wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 26°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławskie Spacery w Zieleni

Bartosz Moch,

"Wrocławskie Spacery w Zieleni" to nowa propozycja Zielonego Wrocławia dla mieszkańców. Będzie to cykl niedzielnych spacerów z przewodnikiem, podczas których poznamy różnorodność wrocławskich krajobrazów.

Reklama

Przyjdź, poznaj wrocławską przyrodę na żywo: jej charakter, osobowość i zwyczaje, naucz się ją pielęgnować i chronić. Myślą przewodnią „zielonych wypraw” będzie budowanie i kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców poprzez bezpośrednie nawiązywanie relacji z otaczającą przyrodą i wzbudzenie empatii wobec świata istot żywych.

– W dzisiejszych czasach szczególnie ważne jest poznanie przyrody, zaprzyjaźnienie się z nią i nauczenie, jak ją chronić. Dlatego zapraszam mieszkańców na niedzielne spacery. W ich trakcie poznamy różnorodność wrocławskich krajobrazów, odwiedzimy miejsca znane i lubiane, takie jak park Grabiszyński czy Leśnicki, powędrujemy po wrocławskich lasach. Odkryjemy też tereny wciąż nieco dzikie i mało uczęszczane, ale odznaczające się ogromnym bogactwem przyrody, jak grądy na Praczach Odrzańskich, Ślęzoujście czy pola irygacyjne – podkreśla Adam Zawada, wiceprezydent Wrocławia.

Spacery od maja do października

Poznaj, pokochaj i ochroń – to znane przyrodnikom motto będzie nam towarzyszyło w naszych mikrowyprawach. Stworzenie emocjonalnej więzi z przyrodą ułatwia nam jej rozumienie i oswaja lęki, przekonuje, że natura jest wokół nas, a nie „gdzie indziej”, za miastem czy w rezerwacie. Poznając potrzeby i wymagania roślin i zwierząt uczymy się je spełniać i stwarzać przestrzeń do współistnienia.

Spacery będą odbywały się cyklicznie, od maja do października, w wybrane niedziele. Do każdego z miejsc spacerów będzie można dojechać komunikacją miejską i rowerem. Spacery są odpowiednie dla dzieci i osób starszych, odbywają się w tempie „poszukiwawczym”. Czas trwania spaceru to ok. 1,5 h. Najmłodsi uczestnicy otrzymają niespodziankę w postaci książeczki "Ptaki w mieście Wrocław".

Program spacerów (dostosowany do miejsca):

Więcej informacji dostępnych tutaj.

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl