wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Jubileuszowy WROśnij we WROcław już w sobotę, 22 października. Sadzenie drzewek i rodzinny piknik [PROGRAM]

Jubileuszowy WROśnij we WROcław już w sobotę, 22 października. Sadzenie drzewek i rodzinny piknik [PROGRAM]

Bartosz Moch,

Na zdjęciu sadzący drzewko dla dziecka uczestnicy WROśnij we WROcław - jesień 2022 r. ZZM Wrocław
Na zdjęciu sadzący drzewko dla dziecka uczestnicy WROśnij we WROcław - jesień 2022 r.

WROśnij we WROcław - jesień 2022. W sobotę, 22 października już po raz 10. będziecie mogli sadzić drzewa dla najmłodszych wrocławian w ramach WROśnij we WROcław. Tym razem zazielenimy ul. Rdestową. Sadzeniu 300 drzewek towarzyszyć będzie rodzinny piknik z wieloma atrakcjami. Zobaczcie program wydarzenia.

Reklama

We WROśnij we WROcław biorą udział rodziny najmłodszych wrocławian, które nowymi drzewkami uhonorują pojawienie się na świecie ich dziecka. Tym razem akcja przeznaczona jest dla dzieci urodzonych w latach 2021–2022.

– Już po raz dziesiąty przeprowadzimy naszą akcję. Zapraszamy na teren zieleni przy ul. Rdestowej. Około 300 drzew czeka na swoich patronów. A dla wszystkich mieszkańców przygotowany będzie festyn z licznymi atrakcjami. Jedną z nich będzie ognisko, na którym można upiec ziemniaki i kiełbaski. Prowadzone będą także konsultacje społeczne ws. urządzenia tego miejsca – mówi Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

WROśnij we WROcław - gdzie i kiedy sadzenie drzewek i piknik przy ul. Rdestowej? Program atrakcji

Sobotnie WROśnij we WROcław zaplanowano w godzinach 10.00-16.00. W tym czasie rodziny - z pomocą fachowców - będą sadzić drzewka, a wszyscy mieszkańcy będą mogli bawić się na rodzinnym pikniku.

Wśród wielu atrakcji planowane są gry i zabawy oraz wspólne ognisko. Na miejscu instrukcje z sadzenia roślin doniczkowych. Będzie można także otrzymać drobne upominki w formie zieleni. Dzieci będą mogły malować terakotowe doniczki, budki dla ptaków i na drewnie. Do zdobycia atrakcyjne gadżety. Nie zabraknie również foodtrucków.

Działka przy ul. Rdestowej rozciąga się od skrzyżowania z ul. Brzezińskiego w kierunku ul. Jerzmanowskiej.

Dzięki MPK Wrocław dojazd na miejsce ułatwi autobus kursujący ulicą Graniczną, od ronda Pileckiego do przystanku „Rdestowa”, który wyruszy już o godzinie 9.45.

WROśnij we WROcław – tysiące drzewek, aby uczcić narodziny dziecka [LOKALIZACJE]

Projekt „WROśnij we WROcław” polega na sadzeniu drzewek, których patronami zostają najmłodsi wrocławianie, ale oczywiście przede wszystkim celem jest powiększanie przestrzeni zieleni we Wrocławiu. Trwa nieprzerwanie od 2017 roku. Przez ten czas już ponad 2000 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Kiedy zaczynaliśmy w 2017 roku zależało nam na aktywizacji mieszkańców, wtedy kilkanaście, kilkadziesiąt osób bawiło się z nami na WROśnij. Od kilku lat, dwa razy do roku, miasto sadzi po 300 drzew i są tysiące zainteresowanych. Robimy coś dla naszej planety, dla naszego miasta, do tego razem i jeszcze można mieć z tego niezłą zabawę
Dominik Kłosowski, miejski radny i pomysłodawca akcji

Dzięki wspólnej akcji we Wrocławiu przybyło do tej pory już 2418 drzew:

Galeria zdjęć

– WROśnij we WROcław, czyli zapuść tu korzenie, pokochaj to miasto i rozwijaj je razem z nami. Pierwszym krokiem jest zazielenienie Wrocławia, kolejne to włączanie się w inicjatywy społeczne i budowanie wspólnoty mieszkańców. Pikniki, które towarzyszą sadzeniu drzewek, są dobrym miejscem, gdzie wrocławianie mogą się poznać i nawiązać dobre wrocławskie relacje – opowiada Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

Akcję WROśnij we WROcław organizują Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, a partnerem jest MPK Wrocław.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl