Link do strony www.wroclaw.pl

  Trwa V edycja „Dzikiego biegu” – Wild Run 2021. Konkurs dla uczestników

  Do 2 grudnia trwa piąta edycja biegu charytatywnego „Wild Run”, organizowanego przez wrocławskie zoo, fundację DODO i stowarzyszenie Pro-run. Zgłosić się może każdy, bo bieg ma formułę wirtualną. Do wyboru są trzy dystanse – 1, 5 lub 10 km, które można przebiec lub przejść w dogodnym miejscu, czasie i towarzystwie. Dodatkowo organizatorzy przygotowali specjalny konkurs dla uczestników.

  Wild Run - charytatywny bieg dla dzikich zwierząt, zdjęcie archiwalne mat. prasowe Zoo Wrocław
  Wild Run - charytatywny bieg dla dzikich zwierząt, zdjęcie archiwalne

  Dzięki uczestnikom biegu, zyskają dzikie zwierzęta, które cierpią na skutek kłusownictwa i nielegalnego handlu. Wśród nich są lemury katta, żółwie promieniste i fenki.

  Wild Run 2021 – Niech pozostaną dzikie

  Wild Run 2021 – Niech pozostaną dzikie

  W plenerze / Biegi i maratony
  Termin od 7 października 2021 do 2 grudnia 2021

  Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

  Zobacz

  Poprzednie edycje „Wild run” pokazały, że jest to impreza nie tylko sportowa, ale przede wszystkim integracyjna. Wśród około 4 tysięcy uczestników były rodziny z małymi dziećmi w wózkach i nastolatkami, dziadkowie z wnukami, grupy przyjaciół i drużyny w strojach firmowych. Nie brakowało również sportowców, jak drużyna wrocławskich siatkarzy Gwardii, która prowadziła rozgrzewkę. Jednak górę nad rywalizacją sportową brała zabawa i chęć pomocy dzikim zwierzętom w ich środowisku naturalnym.

  Do którego teamu należysz w tym roku? Ambasadorami V edycji #WILDRUN2021 zostały gatunki w sposób szczególny...

  Opublikowany przez ZOO Wrocław Poniedziałek, 8 listopada 2021

  – Przyznam, że trochę baliśmy się w zeszłym roku edycji wirtualnej, ale - jak się później okazało – zupełnie niepotrzebnie. Wzięło w niej udział tysiąc osób z całej Polski, a także Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemiec, Irlandii, Węgier, Holandii, Norwegii, Chorwacji, Belgii, Czech i USA. Dużą grupę stanowili wśród nich biegacze i spacerowicze z psami. Poza tym dołączyli przedstawiciele organizacji, które wspieraliśmy, m.in. Kukang na Sumatrze, Green Viet w Wietnamie czy Talarak na Filipinach – mówi Anna Mękarska, prezes Fundacji Dodo.

  Jak wziąć udział w biegu Wild Run?

  Udział w biegu należy zarejestrować online na stronie biegu Wild Run, przebiec wybrany dystans rejestrując wynik w jednej z aplikacji do pomiaru czasu i wczytać w portalu datasport lub przesłać mailem organizatorom. Należy zrobić to w terminie między 7 października, a 2 grudnia 2021 r.

   Biegnąc pomożemy m.in. fenkom, Zoo Wrocław Biegnąc pomożemy m.in. fenkom, Zoo Wrocław

  – W biegu może wziąć udział dosłownie każdy. Nie ogranicza uczestników liczba miejsc, bo jest w zasadzie nieograniczona. Pogodę mogą wybrać, bo o terminie biegu decydują sami. Kondycja również jest na dalszym planie, bo do dyspozycji biegaczy są trzy dystanse – 1, 5 i 10 km, choć namawiam do trenowania i próby uzyskania najlepszych wyników – podkreśla Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro-run Wrocław.

  Biec można w pojedynkę lub w grupie. Klasyfikacja obejmuje po 11 grup wiekowych dla obu płci – od 0 do powyżej 70 lat. Każdy z zarejestrowanych uczestników biegu otrzyma podstawowy pakiet startowy, który zawiera drukowany numer startowy, medal biegu, dyplom elektroniczny oraz elektroniczny numer startowy.

  Dodatkowo pierwszych tysiąc osób otrzyma ekologiczną torbę bawełnianą z wizerunkiem jednego ze zwierzęcych bohaterów biegu. Organizatorzy namawiają do wyboru rozszerzonego pakietu, w którym znajdują się dodatkowo koszulki w trzech wariantach do wyboru – z wizerunkiem lemura katta, żółwia promienistego i fanka ora chusta typu komin.

   Torba Wild Run 2021, Zoo Wrocław Torba Wild Run 2021, Zoo Wrocław

  Konkurs dla uczestników Wild Run

  Dla uczestników biegu przygotowano także konkurs „Wildrun 2021”. Wystarczy zrobić zdjęcie w trakcie biegu charytatywnego na rzecz dzikich zwierząt i opublikować na swojej tablicy na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #WILDRUN2021. Do wygrania są podwójne bilety do wrocławskiego zoo oraz zestawy ręcznie wykonanych zabawek dla kotów, które powstały w górach Mongolii. Zdjęcia można publikować do 31 grudnia 2021 r.

  Spośród wszystkich oznaczonych zdjęć komisja wybierze 5 najlepszych i nagrodzi.

  Regulamin konkursu dostępny tutaj.

  – W tym roku, podobnie jak w poprzednim, namawiamy uczestników do robienia zdjęć i filmików z biegu. Relacje foto i video można również umieszczać na fanpage'u wydarzenia Wild Run 2021 na Facebooku lub przesyłać na adres mailowy a.mekarska@fundacjadodo.eu. Po zakończeniu biegu wybierzemy najciekawsze i nagrodzimy je – dodaje Anna Mękarska.

  Dziki bieg dla dzikich zwierząt

  Ideą „Wild run” jest realna pomoc dzikim zwierzętom w środowisku naturalnym. Do tej pory środki zebrane dzięki biegowi pomogły m.in. manatom w Senegalu, okapi w Demokratycznej Republice Kongo, pingwinom przylądkowym w Republice Południowej Afryki, oryksom szablorogim w Tunezji, niedźwiedziom himalajskim w Laosie i Wietnamie, gibonom białopoliczkowym w Laosie, panterom mglistym na Borneo, świnkom wisajskim na Filipinach, łuskowcom, a także rodzimym wilkom, rysiom, żubrom i żółwiom błotnym.

  Tegoroczny bieg poświęcony jest pomocy zwierzętom z Afryki i Azji, które padły ofiarami kłusownictwa i nielegalnego handlu. Są wśród nich wspomniane już lemury katta, fenki, żółwie promieniste, ale również orangutany borneańskie, lori kukang, łaskunki jawajskie, żółwie pustynne, filipińskie żółwie leśne i łuskowce.

  Lemury katta Lemury katta, Zoo Wrocław

  – Każdy z nas trzyma kawałek świata w swoich rękach. Wbrew pozorom bardzo dużo od nas zależy, w tym ochrona przyrody w Afryce czy Azji, która gwarantuje nam istnienie tu, w Polsce – wyjaśnia Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo.

  Zebrane podczas tegorocznej edycji Wild Run środki posłużą nie tylko zapobieganiu wzrostowi popytu na dzikie zwierzęta, ale również na leczenie i rehabilitację zwierząt odebranych kłusownikom lub przemytnikom.

  Bieg charytatywny Wild Run 2021 – Niech pozostaną dzikie patronatem honorowym objął prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

  mat. prasowe Zoo Wrocław

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook