wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 24°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Rusza program bezpłatnej sterylizacji psów i kotów

Redakcja www.wroclaw.pl,

Rusza pilotażowy program bezpłatnej sterylizacji lub kastracji psów i kotów będących własnością mieszkańców Wrocławia. Sprawdź, kto może z niego skorzystać.

Reklama

Program bezpłatnej sterylizacji lub kastracji psów i kotów w głównej mierze ma zapobiegać bezdomności zwierząt domowych będących własnością mieszkańców Wrocławia, którzy zakwalifikują się do udziału w programie. To także doskonała edukacja właścicieli zwierząt w zakresie przeciwdziałania bezdomności zwierząt oraz możliwość przeprowadzania pilotażowych badań w celu ewaluacji zasięgu i skutków działania programu.

Za realizację bezpłatnego programu odpowiada Biuro Ochrony Przyrody i Klimatu Urzędu Miejskiego Wrocławia, na którego zlecenie zabiegi sterylizacji lub kastracji psów i kotów wykonywane będą w Przychodni Weterynaryjnej „EVETA” przy ul. Ledóchowskiego 9 (obrzeża parku im. E. Stein) wyłonionej drogą zapytań ofertowych.

Warunki kwalifikacji osób uprawnionych do korzystania z programu

  1. emerytura, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i renta rodzinna - 1029,80 zł;
  2. renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy - 772,35 zł;
  3. renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową i renta rodzinna wypadkowa - 1235,76 zł;
  4. renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy w związku z wypadkiem lub chorobą zawodową - 926,82 zł.

Podstawy prawne programu:

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl