wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Posadź drzewko dla swojego dziecka. Jubileuszowe WROśnij we WROcław [KONIEC ZAPISÓW]
Na zdjęciu rodzina, która posadziła drzewo w ramach jesiennej edycji WROśnij we WROclaw w 2021 r. Tomasz Hołod / Redakcja www.wroclaw.pl
Na zdjęciu rodzina, która posadziła drzewo w ramach jesiennej edycji WROśnij we WROclaw w 2021 r.

WROśnij 2022. W sobotę, 22 października już po raz 10. będziecie mogli sadzić drzewa dla najmłodszych wrocławian w ramach WROśnij we WROcław. Tym razem akcja zorganizowana zostanie przy ul. Rdestowej. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik dla mieszkańców. Około 300 drzew czeka na swoich patronów. Zapisy zostały zakończone.

Reklama

We WROśnij we WROcław biorą udział rodziny najmłodszych wrocławian, które nowymi drzewkami uhonorują pojawienie się na świecie ich dziecka. Tym razem akcja przeznaczona jest dla dzieci urodzonych w latach 2021–2022.

– To cenna inicjatywa ponieważ przybywa wciąż potrzebnych w każdym mieście drzew, a w sadzenie są zaangażowani mieszkańcy. W dodatku, w przyszłości, kiedy te drzewa będą już duże, o ich los będą zabiegać ci, dla których teraz są sadzone. To jest prawdziwa gra w zielone – mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

Wspólnemu sadzeniu będzie - jak zwykle - towarzyszył piknik z wieloma atrakcjami dla mieszkańców. Wszystko zaplanowano w godzinach 10.00-15.00 w sobotę, 22 października. Planowane są rozmaite gry i zabawy oraz wspólne ognisko. Nie zabrakniefoodtrucków.

Oczywiście zatrudnione przez ZZM ekipy pomogą w sadzeniu. Dzięki MPK Wrocław dojazd na miejsce ma ułatwić autobus kursujący od ronda Pileckiego do przystanku „Rdestowa”.

WROśnij we WROcław – jesień 2022. Zapisy od wtorku, 4 października

Projekt „WROśnij we WROcław” polega na sadzeniu drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, ale oczywiście przede wszystkim celem jest powiększanie przestrzeni zieleni we Wrocławiu.

Link do zapisów na WROśnij we WROcław dostępny jest na stronie internetowej Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Kiedy zaczynaliśmy w 2017 roku zależało nam na aktywizacji mieszkańców, wtedy kilkanaście, kilkadziesiąt osób bawiło się z nami na WROśnij. Od kilku lat, dwa razy do roku, miasto sadzi po 300 drzew i są tysiące zainteresowanych. Robimy coś dla naszej planety, dla naszego miasta, do tego razem i jeszcze można mieć z tego niezłą zabawę
Dominik Kłosowski, miejski radny

WROśnij we WROcław – tysiące drzewek, aby uczcić narodziny dziecka [LOKALIZACJE]

Projekt WROśnij we WROcław trwa nieprzerwanie od 2017 roku. Przez ten czas już ponad 2000 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Dzięki wspólnej akcji we Wrocławiu przybyło do tej pory już 2418 drzew:

– WROśnij we WROcław, czyli zapuść tu korzenie, pokochaj to miasto i rozwijaj je razem z nami. Pierwszym krokiem jest zazielenienie Wrocławia, kolejne to włączanie się w inicjatywy społeczne i budowanie wspólnoty mieszkańców. Pikniki, które towarzyszą sadzeniu drzewek, są dobrym miejscem, gdzie wrocławianie mogą się poznać i nawiązać dobre wrocławskie relacje – opowiada Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

Akcję WROśnij we WROcław organizują Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, a partnerem jest MPK Wrocław.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl