wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Klimat i przyroda
  4. Zwierzęta we Wrocławiu
  5. Wrocław na cztery łapy
  6. ZOO Wrocław wciąż otwarte dla zwiedzających
ZOO Wrocław wciąż otwarte dla zwiedzających

Jesień i zima to doskonały czas na spacer po zoo, ponieważ nie ma tłumu, a większość zwierząt można zobaczyć. Warto wtedy odwiedzić nowe gatunki, które pojawiły się ostatnio w ogrodzie, jak szerokostopek i rudawka madagaskarska czy tegoroczne maluchy, jak koczkodan górski i leniwiec dwupalczasty. Zoo we Wrocławiu wciąż jest otwarte, pomimo pandemii koronawirusa.

Reklama

Wrocławskie zoo jest otwarte codziennie od 9 rano. W dni powszednie można wejść na teren do godziny 15.00, w weekendy i święta do 16.00, a zwiedzać godzinę dłużej.

Jeżeli jest ładna pogoda, można spacerować po terenie o charakterze parkowym, pośród starodrzewia z rzadkimi gatunkami i odwiedzić ponad 100 wybiegów. Taki spacer nie może się obyć bez odwiedzenia Odrarium z wydrami europejskimi, niedźwiedzi brunatnych, wilków, rysi, panter śnieżnych, pand rudych, sów, reniferów, zająców bielaków, takinów złotych czy wymarłych w naturze jeleni milu.

– Punktem obowiązkowym powinno być odwiedzenie tegorocznych, wybranych maluchów, by zobaczyć jak urosły – Suryę tygrysa sumatrzańskiego, koczkodana górskiego, leniwca dwupalczastego, manatów - Ambrożego i Letycję, scynki nadrzewne, jeżozwierze indyjskie, dikdika, lemury katta, takiny złote, pingwiny przylądkowe, żaby z Titcaca, zające bielaki, kapibary, gnu białobrode, sitatungi, czy muflony – wyjaśnia Joanna Kij z wrocławskiego zoo.

Fot. Zoo Wrocław

Tropikalne pawilony

Jeżeli pogoda się zepsuje lub zrobi się zimno, można odwiedzić jeden z pawilonów, gdzie panują tropikalne warunki:

  • Afrykarium - oceanarium, z około 250 gatunkami ryb oraz krokodylami nilowymi, mrównikami, mangustami, golcami, kotikami afrykańskimi, wolno fruwającymi ptakami oraz małymi antylopami dikdik do stada których dołączył niedawno samiec - Bacadi,
  • Madagaskar z endemiczną fauną tej wyspy, gdzie mieszkają m.in. nowy gatunek - szerokostopki, lemury koroniaste, czy wari biało-czarne,
  • Małpiarnia z małym koczkodanem górskim i leniwcem dwupalczastym na czele,
  • Terrarium, gdzie można podziwiać bodaj największą różnorodność gatunków bezkręgowców, płazów i gadów w Europie; tu można odnaleźć m.in. najbrzydszą żabę świata z jeziora Titicaca, krytycznie zagrożone żółwie brunatne, młodziutkie jaszczurki bardzo rzadkiego scynka nadrzewnego, największe jaszczurki na świecie, nazywane smokami - warany z Komodo, czy wreszcie słynnego kajmana z Rędzina, którego odłowiono we Wrocławiu w październiku,
  • Małpy człekokształtne z rodziną szympansów - Kasią, Solo i Bobim.

Fot. Zoo Wrocław

Można też odwiedzić Dzieciniec Zwierzęcy i Ranczo, by zobaczyć jak urosły tegoroczne maluchy owiec, kóz, haflingerów czy kuców Szetlandzkich.

Zwierzęta na wybiegach

Na zimowiska zwierzęta są przenoszone w zależności od gatunku i pogody, chociaż są to głównie ptaki, jak strusie afrykańskie, czy pelikany indyjskie. Niektóre zimowiska to pawilony, do których zwiedzający nie mają wstępu, ale mogą zajrzeć do środka przez okna i zobaczyć np. myszojelenia wrocławskiego czyli kanczyla filipińskiego i gibony białopoliczkowe w pagodzie obok Małp Człekokształtnych, sajmiri wiewiórcze przy wolierze papug kea, pantery mgliste w Terytorium Panter, a także okapi i świnie rzeczne w pawilonie za Afrykarium.

W przypadku zamkniętych, z powodu pandemii, pawilonów jak Terai, czy Słoniarnia, to ich mieszkańców można zobaczyć na wybiegach zewnętrznych - nosorożce indyjskie, słonie indyjskie, tapiry anta, hipopotama karłowatego, czy kapibary.

mat. prasowe Zoo Wrocław

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl