Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla - chętnych - obiektem mikroretencji.
Miniogród i parkowa ławeczka
Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców konkurs pokazuje jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami - wystarczą tylko chęci i dobry pomysłPiotr Bober, wiceprezes zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska
Konkurs jest szansą na otrzymanie grantu do 2000 złotych, przeznaczonego na zakup materiałów niezbędnych do przygotowania miniogródka na terenie otwartego osiedla, zarządzanego przez spółdzielnię, wspólnotę lub samorząd. Każdy grant zostanie wzbogacony o nagrodę rzeczową - zieloną ławkę parkową.
W konkursie mogą wziąć udział jedynie mieszkańcy z miejscowości z liczbą ludności powyżej 10 tysięcy.
Jak złożyć wniosek? Zgłoś się do „Zielonej Ławeczki” do 17 maja
Do konkursu można zgłosić się poprzez formularz na stronie internetowej. Rejestracja trwa do 17 maja 2022 r. Natomiast czas na przesłanie projektów mija 1 czerwca 2022 r. Aby złożyć wniosek należy przejść wszystkie zadania opisane w zakładce „Plan działań”.
Projekty muszą zawierać m.in. opis miejsca, w którym powstanie miniogródek oraz harmonogram wszystkich prac.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni z pomocą architekta krajobrazu, z którym będzie również możliwość konsultacji swoich projektów przed ich realizacją. Wyniki poznamy do 30 czerwca 2022 r.