7-12 lat)
  • godz. 13.15, 15.15 Wulkan – młodzi naukowcy konstruują swój własny wulkan i doprowadzają do jego erupcji (wiek 4-9 lat)
  • godz. 17.15 Sekcja płuc – zajęcia z anatomii płuc pozwolą zbadać wszystkie ich tajniki (wiek 13-19 lat)

 

Gra miejska \

Gra miejska „Odkryj Miasto Przyszłości” z Fortum

godz. 11.30, początek w punkcie startowym Fortum w Ogrodzie Staromiejskim, bezpłatne, obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona

Uczestnicy zabawy będą mieli do wykonania 10 zadań, polegających między innymi na kojarzeniu i zapamiętywaniu faktów, odnajdywaniu orientacji w terenie czy wykazaniu się sprawnością fizyczną. W grze mogą brać udział zespoły od 2 do 5 osób, nie ma ograniczeń wiekowych.

Edukacyjna gra miejska „Odkryj Miasto Przyszłości” ma na celu sprowokowanie wrocławian do refleksji na temat przyszłości ich miasta w kontekście rozwiązań energetycznych odpowiadających potrzebom nowoczesnych mieszkańców. Uczestnicy będą mogli wykazać się wiedzą na temat firmy Fortum i jej działalności, a także dowiedzieć się więcej na temat sposobów wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, czy też pozytywnego wpływu rozwoju miejskiej sieci ciepłowniczej na jakość powietrza w mieście. Punkty kontrolne będą zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach w centrum Wrocławia, takich jak Wyspa Słodowa czy okolice Rynku. Część z nich znajdzie się także w pobliżu budynków, które korzystają lub wkrótce będą korzystać z ciepła sieciowego, jak na przykład OVO Wrocław.

Formularz zgłoszeniowy.

 

The Cat in the Hat (in English/po angielsku)

godz. 11.30-13.00, MaluMika, Władysława Jagiełły 3

Dla dzieci w wieku 5-8 lat bajki po angielsku i możliwość namalowania czegoś powiązanego z historyjką. Bajka w tym miesiącu to The Cat in the Hat". Zagramy w grę, wspólnie przeczytamy książeczkę i kolejno pomalujemy figurki w kształcie kota. Cena: 16 zł. Maximum: 12 dzieci (6 miejsc wolnych). Zapisy się: [email protected]   Piknik Wrocławski każda sobota, godz. 8.00-20.00, przy hotelu Campanille Centrum, ul. Ślężna 26, wstęp wolny Impreza gastronomicznej w plenerze, odbywającej się każdej soboty, aż po pierwsze śniegi. Najciekawsze wrocławskie restauracje i bary prezentować będą swoje popisowe dania w piknikowej atmosferze, wszystkim ciekawym nowych smaków. W trakcie pierwszego pikniku odbędzie się Festiwal Zupy, w którym najlepsi kucharze będą uwodzić smakiem swych zup podniebienia wrocławian. Mistrzowie chochli zaserwują popisową zupę w cenie 5 zł.   Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury ul. Bernardyńska 5, do 3 października Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.   Sportowa Wyspa sobota-niedziela, godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny Wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście - utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn.  W najbliższy weekend grę w bule, która gości w parkach i na skwerach w Belgii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji i wielu innych krajach na całym świecie, a także zabawa w przeciąganie liny oraz badminton i ścianka wspinaczkowa.   Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene>>'<>Parki ESK<>Parki ESK<>Niczego nie żałuję - Edith Piaf<>Kosmoloty<>Kosmoloty<>Traviata<>Muzyczne Podróże<>Wielkie Biografie<>Niczego nie żałuję - Edith Piaf<>Przeszłość, teraźniejszość, wieczność<>R<>Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików<>Zdrowy kręgosłup<>Agi Bagi<>Agi Bagi<>Agi Bagi<>Szkiełko i oko - tajemnice optyki", która przeniesie nas w świat, w którym nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Warsztaty - rezerwacje i informacje: humanitarium.eu/ Program niedziela 19 lipca godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 Napięte laboratorium - przetestujemy napięcie powierzchniowe czy stworzymy kolorowe mleko (7-12 lat) godz. 13.15, 15.15 Chromatografia - rozdzielamy barwy na barwy podstawowe i barwy pochodne (7-9 lat) godz. 17.15 Sekcja oka - za pomocą skalpela chirurgicznego przeprowadzisz sekcję gałki ocznej i zobaczysz na własne oczy, jak jest ona zbudowana (13-19 lat)   Archi-box 7 Baza! - instalacja przed Muzeum Architektury ul. Bernardyńska 5, do 3 października Wielofunkcyjna, tymczasowa struktura zbudowana przed muzeum, podobnie jak przed rokiem umożliwi organizowanie zróżnicowanych wydarzeń. Na co dzień pawilon i towarzysząca mu kawiarnia będą atrakcyjnym miejscem wypoczynku i życia towarzyskiego, a podczas zaplanowanych wydarzeń staną się trybuną dla dyskusji, spotkań projektowych, wykładów i plenerowych koncertów.   Sportowa Wyspa godz. 12.00-19.00, Wyspa Piaskowa, wstęp wolny Wszyscy chętni będą mogli przygotować się do igrzysk The World Games 2017, próbując swoich sił w dyscyplinach nieolimpijskich, takich jak: korfball, lacrosse, football amerykański, karate, przeciąganie liny czy frisbee. Niektóre sporty prezentować zaprezentują zaproszeni goście - utytułowani sportowcy i członkowie wrocławskich drużyn.  W najbliższy weekend grę w bule, która gości w parkach i na skwerach w Belgii, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Szwecji i wielu innych krajach na całym świecie, a także zabawa w przeciąganie liny oraz badminton i ścianka wspinaczkowa.   Dzień Dobry Marilyn. Ikony Hollywood w obiektywie Miltona H. Greene>>'<>Parki ESK<>Parki ESK<, tel. 883 044 372.

 

Mood4Food - Food Trucki pod Halą Stulecia

Mood4Food – food trucki pod Halą Stulecia

niedziela godz. 12.00-20.00, wstęp wolny

Wszystkich smakoszy, którzy uwielbiają wyborne kulinaria serwowane z mobilnych restauracji organizatorzy zapraszają na plac Pod Iglicą przed Halą Stulecia. Święto ulicznego jedzenia obfitować będzie w potrawy mięsne, wegetariańskie, jak również słodką strefę dla najmłodszych.

 

Lato na Pergoli 2015 - weekend 18-19 lipca

Lato na Pergoli 2015 – weekend 18-19 lipca

sobota godz. 12.00-22.20, niedziela godz. 12.00-18.00, wstęp wolny

Liczne sportowe atrakcje, gry i zabawy dla dzieci. Tegoroczny program został przygotowany z myślą o promowaniu aktywnych form wypoczynku, dodatkowo dla chętnych dostępna będzie wypożyczalnia sprzętu sportowego

Program niedziela 19 lipca

  • 12.00-21.00 – festiwal food trucków
  • 12.00-18.00 – letnia księgarnia Ossolineum
  • 12.30 i 16.30 -pokaz wykonywania słodyczy
  • 16.30 – pokaz wykonywania słodyczy
  • 12.00-18.00 gry i zabawy dla rodzin z dziećmi – stowarzyszenie ZłotaCooltura

 

Poranki dla dzieci \

Poranki dla dzieci „Kosmoloty”

godz. 12.00, Multikino Arkady Wrocławski i Pasaż Grunwaldzki

Intergalaktyczna podróż wraz z elitarną grupą statków kosmicznych dzięki bajce „Kosmoloty”. Orzeł, przywódca Kosmolotów, wraz ze swoją drużyną, zabierze najmłodszych w zapierającą dech w piersiach wyprawę po Układzie Słonecznym. Bajka pokazuje dzieciom, że nauka to przede wszystkim dobra zabawa, pełna ekscytujących odkryć, eksperymentów i doświadczeń. Dla dzieci od 2 lat.

 

Złap słońce z Marysią – bezpłatny spektakl teatralny dla dzieci

Złap słońce z Marysią – bezpłatny spektakl teatralny dla dzieci

godz. 13.00, 15.00, 17.00, Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6, wstęp wolny

Czy małej Marysi, która zauważa piękno słońca, uda się złapać jasną kulę i zatrzymać dla siebie? Z pewnością będzie musiała wyruszyć w długą podróż, której trudy pozwolą jej znieść spotkani po drodze przyjaciele. Mali widzowie przekonają się, że warto podejmować się realizacji marzeń. Dzięki temu bowiem można przeżyć wiele ciekawych przygód i spotkać prawdziwych przyjaciół.

 

Videomapping w Hali Stulecia

Videomapping w Hali Stulecia

godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00, Hala Stulecia, bilety od 12 do 45 zł

W Hali Stulecia zobaczyć można niezwykły pokaz mappingu, który prezentuje fenomen konstrukcji wnętrza jedynego wrocławskiego obiektu z listy UNESCO. Zastosowanie najnowszych technologii jest jednocześnie niepowtarzalną prezentacją video artu. W trakcie pokazu videomappingu wyróżniającym elementem jest czerwone światło, rozbłyskujące w sercu kopuły. Videomapping jest dopełnieniem stałej wystawy multimedialnej Centrum Poznawczego Hali Stulecia, która przedstawia zwiedzającym genezę powstania obiektu i historię jego przemian na przestrzeni lat.

 

Niedzielne Poranki Filmowo we WRO

Niedzielne Poranki Filmowe we WRO

godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Podczas pokazu poznamy animacje zgłoszone przez autorów z całego świata na Biennale WRO i wybrane premierowo do programu Małego WRO. Filmy z Niemiec i Portugalii prezentują całe spektrum tematów, technik i estetyk tworzenia filmów animowanych.

Program

  • Antje Heyn (DE) – PAWO (2015)
  • Hannes Rall (DE) & Daniel Keith Jernigan (DE) – SI LUNCHAI (2014)
  • Hannes Rall (DE) & Daniel Keith Jernigan (DE) – SI LUNCHAI (2014)
  • Robert Löbel (DE) – WIND (2013)
  • Maria Raquel Atalaia (PT) – MY LITTLE HOUSE (2014)

 

Puchar Europy Juniorów w Judo

Puchar Europy Juniorów w Judo

sobota-niedziela, od godz. 10.00, hala Orbita, ul. Wejherowska 34

Zawody rozgrywane będą w kilku kategoriach. Spodziewanych jest udział około 350 judoków z trzydziestu państw, w tym aż 64 reprezentantów Polski. Wstęp na dwudniowe zawody jest wolny. Wśród faworytów wymieniani są przedstawiciele kraju kwitnącej wiśni – Japonii. Pamiętajmy, że jednak jest to sport i niespodzianek z pewnością nie zabraknie. Liczymy oczywiście na dobry występ naszych reprezentantów.

Początek 4 edycji PEJ we Wrocławiu w sobotę i niedzielę o g. 10:00. Uroczyste otwarcie 18 lipca o 16:00, a walki finałowe 19 lipca o 15:00.

 

Wyspa Gier: gry karciane

Wyspa Gier: gry karciane

godz. 13.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny
NA chętnych czeka wypożyczalnia, w której aż sto najbardziej lubianych i popularnych gier. Planszówki przygotowane w ramach Wyspy Gier charakteryzują się jedną podstawową cechą – doskonale potrafią zabić nudę i dać wiele godzin wspaniałej zabawy.
Zasady gier tradycyjnie już tłumaczyć będą profesjonalni animatorzy.

 

Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Wakacyjne Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

godz. 13.30-15.00, Muzeum Współczesnym Wrocław, pl. Strzegomski 2, wstęp wolny

19 lipca – Co pamięta miasto
Zajęcia odbędą się na dachu muzeum, który posłuży za platformę widokową. Widziane stamtąd osiedle Szczepin stanie się modelem, który uczestnicy będą w mniejszej skali odtwarzać z tektury. Nawiążemy w ten sposób do prac znajdujących się w MWW. Na wystawie „Palimpsest” Zbyszek Kordys pokazuje fotografie zapomnianych cmentarzy. Praca Karoliny Freino dotyczy wykorzystywania żydowskich i niemieckich nagrobków jako materiałów budowlanych. Oglądając te prace zastanowimy się nad tym, o czym może pamiętać miasto.

 

Wyspa Dzieci: warsztaty kulinarne dla najmłodszych

Wyspa Dzieci: warsztaty kulinarne dla najmłodszych

godz. 14.00-19.00, Wsypa Słodowa, wstęp wolny
Animatorki Rojbera udowodnią, że gotowanie to świetna zabawa, a to, co zdrowe, może być także smaczne i do tego świetnie wyglądać. Po tych zajęciach każde dziecko chętniej sięgnie po pełnowartościowy posiłek, a być może samo zechce je przygotować.

Oprócz warsztatów kulinarnych na świeżym powietrzu, na najmłodszych czekać będą także ich ulubione dmuchańce.

 

Warsztaty kultury japońskiej

Warsztaty kultury japońskiej

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Warsztaty aktorstwa głosowego prowadzone przez grupę dubbingową TeTsu oraz warsztaty japońskiej szermierki - kendo i japońskich szachów w wersji dorosłej i dla dzieci (shogi i dobutsu shogi). Ponadto na głównej scenie o 15.00 japońsko-polskie przedstawienie "Ai" na motywach hymnu o miłości w wykonaniu Yumi Sato i Zbigniewa Górskiego.

Tradycyjne japońskie stroje mile widziane. Wstęp wolny - zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

 

Klasyka na Wyspie: koncert dla dzieci ze strunami i smyczkami

Klasyka na Wyspie: koncert dla dzieci ze strunami i smyczkami

Wyspa Słodowa, godz. 17.00, wstęp wolny

Czy skrzypce skrzypią? Czy dusza w kontrabasie nocą straszy? Co wspólnego mają końskie ogony ze smyczkami? Dzieci, które przyjdą na kolejny koncert w ramach Klasyki na Wyspie poznają odpowiedź na te pytania. Spotkania prowadzi doświadczona muzykolog Anna Wagner, posiadającą umiejętność nawiązywania znakomitych relacji z najmłodszymi słuchaczami, w czym pomagają jej pacynki.

Wiedza muzyczna przekazywana będzie w formie bajki. Opowieściom towarzyszyła będzie muzyka klasyczna wykonywana przez zaproszonych muzyków – Duo Gavlicci.

 

OPERA DA CAMERA na Statku Goplana - Saudades

OPERA DA CAMERA na Statku Goplana – Saudades

godz. 18.00-21.00, Przystań Zwierzyniecka, bilety od 60 zł do 200 zł

3-godzinne rejsy po Odrze, podczas których statek „Goplana” przemieni się w pływającą scenę muzyczną. RECITAL OLGI MAROSZEK „Saudades, czyli historia pewnej miłości” Widowisko muzyczne, na które składają się znane utwory takich kompozytorów, jak m.in. Krzysztof Komeda, Zygmunt Konieczny, Astor Piazzolla, Włodzimierz Korcz czy też Seweryn Krajewski do słów Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego. Nowe aranżacje na fortepian napisał Rafał Gzella.

 

Taneczna Wyspa: salsa i bachata

Taneczna Wyspa: salsa i bachata

Wyspa Słodowa, godz. 18:30, wstęp wolny

W programie przewidziane są dwie 30-minutowe lekcje, pierwsza - gorącej salsy, tańca który pochodzi z Kuby i na przestrzeni lat zagościł na klubowych parkietach całego świata oraz wywodzącej się z Dominikany, nieco bardziej zmysłowej bachaty. Oba tańce to nowe kroki, ciekawy ruchu ciała i całkiem spore wyzwanie pod kątem fizycznym, które śmiało może zastąpić niejeden trening fitness. A wszystko to w rytm niezwykłej, energetycznej muzyki, z dodatkiem zabawy i dobrego humoru. Zajęcia poprowadzi Szkoła Tańca New Quality.

 

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe – dzień 3.

NON SOLA SCRIPTA, Wrocławskie Lato Organowe

Kościół Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim, pl. Katedralny 18, godz. 19.00, bilety: 20/15 zl
Jeden z najstarszych i najbardziej renomowanych festiwali organowych w Polsce i Europie, odbywający się w letnie niedziele w zabytkowym kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Festiwal jest jedynym wydarzeniem muzycznym w kraju, którego myślą przewodnią jest improwizacja, zarówno organowa, jak również realizowana przez innych wykonawców koncertów. 
Bernhard Gfrerer – organy
Domkantorei Schleswig – chór

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp wolny

Odbywa się codziennie między 1 lipca i 4 sierpnia w Brnie, Koszycach, Ostrawie i Wrocławiu. Gościem honorowym tegorocznej piętnastej edycji jest UKRAINA. W ramach głównego programu festiwalu przedstawi się 21 pisarzy polskich,  10 czeskich/słowackich i 31 ukraińskich.

Niedziela 19 lipca

  • godz. 19.00 J Vlado Janček (SK) Kaskader w poezji
  • godz. 20.30 Lubko Deresz Świat ukraińskich nastolatków

 

Samobójstwo synchroniczne Teatru Ad Spectatores

Samobójstwo synchroniczne Teatru Ad Spectatores

godz. 19.00 i 20.30, Instytut Grotowskiego Cafethea, ul. Rynek-Ratusz, bilety od 20 do 27 zł

Jest rok 1945. Sekretarka pierwszego polskiego prezydenta Wrocławia, Bolesława Drobnera, ginie, wieszając się na drzwiach swego pokoju. Zostaje stwierdzone samobójstwo. Milicjantów nie dziwi ani to, że stopy Julii Jeschonek dotykają podłogi, ani że po drugiej stronie drzwi, na tym samym sznurze wisi jej siostra Berta. Drobner powierza śledztwo inspektorowi Krebsowi, gwieździe przedwojennej policji kryminalnej w Breslau, chłodnemu analitykowi i wielkiemu zwolennikowi procedur.

 

Janusz Radek - koncert w Mleczarni

Janusz Radek – koncert w Mleczarni

godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety 35-40 zł

Tym razem artysta pojawi się z recitalem Na Głos i Ręce. Towarzyszyć mu będzie Tomasz Filipczak – fantastyczny pianista, aranżer i producent płyt Janusza (Opowieść Niemenem, Gdzieś Po-Między, Z Ust Do Ust). Panowie wspólnie wykonają program złożony z najbardziej znanych utworów z dorobku wokalisty.

Program Na Głos i Ręce to za każdym razem wypadkowa nastroju wykonawcy i reakcji publiczności. Raz są to klimaty retro, raz przepiękne liryczne brzmienia. Innym razem artysta zadziwia muzyką taneczną – bardzo nowoczesną, by za chwilę powrócić sentymentalnie do utworów Czesława Niemena czy Ewy Demarczyk.

 

MACIEK CZEMPLIK: DUETY

MACIEK CZEMPLIK: DUETY

godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

W każdą niedzielę wakacji gitarzysta Maciek Czemplik zaprasza na koncerty, podczas których – w duetach z wokalistkami lub instrumentalistami – będzie prezentował różne kolory, kształty i odcienie jazzu, soulu i muzyki popularnej. 

 

National Theatre Live in HD: Widok z mostu

National Theatre Live in HD: Widok z mostu

godz.20.00, Kino Nowe Horyzonty, czas trwania: 140', bilety: 25/30 zł

Wielki Arthur Miller konfrontuje się z „amerykańskim snem” w tej ciemnej i pasjonującej opowieści. Eddie Carbone, doker z Brooklynu, zaprasza kuzynów z Sycylii do kraju wolności. Gdy jeden z nich zakochuje się w pięknej siostrzenicy, odkrywają, że wolność ma swoją cenę. Zazdrość i brak zaufania Eddiego odsłania głęboki sekret, który prowadzi go ostatecznie do zdrady. Wizjoner Ivo van Hove reżyseruje tę niezwykłą adaptację tragedii Millera na scenie londyńskiego West Endu. Reżyseria: Ivo van Hove, w roli Eddiego Carbone: Mark Stron.

 

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

Specjalne pokazy fontanny multimedialnej

godz. 22.00, sobota-niedziela, pergola przy Hali Stulecia

Fontanna zajmuje powierzchnię bliską 1 ha, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, 300 dysz wodnych oraz 3 dysze ogniowe.

  • niedziela, 19 lipca: Nowy pokaz Dzień dobry Marylin

Wstęp na teren pergoli jest bezpłatny. Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego w cenie 5 zł/os. Bilety dostępne są w dniu wydarzenia w holu głównym WCK.

 

Atrakcje we Wrocławiu


Baseny i kąpieliska

Baseny i kąpieliska

godz. 9.00-19.00

Otwarty są: basen Kłokoczyce oraz kąpieliska: Morskie Oko, Glinianki i nowe, bezpłatne, strzeżone miejsce do kąpieli przy ul. Królewieckiej. Podczas tegorocznych wakacji zamknięty będzie basen Orbita przy ul. Wejherowskiej. 

Ceny, godziny - więcej czytaj tutaj.

 

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe tramwaje we Wrocławiu

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). Obie linie – „czerwona” i „żółta” kursują na trasie pl. Teatralny-Hala Stulecia. W tym roku na trasy wyjeżdżają tramwaje „Juliusz” i „Baba Jaga”.

Rozkłady jazdy, trasy


Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Otwarcie Wyspy Przygody Opatowicka

Wyspa Przygody Opatowicka

ul. Braci Gierymskich 131, godz. 9.00-19.00

Bilet dziecięcy kosztuje 15 zł, ulgowy 25 zł, a normalny 35 zł.

  • Trasy łatwe: Małpka, Myszka
  • Trasy średnie: Wiewiórka, Dzięcioł, Świstak
  • Trasy trudne: Goryl, Pantera 

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00  Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.      Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

  • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
  • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
  • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
  • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
  • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
  • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

 

Dla dzieci i młodzieży – interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Interaktywna wystawa zwierząt egzotycznych

Budynek Dworca Świebodzkiego, pl. Orląt Lwowskich 20D, godz. 9.00-17.00

Zapraszamy do odwiedzenia Wystawy Zwierząt Egzotycznych znajdującej się w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu (równolegle do ul. Tęczowej). Proponujemy wszystkim dzieciom niezapomniane spotkanie ze zwierzętami, które na co dzień można zobaczyć jedynie w programach przyrodniczych lub zoo. Podczas zwiedzania wystawy dzieci dowiedzą się różnych ciekawostek o zwierzętach, dodatkowo będą mogły dotknąć je, pogłaskać, zrobić sobie z nimi zdjęcie. 

 

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej  Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl