Można znowu wypożyczać hulajnogi hive

Na ulice Wrocławia wraca wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych hive, która zadebiutowała nad Odrą w tamtym roku, a w marcu musiała zawiesić działalność w związku z epidemią. Hulajnogi zmieniły barwy z zielonych na czerwone i będzie je można wypożyczyć przez aplikację Free Now. Do dyspozycji jest 300 pojazdów. Ceny bez zmian.

  • Hulajnogi hive zmieniają barwy i aplikację do obsługi


Po wstrzymaniu swoich usług w połowie marca, w związku z pandemią, hulajnogi hive na początku czerwca powracają do Wrocławia w nowym wydaniu. Od teraz użytkownicy wypożyczą hive wyłącznie przez aplikację Free Now, w której – oprócz zamówienia przejazdu autem z kierowcą – będzie można wynająć właśnie hulajnogę. Dodatkowo, flota hulajnóg hive zmienia barwy na kolor czerwony. Wrocław jest pierwszym miastem, w którym jednoślady od FREE NOW będą na nowo dostępne. W kolejnych tygodniach usługa ta powróci również w Krakowie, Gdańsku i Warszawie. 

Hulajnogi pod znakiem Free Now i w zmienionych barwach

Na nowy start, mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z 300 hulajnóg w czerwonych barwach Free Now. Liczba ta będzie się zwiększać w kolejnych tygodniach, w zależności od zapotrzebowania mieszkańców. Cennik wynajmu hive we Free Now pozostaje bez zmian: 3 zł za odblokowanie i 0,50 zł za każdą minutę.

Ze względu na pandemię hulajnogi  są codziennie, dwukrotnie, dokładnie dezynfekowane: przed rozstawieniem i w momencie zbiórki do ładowania, zwłaszcza w miejscach takich jak uchwyty, hamulce, dzwonek i kolumna. Specjalny zespół zajmujący się rozmieszczeniem, uporządkowaniem, ładowaniem i konserwacją floty hulajnóg, ma obowiązek noszenia maseczek i jednorazowych rękawiczek podczas pracy.

Free Now zaleca użytkownikom hulajnóg korzystanie z rękawiczek jednorazowych lub płynów antybakteryjnych do rąk zarówno tuż przed odblokowaniem hulajnogi, jak i po odstawieniu jej w bezpieczne miejsce.

Jedna aplikacja, wiele usług

Aplikacja hive zostanie wyłączona i usunięta ze sklepów App Store i Google Play, a jej użytkownicy zostali poinformowani o konieczności pobrania aplikacji Free Now i założenia nowego konta. Oznacza to, że konta użytkowników aplikacji hive przestaną istnieć, a dane użytkowników zostaną usunięte i nie będą automatycznie migrować do nowej aplikacji.

Marka hive będzie funkcjonować w co-brandingu z siostrzaną marką Free Now - obie należą do grupy inwestorskiej Daimlera i BMW. Firma ma w planach jeszcze w tym roku udostępnić na swojej platformie kolejne opcje transportu i usługi innych dostawców, m.in. car-sharing, bike-sharing lub transport miejski, stając się kompletną platformą typu MaaS (Mobility-as-a-Service).

Wypożyczenie hulajnogi - instrukcja 

  • Pobrać aplikację Free Now i zarejestrować się lub zalogować się do istniejącego już konta.  
  • Dodać sposób płatności bezgotówkowej dowolną kartę kredytową, płatniczą, PayPal lub Apple Pay.
  • Wybrać ikonę hulajnogi na głównym ekranie aplikacji.
  • Odnaleźć najbliższą hulajnogę na mapie i odblokować ją: skanując kod QR umieszczony na kierownicy lub wpisując numer hulajnogi do aplikacji.
  • Po przejeździe i odstawieniu hulajnogi w bezpieczne i bezkolizyjne miejsce, należy zakończyć przejazd w aplikacji.
  • Opłata zostanie automatycznie pobrana z konta użytkownika.


Zgłoś uwagę