Wrocław na weekend 28-30 października [WYDARZENIA]

To ostatni weekend października i wiele wydarzeń dobiega końca. Swój sezon kończy niedzielnym specjalnym pokazem fontanna na Pergoli. To też ostatnie dni, by odwiedzić Ogród Japoński i przejechać się zabytkowym tramwajem lub zobaczyć wystawę prac Witkacego w leśnickim Zamku. Natomiast można już wyciągać łyżwy z szafy, bo sezon zaczynają  dwa kryte lodowiska. Trwa American Film Festiwal. Nie zapominajmy o imprezach z okazji Halloween. Oj, będzie się działo!


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 28 października 2016 r.

 

Giełda staroci na Gnieźnieńskiej

Giełda staroci na Gnieźnieńskiej

od 27 do 29 października, od godz. 06.00 do 14.00, ul. Gnieźnieńska, teren giełdy

Można tu kupić antyczne meble, zabytkową broń, porcelanę, szkło, sztućce, obrazy, czasem instrumenty muzyczne, przedmioty artystyczne, elementy wyposażenia domu, a także drobiazgi – od biżuterii po firanki. Bywają elementy stroju – skórkowe rękawiczki, kapelusze. Są też cynowe miednice, żelazka z duszą oraz przedmioty kolekcjonerskie – numizmaty, militaria, filatelistyka, ołowiane żołnierzyki.

 

Halloween w JumpWorld Wrocław

Halloween w JumpWorld Wrocław

28-31 października, Park Trampolin JumpWorld, ul. Otmuchowska 15, bilety 29 zł

Czeka przebrana ekipa JumpStuff, w sobotę i niedzielę malowanie twarzy dla wszystkich chętnych halloweenowych wrażeń.

W poniedziałek 31 pażdziernika natomiast KAŻDY W HALLOWEENOWYM PRZEBRANIU wchodzi do parku ZA PÓŁ CENY.

W programie także HALLOWEENOWY KONKURS. Do wygrania darmowa wejściówka do JumpWorld. - Przyjdź do JumpWorld w przebraniu - Zrób sobie zdjęcie na trampolinach - Wstaw zdjęcie na facebook oznaczając @ParkiTrampolinJumpWorld lub na instagram z hasztagiem #jumpworld. Najlepsze zdjęcie wygrywa.

Więcej: https://www.facebook.com/ParkiTrampolinJumpWorldWroclaw/

 

Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm

Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm

od 30 września, Muzeum Architektury, bilety: normalny – 10 zł, ulgowy – 7 zł

Na wystawie zobaczyć będzie można oryginalne plany architektoniczne, makiety budynków, fotografie, filmy archiwalne, a także dzieła sztuki i plakaty dokumentujące lwowską architekturę osadzoną w kontekście historycznym. Lwów zostanie zaprezentowany jako jedno z centrów nowoczesności II RP, gdzie rozwijała się modernistyczna architektura i urbanistyka, a lwowska Politechnika kształciła architektów, którzy w całym kraju promowali najnowsze osiągnięcia architektoniczne. Wystawa potrwa do 20 listopada.

Zobacz: strona www organizatora

 

Yemaya – Królowa Mórz

Yemaya – Królowa Mórz

28-29 października, godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek

Omar jest wrażliwym i obdarzonym bogatą wyobraźnią pięciolatkiem. Lubi rozmawiać z kwiatami i z przedmiotami, z którymi zwykle się nie rozmawia. Pewnego dnia wszystkie domy w jego mieście zaczynają się rozpadać, a niebo staje się straszne. Omar i jego tata muszą uciekać przez ocean. Ale chłopiec nie dopływa na drugi brzeg. Zamiast tego trafia do tajemniczego podwodnego świata pod opiekę potężnej Yemayi – Królowej Mórz. Zobacz: strona www organizatora

 

Play With Glass – Europejski Festiwal Szkła / 2016 - Dr Jekyll and Mrs Hyde

Play With Glass – Europejski Festiwal Szkła/ 2016 - Dr Jekyll and Mrs Hyde

od 17 października do 10 listopada, Dworzec Główny PKP - sala sesyjna

Wystawa główna w ramach projektu Play with Glass – European Glass Festival. W znanej na całym świecie noweli szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona „Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde”, 1886, ceniony londyński lekarz dr Henry Jekyll zmienia się, pod wpływem zażycia wynalezionego przez siebie eliksiru, w okrutnego Edwarda Hyde‬’a. Nowela Stevensona, określana jako portret psychopatologicznej podwójnej osobowości, wprowadziła na trwałe do potocznego języka frazę „Jekyll i Hyde” jako określenie osoby o rozdwojonej osobowości. Historia dr Jekylla nadal rozpala wyobraźnię czytelników. Czy sprowokuje także artystów zaproszonych do udziału w głównej wystawie 5. edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” pt. „Mr Jekyll and Mrs Hyde” – do przedstawienia własnej wersji wydarzeń?

Więcej o festiwalu

 

Dziady cz. II – spektakl w Firleju

Dziady cz. II – spektakl w Firleju

28 października, godz. 9.30, 11.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56

Klasyczna inscenizacja cz. II Dziadów A. Mickiewicza. Spektakl wzbogacony o fragmenty pozostałych części „Dziadów" (głównie IV). Jak zwykle świetna muzyka Ewy Korneckiej, w tym przypadku o zabarwieniu etnicznym, znakomicie oddaje klimat starego obrzędu litewskiego.

 

Noc z mumiami

Noc z mumiami

28-30 października, piątek - sobota: 10.00-22.00, niedziela: 10.00-18.00, Muzeum Archeologiczne, ul. Antoniego Cieszyńskiego 9 (Arsenał)

Odwiedź nocą egipski grobowiec i zobacz prawdziwe mumie. Przyjdź! Zobacz! Dotknij! Na wystawie „Tajemnice Egipskich Grobowców” zagości HALLOWEEN. Będzie można zobaczyć skarby odkryte w starożytnych egipskich grobowcach, a wśród nich nie zabraknie prawdziwych mumii! Po wystawie oprowadzać będzie archeolog Patryk Chudzik, kierownik polskiej misji w Tebach Zachodnich. Bilet normalny: 20 zł, ulgowy: 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny).

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem:
piątek: godz. 18, 20
sobota: godz. 12, 14, 16, 18, 20
niedziela: godz. 12, 14, 16

Zapisy – organizatorzy proszą o kontakt: wystawa.egipska@gmail.com

Zobacz: strona www organizatora

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starego Miasta - codziennie od pn.-pt, w godz. 10.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.
 

 

Ostatnie dni wystawy prac Witkacego

Ostatnie dni wystawy prac Witkacego

piątek do godz. 20.00, CK Zamek (w Leśnicy), bilety od 7 do 15 zł

Wystawa potrwa do 30 października. Za motyw przewodni wystawy obrano Asymetryczną Damę, a ściślej mówiąc, portrety Eugenii Wyszomirskiej, która przez lata była obiektem fascynacji Witkacego. 

28 i 29 października odbędą się spektakle z cyklu „Czytanie w ciemnościach” we współpracy ze Stowarzyszeniem Rita Baum.

 

7. American Film Festival

7. American Film Festival

do 30 października, Kino Nowe Horyzonty, ceny biletów od 16-25 zł

W programie tegorocznej edycji znalazło się 100 filmów pełnometrażowych: 58 z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy, a 6 to premiery europejskie. W ramach przeglądu Europejczycy w Ameryce będzie można obejrzeć kilkanaście kultowych filmów zrealizowanych przez europejskich twórców w USA. Herzog, Dumont, Antonioni, Agnès Varda czy Wim Wenders - to głównie nazwiska. Z kolei Orson Welles od lat 50. realizował w Europie mistrzowskie adaptacje Szekspira (Otello i Falstaff), Proces wg. Kafki czy liczne produkcje telewizyjne jak choćby Immortal Story. Twórczości amerykańskiego mistrza poświęcona zostanie sekcja Orson Welles w Europie.

Piątek, wybrane filmy

 • godz. 15.00 - Konsultantka, reż. L. Kibens
 • godz. 17.45 - Paterson, reż. J. Jarmusch
 • godz. 18.15 - Manchester by the sea, reż. K. Lonergan
 • godz. 20.30 - American Honey, reż. A. Arnold
 • godz. 21.00 - David Lynch, żyć sztuk 

Pełny program festiwalu na stronie American Film Festival.

 

Giełda Rękodzieła w Sky Tower

Giełda Rękodzieła w Sky Tower

do 29 października, poziom 0, w godzinach pracy galerii handlowej

Prezentują się na niej wystawcy z całego kraju, dla których pasja do rękodzieła stała się sposobem na życie. Na stoiskach można kupić m.in.: ręcznie robioną biżuterię, obrazy, narzuty i obrusy, rękodzieło z modeliny, wyroby z filcu, torebki, pluszowe zabawki, ceramikę z Bolesławca, szkło artystyczne, witraże oraz wyroby skórzane. 

 

Wrocław Restaurant Week – edycja jesienna

Wrocław Restaurant Week – edycja jesienna

do 30 października, Wrocław, rożne lokalizacje

Czwarta już, jesienna, edycja festiwalu najlepszych restauracji. Ideą przewodnią jesiennego festiwalu zostało hasło „Towarzyskość to zdrowie!”.Organizatorzy promują towarzyskość i liczniejsze wspólne wyjścia na Festiwal: przy rezerwacji 8-osobowego stolika ósmy gość odwiedza restaurację za darmo. Udział we Wrocław Restaurant Week potwierdziło ponad 30 lokali w mieście. To świetna okazja, by spróbować trzydaniowych popisów kulinarnych za 39 zł. 

Wybierz restaurację i dokonaj rezerwacji na stronie organizatora.

 

13 Dolnośląskie Warsztaty Craftowe czyli rękodzieła wszelakiego

13 Dolnośląskie Warsztaty Craftowe czyli rękodzieła wszelakiego

28-30 października, 28 października 16.00-20.00, 29-30 października od 10.00, Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, szczegóły na stronie: www.kwiatdolnoslaski.pl

W programie ponad 40 warsztatów: tworzenie albumów, kartek okolicznościowych, scrapbooking, decoupage, biżuteria, szycie i wiele innych. Oprócz warsztatów odbędzie się kilkanaście darmowych pokazów, konkursy z nagrodami, w tym konkursy dla dzieci. Przez cały weekend (w wyznaczonych godzinach) będzie można też zrobić zakupy w sklepach związanych z rękodziełem. Wstęp 5 zł (na 3 dni), dzieci (do lat 12) wstęp wolny. Kontakt e-mail: warsztaty@gekon.pl.

 

Bezpłatne warsztaty modystki

Bezpłatne warsztaty modystki

28-29 października, godz. 16.00-19.00, Laboratorium Designu i Sztuki i CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33 a-35

Laboratorium Designu i Sztuki zaprasza do Pracowni Ubioru. Tym razem zaprasza do poznania tajników „Warsztatu modystki”.  Poznacie techniki pracy, narzędzia, preparaty i sposoby obróbki filcu i innych materiałów, z których wykonuje się kapelusze, toczki i inne nakrycia głowy. Będziecie mieli okazję samodzielnie wykonać kapelusz, fascynatory, a także dowiedziecie się jak zmienić nijaki, stary kapelusz w niepowtarzalne uzupełnienie waszej garderoby. 

Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się poprzez formularz internetowy na stronie organizatora, a także dokonać wpłaty kaucji w wysokości 30 zł, która zostanie zwrócona po zajęciach. 

 

„Bajkowe stworki wychodzą z norki, czyli piątkowe spotkania z książeczką”

„Bajkowe stworki wychodzą z norki, czyli piątkowe spotkania z książeczką”

28 października, 17.00-18.00, Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Cykliczne spotkania zainspirowane akcją "Cała Polska czyta dzieciom", adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłuchać jak nasi wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie. Nie obowiązują zapisy.

 

X Jubileuszowy Wrocław Blues Festival 2016

X Jubileuszowy Wrocław Blues Festival 2016

do 28 października, godz. 17.00 –Hala Stulecia, godz. 21.00 – Klub Muzyczny Liverpool,

Wrocław Blues Festival powołał do życia Włodzimierz „Lola” Krakus w 2000 roku. Jest na nim prezentowany dorobek wrocławskiego środowiska bluesowo-rockowego. Główny koncert festiwalu odbędzie się 28.10.2016 r. w Hali Stulecia. Koncerty w klubie Liverpool zaczynają się o godz. 21.00.

Zagrają: TSA, PAZUR & ROMAN „PAZUR” WOJCIECHOWSKI, JOINT VENTURE & JACEK BARAN, JACEK KRZAKLEWSKI, ANNA MARIA MBAYO, MAREK „GEORGIA” PIECZARA, ANDRZEJ RYSZKA, LESZEK CICHOŃSKI GUITAR WORKSHOP, HOODOO BAND & ALA JANOSZ, ASIA KWAŚNIK, NATALIA LUBRANO, PIOTR PUŁAWSKI, JERZY STYCZYŃSKI, EASY RIDER, OUTSIDER.

Bilety na koncert TSA w cenie od 50 zł do 60 zł.

 

15. Międzynarodowy Dzień Animacji

15. Międzynarodowy Dzień Animacji

28 października do 4 listopada, godz. 17.00, Galeria Entropia, wstęp wolny

28 października to Międzynarodowy Dzień Animacji - największe niekomercyjne święto filmu animowanego oparte na wzajemnej wymianie i komunikacji między twórcami i wielbicielami animacji.

Galeria Entropia we współpracy z ASIFA International i ASIFA Poland organizuje dzień we Wrocławiu. Program polski, 48 min Tomasz Pilarski, Sylwia Caweł, Małgorzata Rżanek, Anita Kwiatkowska, Tomasz Popakul, Izabela Plucińska godz. 18.00

28.10.2016

godz.17.00 Program polski, 48 min

Tomasz Pilarski, Sylwia Caweł, Małgorzata Rżanek, Anita Kwiatkowska, Tomasz Popakul, Izabela Plucińska

godz.18.00 Program międzynarodowy

ITF Stuttgart / Festival of Animated Film, Stuttgart

 

Dzień powszedni i świąteczny mieszkańców Korei Północnej

Dzień powszedni i świąteczny mieszkańców Korei Północnej

28 października, godz. 17.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58

Wojciech Niemiec podzieli się z uczestnikami refleksjami ze swojej podróży po Korei Północnej. Życie codzienne w kraju Kim Ir Sena, Kim Dzong Ila i dzisiejszego młodego satrapy – Kim Dzong Una, to musi być ciekawe.

Wstęp wolny.

 

Bezpłatne pokazowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki

Bezpłatne pokazowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki

28 października, godz. 17.30, Lotnicze Zakłady Naukowe, ul. Kiełczowska

Basket Kids to ogólnopolska szkółka prowadząca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki dla dzieci w wieku 2-8 lat. Kadrę stanowią certyfikowani instruktorzy koszykówki i animatorzy zabaw dla dzieci, którzy mają predyspozycje i są przeszkoleni do pracy z dziećmi. Więcej: www.basketkids.pl. Pierwsze zajęcia pokazowe są bezpłatne. godz. 17.30 (grupa 2-4 lata) godz.18.30 (grupa 4-6 lat)

 

Halloween w Family Cafe

Halloween w Family Cafe

28 października, godz.18.00, Family Cafe FOKS, ul. Krzycka 83c

Czy wiecie jakie straszne święto odbywa się pod koniec października? Halloween. FOKS ma przyjemność zaprosić na zabawę halloweenową. Jako, że będzie bardzo strasznie, to ta wersja przewidziana jest tylko dla dorosłych.

W programie przewidziano różne ambitne konkursy i zabawy z lekko zakrapianym wsparciem, które pomoże rozluźnić się wszystkim uczestnikom.

Każdy uczestnik proszony jest o dostosowanie się do Halloween Dress Code w związku z tym mile widziane będą wszystkie upiorne stylizacje.

Cena: 1 osoba – 50 zł, 1 para – 80 zł. Zapisy: kontakt@familycafe.wroclaw.pl.

 

Czytanie w ciemności z Witkacym: „ONI w tak zwanym obłędzie\" data-mce-src=

Czytanie w ciemności z Witkacym: „ONI w tak zwanym obłędzie”

28-29 października, godz. 18.00, Centrum Kultury „Zamek”, bilet - 5zł (liczba miejsc - ograniczona), 20 proc. zniżki z Urbancard Premium

W podziemiach Centrum Kultury „Zamek” odbędzie się wyjątkowy spektakl. Z okazji ostatnich dni trwania wystawy „Witkacy – Asymetryczna Dama”, organizatorzy zapraszają na premierową odsłonę „Czytania w ciemnościach”, opartą na tekstach Stanisława Ignacego Witkiewicza. W spowitych mrokiem zamkowych podziemiach widzowie będą mogli uczestniczyć w pewnego rodzaju seansie, gdzie przywołany zostanie duch Witkacego oraz jego wizje, lęki i katastroficzne przepowiednie. 

Zobacz: strona www organizatora

 

Między surrealizmem a undergroundem (Hrabal, Havel, Topol i inni): czeska literatura 2 poł. XX w. w Polsce

Między surrealizmem a undergroundem (Hrabal, Havel, Topol i inni): czeska literatura 2 poł. XX w. w Polsce

28 października, godz. 18.00, Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2 (II piętro), wstęp wolny

Spotkanie jest częścią polsko-czeskiej konferencji „Solidarni w działaniu: od demokracji ludowej do postdemokracji początku XXI wieku”, która nawiązując do działalności Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej

Konferencja ma na celu wskazanie i przypomnienie, że narody te pomimo różnej historii, a często także odmiennych priorytetów politycznych i gospodarczych, potrafiły prowadzić efektywny dialog

Organizatorami wydarzenia są Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Ośrodek Współpracy Polsko-Czesko-Słowackiej Uniwersytetu Wrocławskiego.".

 

Wrocławska fontanna multimedialna kończy sezon

Wrocławska fontanna multimedialna kończy sezon

piątek, sobota, niedziela, godz.19.00, Pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Fontanna multimedialna przy Hali Stulecia kończy sezon. W sezonie wiosenno-jesiennym pokazy organizowane są codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany jest program muzyczny, po zmroku w towarzystwie kolorowych świateł. Pokazy specjalne prezentowane są w weekendy oraz święta, zgodnie z harmonogramem na stronie fontanny. 

30 października zaplanowano wieczór wszystkich pokazów: jeden wieczór - wszystkie pokazy specjalne. Potrwają 1,5 godz.

28 października The World Games  19.00

Pokazy można oglądać z tarasu widokowego Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Bilety wstępu po 5 zł są dostępne w punkcie z pamiątkami w Centrum Kongresowym. 

 

Guitar Masters 2016: Marco Tamayo i Orkiestra NFM

Guitar Masters 2016: Marco Tamayo i Orkiestra NFM

28 października, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, bilety:80 zł-200 zł

Koncert galowy konkursu Guitar Masters 2016 odbędzie się w piątek, 28 października 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki. Podczas Gali wystąpią laureaci konkursu w kategorii Gitara klasyczna. Punktem kulminacyjnym koncertu galowego będzie występ kubańskiego wirtuoza gitary Marco Tamayo. Solista z towarzyszeniem orkiestry NFM Filharmonia Wrocławska pod batutą Vladimira Fanshila zagra Concerto de Toronto Leo Brouwera. 

 

Mroczne zwiedzanie Stadionu Wrocław

Mroczne zwiedzanie Stadionu Wrocław

28 października, od godz. 19.00 do 21.00, Stadion Wrocław

Wszystkich chętnych do halloweenowego odkrywania mrocznych zakamarków stadionu organizatorzy zapraszają  w piątek na wieczorne zwiedzanie z przewodnikiem. Będzie to wyjątkowa podróż po tajemniczych miejscach w wyjątkowej scenerii z mrożącymi krew w żyłach atrakcjami i opowieściami w tle.

 • UWAGA! Każda osoba, która przyjdzie w przebraniu zapłaci za wejście tylko 5 zł.
 • Godziny wejść: 19.00 , 19.30 , 20.00, 20.30, 21.00
 • Punkt zbiórki: recepcja Wrocław 2012, poziom 0, wejście W1
 • Ceny wejść: 15 zł/os. - bilet normalny, 10 zł/os. - bilet ulgowy

Istnieje możliwość wejścia bez rezerwacji oraz rezerwacji miejsc(w przypadku grupy lub dla pewności wejścia na wybraną godzinę) pod adresem e-mail:zwiedzanie@stadionwroclaw.pl

 

Nut Ferment w Koalicji Miast

Nut Ferment w Koalicji Miast

27-28 października, godz. 19.00, Teatr Muzyczny Capitol

Muzyczny talk-show Teatru Muzycznego Capitol w poprzednich odcinkach promował muzyków wrocławskich, teraz w Europejskiej Stolicy Kultury będziemy gościć zespoły z Koalicji Miast. 

Na Scenie Ciśnień wystąpią:

 • 27 października Chorzy (Szczecin), Jóga (Katowice) i Fismoll (Poznań)
 • 28 października Black Radio (Łódź), Tallib & Roots Brothers (Lublin) i Tomasz Lipnicki (Gdańsk).

Gospodarzem cyklu Nut Ferment jest Konrad Imiela – każdy koncert prowadzi w formie muzycznego talk-show na żywo, na Scenie Ciśnień w Capitolu. W każdym odcinku Nut Fermentu występuje troje gości – solistów lub zespołów – każdy gość śpiewa trzy piosenki, w tym jeden cover innego wykonawcy występującego w tym samym odcinku.

Bilety w cenie 30 zł (jeden koncert) do kupienia online i w kasie Capitolu.

 

Szkoła Błaznów – spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Szkoła Błaznów – spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy

28-29 października, godz.19.00, Teatr Polski - Scena na Świebodzkim

Współczesny świat – obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka – nadal nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i coraz bardziej stajemy się wobec niej bezsilni. W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badamy na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Uratuje cię spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

 

Foliba, Ŝanĝo, Cheeba i Dubrising w Starej Piwnicy

Foliba, Ŝanĝo, Cheeba i Dubrising w Starej Piwnicy

28 października, godz. 19.00, klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

odbędzie się wyjątkowy muzyczny wieczór utrzymany w klimatach etno, reggae, world music. Celebrowane będą 6. urodziny prężnie rozwijającej się agencji artystyczno - koncertowej Foliba Management. Zespół Foliba to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. 10 lat na scenie i ma na koncie ponad 300 zagranych koncertów. Ŝanĝo to muzyczna podróż po naszej planecie. Cheeba – jest jednym z głównych przedstawicieli kultury reggae/dancehall w Polsce. 

Bilety w cenie od 15 do 20 zł.

 

Otwarcie pokoju artystycznego i wernisaż prac w HART Hostel&Art

Otwarcie pokoju artystycznego i wernisaż prac w HART Hostel&Art

28 października, godz. 19.00, HART - Hostel & Art – Dziedziniec Artystyczny, ul. Rydygiera

28 października organizatorzy zapraszają na wernisaż pracy artystycznej Patrika Kriššáka. Czeski artysta przygotował unikatowe dzieło sztuki – pokój artystyczny, z którego będą mogli korzystać goście HARTu. Podczas piątkowego wernisażu będzie można zobaczyć pokój stworzy według projektu Kriššáka, a także wystawę jego prac artystycznych. Wstęp wolny. 

 
Dziady – happening biegowy i zbiórka odzieży

Dziady – happening biegowy i zbiórka odzieży

28 października, godz. 20.00, parking przed sklepem Decathlon w CH Magnolia

Przyjdź i pobiegaj z nami. Dystans ok. 10 km. Przy okazji przynieś odzież sportową i zwykłą, zabawki i odzież dla dzieci. Wszystko, co niepotrzebne zalega Ci w szafie, a komuś innemu może się przydać... Zbierane będą rzeczy dla podopiecznych Schroniska i Noclegowni św. Brata Alberta, dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Dodatkowo organizatorzy zachęcają, by ten bieg był kolorowy, aby się przebrać, aby pojawiły się dobre duszki, wampiry, czy czarownice. 

 

Cymes – spektakl w CIA

Cymes – spektakl w CIA

28 października, godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

W miłej i niezobowiązującej atmosferze, przy dźwiękach muzyki żydowskiej możecie spotkać świat smaków i zapachów niezwykłych, ale często jakże znajomych... Przenikanie się kultur i tradycji, odkrywanie świata Żydów polskich. Cymes to spektakl dla każdego, kto lubi poznawać inne kultury.

 

Kabanos w Starym Klasztorze

Kabanos w Starym Klasztorze

28 października, godz. 20.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

Jako support na wrocławskim koncercie zaprezentuje się zespół Chorzy. Kabanos to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury.

bilety: od 30 zł do 45 zł.

 

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów

28 października, godz,. 22.00, Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki

Coroczne święto miłośników najmocniejszych wrażeń w kinie. W ostatni piątek października pokazane zostaną cztery demoniczne i przerażające filmy, wybrane spośród tych, które w ostatnich miesiącach miały premierę w polskich kinach. 

W repertuarze: DIABELSKI MŁYN, WIDZĘ, WIDZĘ, KIEDY GASNĄ ŚWIATŁA,  SUMMER CAMP

Ceny biletów: od 22 do 35 zł za całą noc w kinie. Przewidywany koniec ok. 4.30 rano.

 

„Frankenstein” z Cumberbutchem w Nationale Theatre Live

„Frankenstein” z Cumberbutchem w Nationale Theatre Live

28 października, godz. 22.30, Multikino Arkady

Widzowie zobaczą Benedicta Cumberbatcha w roli Wiktora Frankensteina i Jonny Lee Millera w roli Potwora. 

Słynny brytyjski reżyser po 20 latach pracy w filmie powrócił do teatru. W marcu 2011 roku Danny Boyle na brytyjskim West Endzie zaprezentował własną wersję „Frankensteina". Autorem sztuki, opartej na powieści Mary Shelley jest Nick Dear. Premiera spektaklu, który grany był w London's Royal National Theatre, odbyła się 17 marca 2011 roku i transmitowana była do wielu kin na całym świecie.

 

Maraton Halloween: Horrory pełne absurdu/ Horrory pełne grozy

Maraton Halloween: Horrory pełne absurdu/ Horrory pełne grozy

28 października, godz. 23.00, Helios Magnolia Parki i Aleja Bielany 

Maraton horrorów do wyboru zestaw: Horrory Pełne Absurdu lub Horrory Pełne Grozy.

 • Horrory Pełne Absurdu – w zestawie: NIGHT OF THE LIVING DEB, HELLBENDERS, BUNNY THE KILLER THING, WITCHING & BITCHING
 • Horrory Pełne Grozy – w zestawie: THE POSSESSION EXPERIMENT, DWELLING, BED OF THE DEAD, LET HER OUT. 

Sobota, 29 października 2016 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja

 

Targi Staroci „Pod Iglicą”

Targi Staroci „Pod Iglicą”

29-30 października, plac pod Iglicą Hala Stulecia

Na placu pod Iglicą, od lat w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Można tu upolować meble, czy dzieła sztuki. Targi oprócz kolekcjonerów, odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Giełda staroci na Gnieźnieńskiej

Giełda staroci na Gnieźnieńskiej

od 27 do 29 października, od godz. 06.00 do 14.00, ul. Gnieźnieńska, teren giełdy

Można tu kupić antyczne meble, zabytkową broń, porcelanę, szkło, sztućce, obrazy, czasem instrumenty muzyczne, przedmioty artystyczne, elementy wyposażenia domu, a także drobiazgi – biżuterię, klucze, zamki, uchwyty, gałki, stare tkaniny, serwety, obrusy, firanki. Bywają elementy stroju – skórkowe rękawiczki, kapelusze. Są też cynowe balie, żelazka z duszą oraz przedmioty kolekcjonerskie – numizmaty, militaria.

 

Filmowe Poranki: Jesienne kapelusze

Filmowe Poranki: Jesienne kapelusze

29-30 października, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Zapach grzybów czuć w całym lesie. Czują go też nasi bohaterowie. Zabierają koszyczki i wesoło biegną do lasu. Grzybobranie czas zacząć. 

W programie filmy: Reksio - Reksio kompan, Mami Fatale - Gang kapeluszników,  Bolek i Lolek - Grzybobranie, Parauszek - Grzybobranie. 
Po seansie zajęcia plastyczne z Dominiką Sikorską.

 

Bezpłatne warsztaty dla dzieci z Kaliną Bańką: Cuda szklanki

Bezpłatne warsztaty dla dzieci z Kaliną Bańką: Cuda szklanki

29 października, godz. 11.00-15.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A, , czas trwania: 4 h, BEZPŁATNE

Przygodę ze szkłem pod okiem Kaliny Bańki dzieciaki rozpoczną od burzy mózgów. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie szklanki oraz grafiki, która miałaby znaleźć się na naczyniu. 

Następnie dzieci opowiedzą o swoich koncepcjach, gdzie zostanie wybrany jeden lub kilka projektów szklanek oraz 12 wzorów grafik. Wykonane przez najmłodszych rysunki staną się dla projektantki inspiracją do zaprojektowania karafki, która w połączeniu ze szklankami będzie stanowiła zestaw użytkowy do picia wody. 

 • ZAPISY: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/warsztaty-dla-dzieci-cuda-szklanki/

 

Yemaya – Królowa Mórz

Yemaya – Królowa Mórz

28-29 października, godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek

Omar jest wrażliwym i obdarzonym bogatą wyobraźnią pięciolatkiem. Lubi rozmawiać z kwiatami i z przedmiotami, z którymi zwykle się nie rozmawia. Pewnego dnia wszystkie domy w jego mieście zaczynają się rozpadać, a niebo staje się straszne. Omar i jego tata muszą uciekać przez ocean. Ale chłopiec nie dopływa na drugi brzeg. Zamiast tego trafia do tajemniczego podwodnego świata pod opiekę potężnej Yemayi – Królowej Mórz. Zobacz: strona www organizatora

 

Play With Glass – Europejski Festiwal Szkła / 2016 - Dr Jekyll and Mrs Hyde

Play With Glass – Europejski Festiwal Szkła – 2016 - Dr Jekyll and Mrs Hyde

od 17 października do 10 listopada, Dworzec Główny PKP - sala sesyjna

Wystawa główna w ramach projektu Play with Glass – European Glass Festival. W znanej na całym świecie noweli szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona „Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde”, 1886, ceniony londyński lekarz dr Henry Jekyll zmienia się, pod wpływem zażycia wynalezionego przez siebie eliksiru, w okrutnego Edwarda Hyde‬’a. Nowela Stevensona, określana jako portret psychopatologicznej podwójnej osobowości, wprowadziła na trwałe do potocznego języka frazę „Jekyll i Hyde” jako określenie osoby o rozdwojonej osobowości. Historia dr Jekylla nadal rozpala wyobraźnię czytelników. Czy sprowokuje także artystów zaproszonych do udziału w głównej wystawie 5. edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” pt. „Mr Jekyll and Mrs Hyde” – do przedstawienia własnej wersji wydarzeń?

Więcej o festiwalu

 

Ogród Japoński – ostatnie dni otwarcia

Ogród Japoński – ostatnie dni otwarcia

29-30 października

To ostatnie dni, kiedy można zwiedzić Wrocławski Ogród Japoński (otwarty do 31 października). To miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę – Wystawa Światowa.

W tym sezonie, odwiedzający wrocławski Ogród Japoński mogą już bezpiecznie spacerować i fotografować się na drewnianym łukowym mostku, który został poddany renowacji.

Zobacz: strona www organizatora

 

Darmowe konsultacje w Centrum Rehabilitacji RehaFit

Darmowe konsultacje w Centrum Rehabilitacji RehaFit

29 października, godz. 9.00-15.00, Centrum Rehabilitacji i Masażu RehaFit, pl. Solidarności 1/3/5

Bezpłatne konsultacje, w ramach Dni Otwartych w Centrum Rehabilitacji RehaFit, 29 października, pokażą nowoczesną usługę na rynku wrocławskim: diagnostykę i leczenie schorzeń wynikających z niewydolności (osłabienia) dna miednicy (np. występowanie nietrzymania moczu). Wprowadzenie tej usługi jest możliwe dzięki uzyskaniu wsparcia z wrocławskiego Urzędu Miasta w Miejskim Programie Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej „MOZART”.

Chętni będą mogli uzyskać informacje na temat postępowania profilaktycznego i leczniczego w przypadku schorzeń związanych z niewydolnością dna miednicy. 

 

Noc z mumiami

Noc z mumiami

sobota: 10.00-22.00, Muzeum Archeologiczne, ul. Antoniego Cieszyńskiego 9 (Arsenał)

Odwiedź nocą egipski grobowiec i zobacz prawdziwe mumie. Przyjdź! Zobacz! Dotknij! Na wystawie „Tajemnice Egipskich Grobowców" zagości HALLOWEEN. Będzie można zobaczyć skarby odkryte w starożytnych egipskich grobowcach, a wśród nich nie zabraknie prawdziwych mumii. Po wystawie oprowadzać będzie archeolog Patryk Chudzik, kierownik polskiej misji w Tebach Zachodnich. Bilet normalny: 20 zł,  ulgowy: 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny).

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem:

 • sobota: godz. 12, 14, 16, 18, 20
 • niedziela: godz. 12, 14, 16

W razie problemów z zapisem, organizatorzy proszą o kontakt: wystawa.egipska@gmail.com

Zobacz: strona www organizatora

 

Wystawa Tajemnice Egipskich Grobowców

Wystawa Tajemnice Egipskich Grobowców

do 10 stycznia 2017, godziny otwarcia: śr-sob 10.00-17.00, nd 10.00-18.00, Muzeum Archeologiczne, ul. Cieszyńskiego 9, bilet ulgowy: 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny), bilet normalny: 20 zł

Wystawa poświęcona jest badaniom archeologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, które prowadzone są w Tebach Zachodnich (Egipt) od 2013 roku. Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych, głównie Muzeum Narodowego w Warszawie. Ponadto zobaczyć można po raz pierwszy prezentowane eksponaty ze zbiorów w naszym mieście: Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Archeologicznego. Nowatorski element stanowią wydruki trójwymiarowe zabytków odkrytych przez wrocławskich archeologów w Egipcie. W ich kontekście prosimy nie tylko o oglądanie, ale przede wszystkim dotykanie. Punktem głównym wystawy jest pełnowymiarowa rekonstrukcja komory grobowej, w której pracują specjaliści z Uniwersytetu Wrocławskiego. Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starego Miasta – sobota, godz. 9.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.
 

 

Warsztaty rodzinne w Humanitarium

Warsztaty rodzinne w Humanitarium

29 października, ul. Stabłowicka 157a

Plan warsztatów na sobotę, 29.10.2016 r.:

 • 11.15, 12.15, 14.15, 16.15 - Wytwarzamy papier
 • 13.15, 15.15 - OZE Wiatr: Konstruowanie wiatraczków
 • 17.00 - Różne twarze siarki. Warsztaty dla dzieci powyżej 12 lat i dorosłych.

W niedzielę 30 października Humanitarium  jest zamknięte.

Cennik udziału w warsztatach weekendowych:

 • Warsztat rodzinny: dziecko 12 zł/dziecko + 5 zł/osoba dorosła
 • Warsztat dla dzieci najmłodszych:  12 zł/dziecko
 • Warsztat dla młodzieży i dorosłych: 12 zł/osoba

Rezerwacje: Online (https://bilety.eitplus.pl/), telefonicznie  (+48 71 734 70 00) lub mailowo (info@humanitarium.pl).

 

Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury

Bookowisko – wyprzedaż domowej literatury

29 października, godz. 11.00-15.00, Klub Proza, Przejście Garncarskie, wstęp wolny

Bookowisko #3 to kiermasz książek, w trakcie którego można sprzedać niepotrzebne pozycje z domowej biblioteczki bądź odwrotnie, wzbogacić ją o unikatowe pozycje. Będzie fantastyka, kryminał, powieści sensacyjne i obyczajowe, poezja, książki dla dzieci, książki graficzne i eksperymentalne, także komiksy. Osoby zainteresowane wystawieniem książek organizatorzy proszą o wypełnienie formularza lub zgłoszenie mailowe bądź telefoniczne. Wystawienie książek jest całkowicie bezpłatne. Wrocławski Dom Literatury zapewnia wystawcom przestrzeń i stoiska w Przejściu Garncarskim, w razie potrzeby umożliwimy też wjazd autem na wrocławski Rynek w celu przetransportowania książek.

 

70 lecie Łowieckiej – spotkanie po latach

70 lecie Łowieckiej – spotkanie po latach

29-30 października, nowa siedziba szkoły, ul. Piłsudskiego 25

W najbliższy weekend odbędzie się jubileusz 70-lecia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Wyjątkowe święto, jakim jest tak nobliwy jubileusz, to również czas na spotkania, wspomnienia i podsumowania.

Program Obchodów Jubileuszu 

29 października 2016r (sobota)

 • 9:00- Msza Święta (Kościół pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława we Wrocławiu)
 • 11:00- rejestracja uczestników/siedziba szkoły, ul. Piłsudskiego 25
 • 12:00- inauguracja Jubileuszu/ aula na parterze
 • 12:30- zwiedzanie szkoły
 • 13:30- spotkania roczników w klasach
 • 16:00- Koncert kameralny/sala koncertowa

30 października 2016r. (niedziela)

17:00- Koncert Jubileuszowy/ Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

 

Dziecięce Studio Architektury – warsztaty

Dziecięce Studio Architektury – warsztaty

29 października, godz. 11.00-13.30, Centrum Poznawcze Hali Stulecia

Centrum Poznawcze Hali Stulecia zaprasza na kolejne warsztaty dla Małych Architektów, tym razem pn. MINI MINI – czym są przestrzenie ograniczone?

DZIECIĘCE STUDIO ARCHITEKTURY jest specjalnym programem edukacyjnym Centrum Poznawczego Hali Stulecia, które już po raz 9-ty zaprasza do udziału w autorskich warsztatach, tym razem pod hasłem „EKOTEKA: ekoinnowacje w mieście”. Zajęcia dla Małych Architektów poświęcone są architekturze, planowaniu i rozwojowi współczesnego miasta. Pod opieką doświadczonych pedagogów i animatorów uczestniczy uczą się samodzielnego, kreatywnego myślenia i współpracy w grupie, a także rozwijają swoją wyobraźnię i zdolności manualne, projektując i budując rozmaite makiety.

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach - 35 zł. Zapisy i informacje

 

Bezpłatne warsztaty dla dzieci z Wiktorią Lenart RUCHowy ZAWRÓT GŁOWY

29 października, godz. 13.00-17.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35A, , czas trwania: 4 h, BEZPŁATNE

W świecie coraz bardziej wirtualnym, trudniej odciągnąć dzieci od telewizji i internetu, zachęcić do aktywności w rzeczywistości analogowej, czyli tej namacalnej. A ruch to przecież zabawa, uśmiech, energia i szczęście. Dlatego w ramach warsztatów przekształcimy energię twórczą w pomysły na przedmiot użytkowy zachęcający do ruchu we dwoje (dziecka z innym dzieckiem lub z rodzicem). Razem zastanowimy się, co zachęciłoby je do wstania od komputera, i przyprawiło o ruchowy zawrót głowy. Następnie, dzieciaki, nawet najdziksze pomysły wykonają w formie szybkiego prototypu z dostępnych na miejscu materiałów. My już nie możemy się doczekać, bo wiemy, że wybrany do realizacji pomysł na pewno porwie niejedno dziecko i dorosłego do zabawy. 

 • ZAPISY: http://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/ruchowy-zawrot-glowy-warsztaty-dla-dzieci/

 

Ekobazar Wrocław

Ekobazar Wrocław

każda sobota, godz. 10.00-16.00, ul. Tęczowa 57

Można tu kupić bezpośrednio od rolników i producentów sprzedających certyfikowaną żywność ekologiczną pieczywo: razowe, bezglutenowe; sezonowe warzywa i owoce; soki, przetwory i ekologiczne specjały, kiszonki, zdrowy nabiał, ekologiczne mięsa, ryby i wędliny, oliwy, miody, kawy i herbaty, słodkie wypieki, pyszne desery i wiele innych.

Wszystkie produkty na bazarze są produktami ekologicznymi certyfikowanymi z wyłączeniem ryb i dziczyzny.

W sobotę, 29 października, bezpłatne warsztaty dla młodszych i starszych z lepienia  świec. Żeby wziąć udział w warsztatach wystarczy zrobić zakupy na dowolnym  miejscu na EkoBazarze, a następnie zgłosić się na stoisko Krupiec. Tam  otrzymacie specjalną kartę uczestnictwa w warsztatach oraz materiały do pracy nad świecami.

 

Kursy zabytkowym tramwajem – koniec sezonu

Kursy zabytkowym tramwajem – koniec sezonu

od godz.12.00 z placu Teatralnego, bilety od 2 do 6 zł

Linia kursuje w każdy weekend do 31 października. Ten weekend  jest więc ostatnim w sezonie. Kursy rozpoczynają się od godziny 12.00 z placu Teatralnego i kończą przy Hali Stulecia, gdzie jest 30 min. postój. Tramwaje kursują również wokół największych zabytków Rynku i okolic. Kursy będą obsługiwane przez tramwaje: „Jaś i Małgosia”, „Juliusz”, „Mikołaj” i „Strachotek”. 

 • O godz. 16.00 i 17.00 w soboty organizowane są dwa przejazdy z przewodnikiem, który w trakcie podróży opowiada historię mijanych zabytków. Kurs ten rozpoczyna się na pl. Teatralnym, potem tramwaj zatacza pętlę przejeżdżając koło Katedry.

Rozkład jazdy

 

Spacer z wolontariuszami i wykłady w Muzeum Narodowym

Spacer z wolontariuszami i wykłady w Muzeum Narodowym

29 października, godz. 13.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5

Prowadzą: Ewa Michalewicz i Piotr Jaworski, goście specjalni: Julia Bogacz i Antoni Kamiński

Będzie to opowieść o jedynym w swoim rodzaju „mieście z morza” - Wenecji, jej malarzach, „dmuchaczach szkła” z Murano, karnawale, wojnach, miłości i śmierci. Wenecką historię zilustrują muzycznie: Julia Bogacz i Antoni Kamiński śpiewając piosenki Hanki Ordonówny i Jacka Kaczmarskiego. W dalszej kolejności na zwiedzających czeka opowieść o Juliuszu Kossaku - malarzu samouku, który uprawiał sztukę arcytrudną - malował konie, a przecież konie nie pozują.

 • Wenecja – miłość i śmierć 
 • Tylko koni żal

29 października, godz. 14.00 Pióro i kałamarz – czyli szkolne udręki dziadków i pradziadków
Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Skarby muzealnej biblioteki” Maria Piotrowska opowie o dawnych przyborach do pisania oraz zaprezentuje zabytki z Działu Rzemiosła, takie jak ozdobne kałamarze, wyjątkowe rękopisy i książki ze zbiorów biblioteki. Następnie uczestnicy wezmą udział w warsztatach kaligraficznych prowadzonych przez Katarzynę Rohleder.
Wykład jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, wstęp wolny, sala 116. 

Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową (zapisy@mnwr.art.pl). Liczba miejsc ograniczona. Wstęp z biletem na warsztaty za 20 zł.

 

Warsztaty „Wrota czasu”  w Muzeum Pana Tadeusza

Warsztaty „Wrota czasu” w Muzeum Pana Tadeusza

29 października, godz. 12.00-14.00, Rynek 7 - Kamienica pod Błękitnym Słońcem, wstęp bezpłatny, zapisy

Zastanowimy się, czym jest czas i co to znaczy, że czas biegnie albo płynie. A może czas stoi w miejscu, tylko my się zmieniamy? Może od początku świata trwa ta sama chwila? Podczas zajęć poznamy sposoby odmierzania czasu w różnych kulturach, nauczymy się sztuczek, które pomogę nam się nie spóźniać. Wykonamy też wizualny projekt machiny czasu. Warsztaty dla rodzin z dziećmi od 5 do 12 lat

Zapisy i szczegółowe informacje: edukacja-mpt@ossolineum.pl, tel. 71 75 50 651 do 654.

 

Spacery podwórkowe – przedmieście Oławskie

Spacery podwórkowe – przedmieście Oławskie

29 października, godz. 12.00, start: apteka Bonifratrów (ul. Traugutta 57), bezpłatne

Spacer z przewodnikiem śladem ulicznej sztuki, starych kamienic oraz działań zrealizowanych w ramach projektu „Wrocław - wejście od podwórza”. Zarezerwujcie sobie sobotnie przedpołudnie, by poznać niesamowite podwórka oddalone od centrum miasta. Podczas drugie spaceru poznamy niezwykłe Przedmieście Oławskie, bardziej znane mieszkańcom jak tzw. trójkąt bermudzki.

 

7. American Film Festival

7. American Film Festival

do 30 października, Kino Nowe Horyzonty, ceny biletów od 16-22 zł

W programie tegorocznej edycji znalazło się 100 filmów pełnometrażowych: 58 z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy, a 6 to premiery europejskie. 

Sobota, polecane filmy

 • godz. 12.15 - Christine, reż. A.Campos
 • godz. 12.45  - David Lynch, żyć sztuką
 • godz. 15.00- Jamnik ( komedia), reż. Todd Solondz
 • godz. 15.30 - Kate gra Christine, reż. R. Greene
 • godz. 17.30 -  American Honey, reż. A. Arnold
 • godz. 21.00 - Loving, reż. J. Nichols
 • godz. 21.00 - Człowiek scyzoryk, reż. D. Kwan. 

Pełny program festiwalu na stronie American Film Festival.

 

Wielka wymiana ubrań w Księgarni Hiszpańskiej

Wielka wymiana ubrań w Księgarni Hiszpańskiej

29 października, w godz. 12.00-17.00, Księgarnia Hiszpańska, ul. Szajnochy 5

Zasada księgarnianych wymian jest taka, że przychodzi się z czymś swoim i zostawia dla potomnych, a za to bierze się cokolwiek, co wpadnie w oko, bez krępacji, bez negocjacji:) W każdą ostatnią sobotę miesiąca. 

 

Bezpłatne warsztaty tenisowe w Factory

Bezpłatne warsztaty tenisowe w Factory

29 października, godz.12.00 do 30 października, godz. 17.00, Factory Wrocław

29 i 30 października w Factory każdy maluch będzie mógł poznać za darmo tajniki tenisa. Na najlepszego uczestnika zajęć czeka roczne stypendium. Specjalny mini-kort oraz konsultacje z trenerami czekają od godz. 12.00. Podczas zajęć dzieci poznają nie tylko podstawy gry, ale mogą odkryć potencjał drzemiący w naszym dziecku. Będzie można skonsultować się także z doświadczonymi trenerami. 

W trakcie akcji najbardziej utalentowanemu uczestnikowi warsztatów zostanie przyznane roczne stypendium w szkole tenisa Omega Sport. Dzięki niemu przyszły sportowiec będzie mógł rozwijać swoją pasję już na prawdziwym korcie pod okiem profesjonalnej kadry. Laureata wyłoni grono doświadczonych trenerów, tworzących jury. Udział w akcji jest darmowy i nie wiąże z żadnymi kosztami.

 

 

Dzień otwarty w Akademii Ruchu

Dzień otwarty w Akademii Ruchu

29 października, godz. 13.00, Akademia Ruchu, ul. Ruska 47-48

Dla wszystkich niezdecydowanych, zastanawiających się czy „joga jest dla mnie”, dla osób pragnących zmienić swoje nawyki, poprawić samopoczucie czy zrelaksować. Jeśli nigdy nie miałeś okazji uczestniczyć w zajęciach jogi, to Dzień otwarty jest doskonałą okazją. To również okazja do poznania jogi i sposobów jej praktyki wg różnych systemów.

 • 13.00 – 14.00 – Ashtanga Joga Wprowadzenie z Moniką Filipowiak
 • 14.00 – 15.00 – Hatha Joga z Tomkiem Szklanko.

Zapisy przez formularz: http://akademiaruchu.com.pl/strefa-klienta/#10

 

Halloween w JumpWorld Wrocław

Halloween w JumpWorld Wrocław

28-31 października, Park Trampolin JumpWorld, ul. Otmuchowska, 15 bilety 29 zł

Czeka przebrana ekipa JumpStuff, w sobotę i niedzielę malowanie twarzy dla wszystkich chętnych halloweenowych wrażeń.

W poniedziałek 31 pażdziernika KAŻDY W HALLOWEENOWYM PRZEBRANIU wchodzi ZA PÓŁ CENY.

W programie także HALLOWEENOWY KONKURS. Do wygrania darmowa wejściówka do JumpWorld. - Przyjdź do JumpWorld w przebraniu - Zrób sobie zdjęcie na trampolinach - Wstaw zdjęcie na facebook oznaczając @ParkiTrampolinJumpWorld lub na instagram z hasztagiem #jumpworld. Najlepsze zdjęcie wygrywa.

Więcej: https://www.facebook.com/ParkiTrampolinJumpWorldWroclaw/

 

Lampiony i świeczniki – warsztaty w Ekocentrum

Lampiony i świeczniki – warsztaty w Ekocentrum

29 października, godz. 14.00, Ekocentrum, ul. Św. Wincentego

Jesień i zima to czas długich wieczorów w domowym zaciszu... Nie ma lepszego sposobu na dodanie nastroju każdemu wnętrzu jak własnoręcznie wykonany świecznik lub lampion. Dobrze się zatem składa, że już w sobotę, 29 października, ruszamy z warsztatami tworzenia takowych piękności ! Za pomocą naturalnych elementów, tj. surowych worków konopnych, patyczków, korków i innych, wyczarujemy niezwykłe ozdoby, dzięki którymi oczekiwanie na ciepłe dni będzie znośniejsze a czytanie książki czy romantyczna kolacja we dwoje bardziej klimatyczne. Wstęp wolny.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc są zapisy - hogatalos@gmail.com,  tel. 609 666 823.

 

Spacer FREE walking SPECIAL po polsku – Ogrody i pomniki

Spacer FREE walking SPECIAL po polsku – Ogrody i pomniki

29 października, godz.14.30, start: pomnik Fredry na Rynku, czas trwania: około 1,5 godz, wstęp wolny – dobrowolna dotacja na końcu wycieczki

Fundacja FREE walking TOUR zaprasza na kolejny spacer z serii FREE walking SPECIAL po polsku, tym razem zajmiemy się ogrodami i pomnikami. W centrum Wrocławia znajduje się wiele pięknych ogrodów, parków i promenad, które skrywają tajemnicze pomniki i rzeźby. Odwiedzając te miejsca, można na nowo odkryć miasto z innej perspektywy. Dołącz do nas i zobacz: - pomniki w ogrodzie Ossolineum - park Mikołaja Kopernika - Promenadę Staromiejską - ogród Pałacu Królewskiego i rzeźby czterech pór roku. Możesz dowiedzieć się więcej o Krześle Kantora, rzeźbie Konia, rzeźbie Amora na Pegazie i wielu innych ciekawych pomnikach, które na co dzień pozostają niezauważone w centrum miasta. W razie pytań piszcie: info@freewalkingtour.com. 

Grupy większe niż 7 osób proszone o kontakt.

 

Soboty z historią w Muzeum Pana Tadeusza

Soboty z historią w Muzeum Pana Tadeusza

29 października, godz. 16.00, Rynek 7 - Kamienica pod Złotym Słońcem, wstęp wolny, obowiązują zapisy

„Moda kobieca przełomu XVIII i XIX wieku na miniaturach z daru Fundacji Lanckorońskich” 
prowadzenie: dr Piotr Szaradowski (w ramach wystawy czasowej „Im więcej Ci dano, tym więcej jesteś winien...”)

Wstęp na wszystkie spotkania bezpłatny, z racji ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy: wydarzenia@ossolineum.pl / tel. 71 75 50 625.

 

13 Dolnośląskie Warsztaty Craftowe czyli rękodzieła wszelakiego

13 Dolnośląskie Warsztaty Craftowe czyli rękodzieła wszelakiego

28-30 października, od 10.00, Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, szczegóły na stronie: www.kwiatdolnoslaski.pl

Kwiat Dolnośląski zaprasza na XIII Dolnośląskie Warsztaty Craftowe. W programie ponad 40 warsztatów: tworzenie albumów, kartek okolicznościowych, scrapbooking, decoupage, biżuteria, szycie i wiele innych. Oprócz warsztatów odbędzie się kilkanaście darmowych pokazów, konkursy z nagrodami, w tym konkursy dla dzieci. Przez cały weekend (w wyznaczonych godzinach) będzie można też zrobić zakupy w sklepach związanych z rękodziełem. Wstęp 5 zł (na 3 dni), dzieci (do lat 12) wstęp wolny. Kontakt e-mail: warsztaty@gekon.pl.

 

Lodowiska rozpoczynają sezon – sprawdź czynne obiekty

Lodowiska rozpoczynają sezon – sprawdź czynne obiekty

od 29 października

Przed nami początek sezonu na wrocławskich ślizgawkach. 29 października ruszają: kryte lodowisko w Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej i kryte lodowisko w hali przy ul. Spiskiej. 

Lodowisko Wejherowska – godziny otwarcia:

 • sobota i niedziela 8.00-21.00 przed przyjściem na lodowisko należy sprawdzić grafik rezerwacji dostępny na stronie lodowiska
 • czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

Cennik:  sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł

Lodowisko Spiska – godziny otwarcia:

 • sobota i niedziela od godz. 8.00 do 22.00
 • czyszczenie lodu:  sobota i niedziela i podczas ferii od 12.00 do 13.00, od 16.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00

Cennik: sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł

 Ceny wypożyczenia sprzętu 

 

Wrocław z gwiazdami – wieczorny spacer z przewodnikiem i niespodzianką

Wrocław z gwiazdami – wieczorny spacer z przewodnikiem i niespodzianką

29 października, godz. 18.00, zbiórka: pl. Solny („mała Iglica”), bilety: 5 zł od osoby

Koło Przewodników przy Dolnośląskiej Izbie Turystyki zaprasza na kolejny wieczorny spacer z przewodnikiem z cyklu: „WROCŁAW z GWIAZDAMI”. 

 • 29.10.2016 - Wrocław z dreszczykiem

Sprzedaż biletów: ART.SOUVENIRS - Informacja Turystyczna NA SOLNYM, pl. Solny 20.

 

Ostatnie dni wystawy: Do Wrocławia, do Wrocławia

Ostatnie dni wystawy: Do Wrocławia, do Wrocławia

do 30 października, MWW Muzeum Współczesne Wrocław, poziom 5, wstęp bezpłatny

Wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław jest drezdeńską rewizytą po kwietniowej prezentacji studentów z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta w Galerii Oktogon w Dreźnie. Wystawa prac studentów z Wrocławia zainicjowała równocześnie projekt Pociąg do Sztuki. Ten wielowymiarowy projekt, którego inicjatorem i organizatorem jest Goerlitzer Kulturservicegesellschaft, a partnerami Akademia Sztuk Pięknych z Wrocławia i Akademia Sztuk Wizualnych w Dreźnie jest skoncentrowany na działaniach artystycznych w pociągach relacji Wrocław – Drezno i prezentuje szeroką panoramę różnorodnych postaw artystycznych Drezna i Wrocławia.

Pokaz obejmuje różnorodne kreacje artystyczne: malarstwo, rysunek, rzeźbę oraz wideo, instalację i performance, jak również realizacje dedykowane specjalnie do przestrzeni Muzeum Współczesnego Wrocław.  Zobacz: strona www organizatora

 

Koncert w Ratuszu: Guillaume de Mauchaut

Koncert w Ratuszu: Guillaume de Mauchaut

29 października, godz. 18.00, Ratusz, Sala Wielka, wstęp wolny

Koncert Guillaume de Mauchaut – Mese de Nostre Dame oraz Miłość i Melancholia to kolejna wyjątkowa propozycja Wrocławskich Kameralistów.

Wykonawcy: Ars  Cantus pod kierunkiem Tomasza Dobrzańskiego

Twórczość Guillaume de Machaut, w doskonały sposób wiążąca poezję i muzykę, jest niewątpliwym ideałem średniowiecznej liryki świeckiej w XIV wieku. Z jednej strony, na gruncie poezji Machaut dokonał ukoronowania rycerskiego ideału miłości dwornej, arystokratycznych cnót honoru i wierności oraz miłości, rozumianej nie tylko jako rozkosz, ale przede wszystkim próba. Dominujące tu uczucia to rezygnacja i melancholia. Z drugiej, muzycznej strony, Machaut stał się najważniejszą postacią epoki, doprowadzając do szczytu formy polifoniczne.

 

Koncert Hawdalowy: Baj Mir Bistu Szejn!

Koncert Hawdalowy: Baj Mir Bistu Szejn!

29 października, godz. 18.37, Dziedziniec Synagogi pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7

W sobotę o godz. 18.37 na scenie we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem pojawi się charyzmatyczna krakowska wokalistka – Magda Brudzińska. Wraz z Jackiem Kopcem i Piotrem Południakiem, przybliży rożne oblicza piosenki żydowskiej – tej tradycyjnej śpiewanej w Jidysz i tej pochodzenia żydowskiego śpiewanej po polsku, znanej szerzej dzięki międzywojennym kabaretom. Podczas koncertu będzie można usłyszeć, m.in.: „Rebekę”, „Sztejtele Belz”, „Baj Mir” ale również „To ostatnia niedziela”, „Już nie zapomnisz mnie” czy „Miłość ci wszystko wybaczy”.

 

Wrocławska fontanna multimedialna kończy sezon

Wrocławska fontanna multimedialna kończy sezon

piątek, sobota, niedziela, godz.19.00, Pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Fontanna multimedialna przy Hali Stulecia kończy sezon. W sezonie wiosenno-jesiennym pokazy organizowane są codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany jest program muzyczny, po zmroku w towarzystwie kolorowych świateł. Pokazy specjalne prezentowane są w weekendy oraz święta, zgodnie z harmonogramem na stronie fontanny. 30 października zaplanowano wieczór wszystkich pokazów: jeden wieczór - wszystkie pokazy specjalne. Potrwają 1,5 godz.

 • 29 października Piękna i Bestia 19.00

 

Szkoła Błaznów – spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy

Szkoła Błaznów – spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy

29 października, godz.19.00, Teatr Polski - Scena na Świebodzkim

Współczesny świat – obwarowany różnorodnymi aktami prawnymi, w tym konwencjami praw człowieka – nadal nie potrafi sobie poradzić z okrucieństwem. Ciągle jesteśmy świadkami przemocy i coraz bardziej stajemy się wobec niej bezsilni. W przedstawieniu Zbigniewa Szymczyka temat okrucieństwa badamy na kilku płaszczyznach: człowieka wobec człowieka, systemu wobec jednostki i natury wobec człowieka. Czy wygrywa silniejszy, czy sprytniejszy? Uratuje cię spokój ducha, czy histeryczny śmiech? A może maska błazna jest tym najwłaściwszym kamuflażem, szansą na przetrwanie?

 

Czytanie w ciemności z Witkacym: „ONI w tak zwanym obłędzie\" data-mce-src=

Czytanie w ciemności z Witkacym: „ONI w tak zwanym obłędzie”

28-29 października, godz. 18.00, Centrum Kultury „Zamek”, bilet - 5zł (liczba miejsc - ograniczona), 20 proc. zniżki z Urbancard Premium

W podziemiach Centrum Kultury „Zamek” odbędzie się wyjątkowy spektakl. Z okazji ostatnich dni trwania wystawy „Witkacy – Asymetryczna Dama”, organizatorzy zapraszają na premierową odsłonę „Czytania w ciemnościach”, opartą na tekstach Stanisława Ignacego Witkiewicza. W spowitych mrokiem zamkowych podziemiach widzowie będą mogli uczestniczyć w pewnego rodzaju seansie, gdzie przywołany zostanie duch Witkacego oraz jego wizje, lęki i katastroficzne przepowiednie. 

Zobacz: strona www organizatora

 

Guitar Masters 2016: Vicente Amigo

Guitar Masters 2016: Vicente Amigo

29 października, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, bilety 80-200 zł

Vicente Amigo Girol to temperamentny Hiszpan, kompozytor flamenco oraz wirtuoz gitary. Uczestniczył w nagraniach do podkładu popularnych śpiewaków flamenco El Pele, Camarón de la Isla, Vicente Soto, Luis de Córdoba, zespołu Rociero Salmarina. Jego album ‘„Ciudad de las Ideas’’ został nagrodzony w  2001 roku prestiżową nagrodą Latin Grammy dla najlepszego albumu flamenco, a rok później otrzymał nagrodę Ondas za najlepszy utwór Flamenco. Wielbiciel Paco de Lucía, zaliczył ze swoim idolem udział w pokazie "Leyendas de la guitarra" (Wichry gitar), które odbyło się w Sewilli jako przedsmak wystawy Expo 92.

 

Maciek Czemplik Trio i Lindy Hop Swing Night w klubie Vertigo

Maciek Czemplik Trio i Lindy Hop Swing Night w klubie Vertigo

29 października, godz. 19.00 i 22.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

Kolejna odsłona nowej formuły koncertów sobotnich w Vertigo. Dwa koncerty tego samego dnia, jeden bilet obowiązujący cały wieczór. Bilety w cenie 20 zł.

29 października program:

 • 19.00: Maciek Czemplik Trio. Wrocławski projekt muzyków prezentujący jazz na najwyższym poziomie.
 • 22.00:  wieczór pełen muzyki swingowej do której będzie można zatańczyć Lindy Hop. Muzykę zapewni zespół The Karpeta Jazz Brothers.

 

American Night vol. 16 – special edition with BON JOVI

American Night vol. 16 – special edition with BON JOVI

29 października, godz. 20.00, Klub Salonik Smaku (były Rocker), ul. Braniborska 2.10 Wrocław

Z okazji wydania najnowszej płyty legendarnej formacji BON JOVI odbędzie się specjalna edycja imprezy AMERICAN NIGHT będącą kontynuacją słynnych zmierzchowych rockotek, na której obok kawałków Bon Jovi, goście usłyszą również znane hity hard & heavy. Impreza odbędzie się w klubie Salonik Smaku (na miejscu Rockera) przy ul. Braniborskiej 2/10, w podziemiach budynku (siedziby Polskiego Związku Głuchych) z wejściem z boku od strony DT Domar. Wejście bezpłatne.

Organizator imprezy i klub bardzo prosi o Nie wnoszenie alkoholu i innych używek.

 

Zaduszki Jazzowe w NFM

Zaduszki Jazzowe w NFM

29 października, godz. 20.30, Narodowe Forum Muzyki, Sala Czarna, bilety 40-80 zł

Czołowy polski muzyk jazzowy Adam Pierończyk zaprosił do współpracy jednego z najwybitniejszych i najważniejszych kontrabasistów w historii muzyki jazzowej – Miroslava Vitousa. Entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy oraz krytyków duet zaprezentuje program z płyty Wings, która zdobyła nominację do nagrody Fryderyk 2016 w kategorii Jazzowy Album Roku. Znajdą się tu kompozycje napisane zarówno Adama Pierończyka, jak i Miroslava Vitousa oraz te, które powstały podczas sesji nagraniowej. Nie zabraknie również utworów w pełni improwizowanych – według tej koncepcji, w lipcu tego roku w Pradze powstała kolejna płyta duetu, która ukaże się w 2017 r.

 

Niedziela, 30 października 2016 r.

 

Targi Staroci „Pod Iglicą”

Targi Staroci „Pod Iglicą”

29-30 października, plac pod Iglicą Hala Stulecia

Na placu pod Iglicą, od lat w wybrane weekendy odbywają się Targi Staroci. Można tu upolować meble, czy dzieła sztuki. Targi oprócz kolekcjonerów, odwiedzają też artyści, którzy chętnie wynajmują tam stoiska, sprzedając na nich rękodzieło takie jak np. biżuteria czy domowe akcesoria.

 

Filmowe Poranki: Jesienne kapelusze

Filmowe Poranki: Jesienne kapelusze

29-30 października, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Zapach grzybów czuć w całym lesie. Czują go też nasi bohaterowie. Zabierają koszyczki i wesoło biegną do lasu. Grzybobranie czas zacząć. 

W programie filmy: Reksio - Reksio kompan, Mami Fatale - Gang kapeluszników,  Bolek i Lolek - Grzybobranie, Parauszek - Grzybobranie. 
Po seansie zajęcia plastyczne z Dominiką Sikorską.

 

Play With Glass – Europejski Festiwal Szkła / 2016 - Dr Jekyll and Mrs Hyde

Play With Glass – Europejski Festiwal Szkła – 2016 - Dr Jekyll and Mrs Hyde

od 17 października do 10 listopada, Dworzec Główny PKP - sala sesyjna

Wystawa główna w ramach projektu Play with Glass – European Glass Festival. W znanej na całym świecie noweli szkockiego pisarza Roberta Louisa Stevensona „Strange Case of Dr Jekyll and Mr Hyde”, 1886, ceniony londyński lekarz dr Henry Jekyll zmienia się, pod wpływem zażycia wynalezionego przez siebie eliksiru, w okrutnego Edwarda Hyde‬’a. Nowela Stevensona, określana jako portret psychopatologicznej podwójnej osobowości, wprowadziła na trwałe do potocznego języka frazę „Jekyll i Hyde” jako określenie osoby o rozdwojonej osobowości. Historia dr Jekylla nadal rozpala wyobraźnię czytelników. Czy sprowokuje także artystów zaproszonych do udziału w głównej wystawie 5. edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass” pt. „Mr Jekyll and Mrs Hyde” – do przedstawienia własnej wersji wydarzeń?

Więcej o festiwalu

 

Halloween w JumpWorld Wrocław

Halloween w JumpWorld Wrocław

28-31 października, Park Trampolin JumpWorld, ul. Otmuchowska 15, bilety 29 zł

Czeka przebrana ekipa JumpStuff, w sobotę 29 X i niedzielę 30 X będą także malowane twarze dla wszystkich chętnych halloweenowych wrażeń.

W poniedziałek 31 pażdziernika natomiast KAŻDY W HALLOWEENOWYM PRZEBRANIU wchodzi do parku ZA PÓŁ CENY.

W programie także HALLOWEENOWY KONKURS. Do wygrania darmowa wejściówka do JumpWorld. - Przyjdź do JumpWorld w przebraniu - Zrób sobie zdjęcie na trampolinach - Wstaw zdjęcie na facebook oznaczając @ParkiTrampolinJumpWorld lub na instagram z hasztagiem #jumpworld. Najlepsze zdjęcie wygrywa.

Więcej: https://www.facebook.com/ParkiTrampolinJumpWorldWroclaw/

 

Ogród Japoński – ostatnie dni otwarcia

Ogród Japoński – ostatnie dni otwarcia

29-30 października

To ostatnie dni, kiedy można zwiedzić Wrocławski Ogród Japoński (otwarty do 31 października). To miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę – Wystawa Światowa.

W tym sezonie, odwiedzający wrocławski Ogród Japoński mogą już bezpiecznie spacerować i fotografować się na drewnianym łukowym mostku, który został poddany renowacji.

Zobacz: strona www organizatora

 

Noc z mumiami

Noc z mumiami

28-30 października,  niedziela: 10.00-18.00, Muzeum Archeologiczne, ul. Antoniego Cieszyńskiego 9 (Arsenał)

Odwiedź nocą egipski grobowiec i zobacz prawdziwe mumie. Przyjdź! Zobacz! Dotknij! Na wystawie „Tajemnice Egipskich Grobowców" zagości HALLOWEEN. Będzie można zobaczyć skarby odkryte w starożytnych egipskich grobowcach, a wśród nich nie zabraknie prawdziwych mumii. Po wystawie oprowadzać będzie archeolog Patryk Chudzik, kierownik polskiej misji w Tebach Zachodnich. Bilet normalny: 20 zł, ulgowy: 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny).

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem:
piątek: godz. 18, 20
sobota: godz. 12, 14, 16, 18, 20
niedziela: godz. 12, 14, 16

Zapisy na zwiedzanie pod adresem:http://doodle.com/poll/8cym8f29hskv6vm8 W razie problemów z zapisem, organizatorzy proszą o kontakt: wystawa.egipska@gmail.com

Zobacz: strona www organizatora

 

Arcydzieła malarstwa z Berlina w Pałacu Królewskim

Arcydzieła malarstwa z Berlina w Pałacu Królewskim

od 18 września do 15 stycznia 2017, Pałac Królewski – Muzeum Historyczne bilety 15 zł i 10 zł

Po raz pierwszy w Polsce pokazany zostanie fragment kolekcja, która dała początek jednemu z najsłynniejszych europejskich muzeów – Galerii Narodowej w Berlinie

Wystawa kolekcji Joachima Wagenera w Pałacu Królewskim we Wrocławiu to szczególne wydarzenie, bowiem Galeria Narodowa w Berlinie niezwykle rzadko wypożycza swoje obrazy poza granice kraju. Jednak we Wrocławiu zaprezentowanych zostanie aż 67 dzieł wybranych z całego zbioru. Dzięki tej ekspozycji polska publiczność będzie mogła zapoznać się z europejskim malarstwem XIX – wiecznym na przykładzie fragmentu kolekcji uważnej za jedną z najważniejszych na świecie dotyczącą tego okresu w sztuce. Wśród zaprezentowanych we Wrocławiu prac znajdują się malowidła autorstwa m.in.: Karla Friedricha SchinklaGustava GrunewaldaPetera von CorneliusaTheodora GudinaDomenica QuaglioGivanniego Migliara i wielu innych. Więcej

 

Wystawa Tajemnice Egipskich Grobowców

Wystawa Tajemnice Egipskich Grobowców

do 10 stycznia 2017, godziny otwarcia: nd.10.00-18.00, Muzeum Archeologiczne, ul. Cieszyńskiego 9, bilet ulgowy: 12 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny), bilet normalny: 20 zł

Wystawa poświęcona jest badaniom archeologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, które prowadzone są w Tebach Zachodnich (Egipt) od 2013 roku. Prezentowane zabytki, a wśród nich m.in. figurki, sarkofagi, gliniane i kamienne naczynia, pochodzą z polskich kolekcji muzealnych, głównie Muzeum Narodowego w Warszawie. Ponadto zobaczyć można po raz pierwszy prezentowane eksponaty ze zbiorów w naszym mieście: Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz Muzeum Archeologicznego. Nowatorski element stanowią wydruki trójwymiarowe zabytków odkrytych przez wrocławskich archeologów w Egipcie. W ich kontekście prosimy nie tylko o oglądanie, ale przede wszystkim dotykanie. Punktem głównym wystawy jest pełnowymiarowa rekonstrukcja komory grobowej, w której pracują specjaliści z Uniwersytetu Wrocławskiego. Do najciekawszych eksponatów należą prawdziwe egipskie mumie.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Ostatnie dni wystawy prac Witkacego

Ostatnie dni wystawy prac Witkacego

niedziela: godz. 10.00-22.00, CK Zamek (w Leśnicy), bilety od 7 do 15 zł

Wystawa potrwa do 30 października. Za motyw przewodni wystawy obrano Asymetryczną Damę, a ściślej mówiąc, portrety Eugenii Wyszomirskiej, która przez lata była obiektem fascynacji Witkacego. Przez cały weekend 28-30 października wszystkie wydawnictwa ze sklepiku galeryjnego (książki, gry i koszulki z Witkacym) będzie można nabyć z 10% zniżką !!

 

Darmowe zajęcia fitness na świeżym powietrzu

Darmowe zajęcia fitness na świeżym powietrzu

do 30 października, godz. 11.00, parking przed Magnolia Park

Do końca października Magnolia Park zaprasza na bezpłatne ćwiczenia na świeżym powietrzu. Wstęp wolny. Zajęcia poprowadzą trenerzy Jatomi Fitness. Ćwiczenia odbędą się na zewnętrznym boisku wielofunkcyjnym, w pobliżu fontann od strony ulicy Legnickiej. 

W niedziele o godzinie 11.00 klienci Magnolia Park zostaną zaproszeni na trening obwodowy - serie aktywności na wszystkie partie ciała modelują sylwetkę i wzmacniają wytrzymałość. Wstęp wolny.

 

Cocofli Dzieciom - niedzielne warsztaty

Cocofli Dzieciom - niedzielne warsztaty

30 października, gdz.11.00, kawiarnia Cocofli, ul. Włodkowica 9, wejście bezpłatne

Każdemu czasem zdarza się wpaść w złość bez powodu, prawda? Przecież każdy z nas może mieć czasem gorszy nastrój... Podczas niedzielnych warsztatów poznamy Maxa, który zbratał się z dzikimi stworami, by pokazać nam, jak radzić sobie ze złością. Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz - aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła. Wstęp wolny.

Warsztaty inspirowane są książką, do której zawsze proponowana jest zabawa i przygotowane jest dla dzieci specjalne zadanie. Po każdych zajęciach dzieci wychodzą z pamiątką związaną z przeczytaną opowieścią. Pamiątkę przygotowują własnoręcznie, rozwijając swoją wyobraźnię, zdolności plastyczne i manualne. 

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Kursy zabytkowym tramwajem – koniec sezonu

Kursy zabytkowym tramwajem – koniec sezonu

od godz.12.00 z placu Teatralnego, bilety od 2 do 6 zł

Linia kursuje w każdy weekend do 31 października. Ten weekend  jest więc ostatnim w sezonie. Kursy rozpoczynają się od godziny 12.00 z placu Teatralnego i kończą przy Hali Stulecia, gdzie jest 30 min. postój. Tramwaje kursują również wokół największych zabytków Rynku i okolic. Kursy będą obsługiwane przez tramwaje: „Jaś i Małgosia”, „Juliusz”, „Mikołaj” i „Strachotek”. 

Rozkład jazdy

 

Spacer z wolontariuszami i wykłady w Muzeum Narodowym

Wykłady i spotkania w Muzeum Narodowym

30 października, godz. 12.00 Gotyk ( z cyklu kurs historii sztuki)
Dr Dariusz Galewski przedstawi najważniejsze zabytki sztuki gotyckiej w Europie. Na wybranych przykładach rzeźby, architektury i rzemiosła artystycznego omówi najistotniejsze zjawiska artystyczne tej fazy średniowiecza. Wstęp z biletem za 5 zł, sala 116.  

 

Spacer zaduszny z przewodnikiem – cmentarz Św. Rodziny

Spacer zaduszny z przewodnikiem – cmentarz Św. Rodziny

30 października, godz.12.00-14.00, Hala Stulecia, bilet 5 zł

SPACER ZADUSZNY

W ramach zadumy przed obchodami Wszystkich Świętych organizatorzy zapraszają na spacer z przewodnikiem na cmentarz parafii św. Rodziny przy ul. Smętnej. Nekropolia, która dziś służy katolikom, powstała w 1928 r. na potrzeby parafii ewangelickich. Będzie to okazja do poznania sylwetek ludzi kultury, nauki i biznesu związanych z Wielką Wyspą. Spacer domyka jesienny cykl niedzielnych spacerów z przewodnikiem. Kolejne odbędą się wiosną. 

Bilety do nabycia w dniu wydarzenia. Udział w wycieczce nie wymaga wcześniejszej rezerwacji miejsc, jednak ilość miejsc jest ograniczona (do 30 osób). W przypadku wątpliwości, czy ze względu na warunki pogodowe spacer odbędzie się, prosimy o kontakt pod numerami telefonu: 71 347 50 47 lub 71 347 51 51.

 

7. American Film Festival

7. American Film Festival

do 30 października, Kino Nowe Horyzonty, ceny biletów od 16-22 zł

W programie tegorocznej edycji znalazło się 100 filmów pełnometrażowych: 58 z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy, a 6 to premiery europejskie. 

Niedziela, polecane filmy

 • godz. 10.15 - Dzieciństwo wodza, reż. B. Corbet
 • godz. 12.15 - Manchester by the sea, reż. K. Lonergan
 • godz. 12.30 - Bagdad Cafe, reż. Adlon, Niemcy
 • godz. 15.00 - Loving, rżz. J. Nichols
 • godz. 15.30 - Stylistka, reż. O. Assayas, Francja
 • godz. 19.00 - Zwierzęta nocy, reż. t. Ford.

Pełny program festiwalu na stronie American Film Festival.

 

Bezpłatne warsztaty tenisowe w Factory

Bezpłatne warsztaty tenisowe w Factory

29 października, godz.12.00 do 30 października, godz. 17.00, Factory Wrocław

29 i 30 października w Factory każdy maluch będzie mógł poznać za darmo tajniki tenisa. Na najlepszego uczestnika zajęć czeka roczne stypendium. Specjalny mini-kort oraz konsultacje z trenerami czekają od godz. 12.00. Podczas zajęć dzieci poznają nie tylko podstawy gry, ale mogą odkryć potencjał drzemiący w naszym dziecku. Będzie można skonsultować się także z doświadczonymi trenerami. 

W trakcie akcji najbardziej utalentowanemu uczestnikowi warsztatów zostanie przyznane roczne stypendium w szkole tenisa Omega Sport. Dzięki niemu przyszły sportowiec będzie mógł rozwijać swoją pasję już na prawdziwym korcie pod okiem profesjonalnej kadry. Laureata wyłoni grono doświadczonych trenerów, tworzących jury. Udział w akcji jest darmowy i nie wiąże z żadnymi kosztami.

 

Wrocław Restaurant Week – edycja jesienna

Wrocław Restaurant Week – edycja jesienna

do 30 października, Wrocław, rożne lokalizacje

Czwarta już, jesienna, edycja festiwalu najlepszych restauracji. Ideą przewodnią jesiennego festiwalu zostało hasło „Towarzyskość to zdrowie!”.Organizatorzy promują towarzyskość i liczniejsze wspólne wyjścia na Festiwal: przy rezerwacji 8-osobowego stolika ósmy gość odwiedza restaurację za darmo. Udział we Wrocław Restaurant Week potwierdziło ponad 30 lokali w mieście. To świetna okazja, by spróbować trzydaniowych popisów kulinarnych za 39 zł. 

Wybierz restaurację i dokonaj rezerwacji na stronie organizatora.

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne: PIKSELOZA

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne: PIKSELOZA

30 października, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Muzeum Współczesne Wrocław zaprasza rodziców z dziećmi do udziału w Coniedzielnych Warsztatach Rodzinnych.

Podczas najbliższych zajęć pt. PIKSELOZA – w niedzielę 30 października – uczestnicy zastanowią się, czy cyfrowa rzeczywistość może stać się inspiracją do powstania sztuki? Wspólnie wejdą do przestrzeni nowej interaktywnej instalacji "Pikseloza". Wykorzystają efekt pikselizacji obrazu cyfrowego, czyli takiego powiększenia, w którym staje się on nieostry, by podczas zabawy instalacją, z małych elementów – pikseli – stworzyć własne obrazy.

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl. Zobacz: strona www organizatora

 

13 Dolnośląskie Warsztaty Craftowe czyli rękodzieła wszelakiego

13 Dolnośląskie Warsztaty Craftowe czyli rękodzieła wszelakiego

28-30 października, 30 października od 10.00, Studium Edukacji Ekologicznej, ul. Starograniczna 28, szczegóły na stronie: www.kwiatdolnoslaski.pl

Kwiat Dolnośląski zaprasza na XIII Dolnośląskie Warsztaty Craftowe. W programie ponad 40 warsztatów: tworzenie albumów, kartek okolicznościowych, scrapbooking, decoupage, biżuteria, szycie i wiele innych. Oprócz warsztatów odbędzie się kilkanaście darmowych pokazów, konkursy z nagrodami, w tym konkursy dla dzieci. Przez cały weekend (w wyznaczonych godzinach) będzie można też zrobić zakupy w sklepach związanych z rękodziełem. Wstęp 5 zł (na 3 dni), dzieci (do lat 12) wstęp wolny. Kontakt e-mail: warsztaty@gekon.pl.

 

Lodowiska rozpoczynają sezon – sprawdź czynne obiekty

Lodowiska rozpoczynają sezon – sprawdź czynne obiekty

Przed nami początek sezonu na wrocławskich ślizgawkach. 29 października ruszają: kryte lodowisko w Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej i kryte lodowisko w hali przy ul. Spiskiej. 

Lodowisko Wejherowska

godziny otwarcia: sobota i niedziela 8.00-21.00 przed przyjściem na lodowisko należy sprawdzić grafik rezerwacji dostępny na stronie lodowiska, czyszczenie lodu: od 16.00 do 17.00

Cennik:  sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł

Lodowisko Spiska

godziny otwarcia:  sobota i niedziela od godz. 8.00 do 22.00, czyszczenie lodu:  sobota i niedziela i podczas ferii od 12.00 do 13.00, od 16.00 do 17.00 i od 19.00 do 20.00

Cennik: sobota, niedziela i święta: bilet normalny / h – 13 zł, ulgowy* / h – 11 zł bilet dla osoby towarzyszącej bez możliwości wejścia na płytę 1 zł

 Ceny wypożyczenia sprzętu 

 

Warsztaty kulinarne dla dzieci: Zdrowe, słodkie Haloween

Warsztaty kulinarne dla dzieci: Zdrowe, słodkie Haloween

30 października, godz. 17.00, Zdrowa Słodycz, ul. Skarbowców 83 c

Ruszają cykliczne zajęcia podczas których najmłodsi będą mieli okazję poznać nowe smaki i konsystencje oraz zdobyć solidną dawkę wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedzą się w jaki sposób dobierać składniki, odważać, mieszać, zagniatać, wałkować, wykrawać. A to wszystko bez użycia cukru, mąki pszennej oraz tłuszczów trans. Tematyką pierwszych warsztatów będzie Halloween i straszne wypieki. 

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat, koszt 120 zł. Czas trwania do 3 godz. W cenie: wszystkie produkty, fartuszki,potrzebny sprzęt, skrypt z przepisami, ciepłe napoje oraz wspólne biesiadowanie przy przygotowanych wcześniej potrawach. 

Zapisy i szczegóły: zdrowa-slodycz@o2.pl

 

Ostatnie dni wystawy: Do Wrocławia, do Wrocławia

Ostatnie dni wystawy: Do Wrocławia, do Wrocławia

do 30 października, MWW Muzeum Współczesne Wrocław, poziom 5, wstęp bezpłatny

Wystawa w Muzeum Współczesnym Wrocław jest drezdeńską rewizytą po kwietniowej prezentacji studentów z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta w Galerii Oktogon w Dreźnie. Wystawa prac studentów z Wrocławia zainicjowała równocześnie projekt Pociąg do Sztuki. Ten wielowymiarowy projekt, którego inicjatorem i organizatorem jest Goerlitzer Kulturservicegesellschaft, a partnerami Akademia Sztuk Pięknych z Wrocławia i Akademia Sztuk Wizualnych w Dreźnie jest skoncentrowany na działaniach artystycznych w pociągach relacji Wrocław – Drezno i prezentuje szeroką panoramę różnorodnych postaw artystycznych Drezna i Wrocławia.

Pokaz obejmuje różnorodne kreacje artystyczne: malarstwo, rysunek, rzeźbę oraz wideo, instalację i performance, jak również realizacje dedykowane specjalnie do przestrzeni Muzeum Współczesnego Wrocław.  Zobacz: strona www organizatora

 

Wrocławska fontanna multimedialna kończy sezon

Wrocławska fontanna multimedialna kończy sezon

niedziela, godz.19.00, Pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Fontanna multimedialna przy Hali Stulecia kończy sezon. W sezonie wiosenno-jesiennym pokazy organizowane są codziennie, o pełnych godzinach, prezentowany jest program muzyczny, po zmroku w towarzystwie kolorowych świateł. Pokazy specjalne prezentowane są w weekendy oraz święta, zgodnie z harmonogramem na stronie fontanny. 

30 października zaplanowano wieczór wszystkich pokazów: jeden wieczór - wszystkie pokazy specjalne. Potrwają 1,5 godz.

 

Koncert Jazzowy

Koncert Jazzowy

30 października godz.19.00, Klubokawiarnia Mleczarnia ul. Włodkowica 5, bilety w Hostelu Mleczarnia, przedsprzedaż 15 zł, w dniu koncertu 20 zł

Piotr Schmidt & Tomasz Bura Duo to zetknięcie dwóch niezwykłych osobowości, muzyków uznanych w Polsce i za granicą. Połączenie trąbki i fortepianu to bez wątpienia duet doskonały. Rozbudowane suity, ale również zgrabnie zbudowane krótkie formy autorskich kompozycji tworzą obrazy pełne kolorów. Piotr Schmidt od pięciu lat notowany jest w pierwszej szóstce jako „najlepszy trębacz jazzowy roku” w ankiecie Jazz Top magazynu Jazz Forum. Gra Tomasza Bury jest rozpoznawalna od pierwszej nuty, a nowoczesne harmonie, wirtuozowskie improwizacje i dojrzała technika sprawiły, że został prędko zauważony przez brytyjskich muzyków i doceniony przez publiczność.

 

Cykl imprez WIĘCEJ: SŁUCHAJ WIĘCEJ

Cykl imprez WIĘCEJ: SŁUCHAJ WIĘCEJ

30 października, godz. 20.00, Pub & Klub Niebo Cafe, ul. Ruska 51, wstęp wolny

Impreza SŁUCHAJ WIĘCEJ to klimatyczny wieczór przy współczesnej muzyce odtwarzanej z płyt winylowych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Od Florence & The Machine po Arctic Monkeys. Nie zabraknie również polskiej muzyki jak The Dumplings bądź kultowego Maanamu. Dla uczestników wydarzenia zapewniamy butelkę prosecco w specjalnej cenie.

WIĘCEJ to cykl wydarzeń skoncentrowanych na aktywnej promocji kreatywnego spędzania czasu, łączący niezależne miejsca, otwartych ludzi i ciekawe spotkania tematyczne. WIĘCEJ składa się 4 z  różnych wydarzeń w miesiącu.

 

Olimpiada teatralna

Olimpiada teatralna

Aż przez miesiąc trwać będzie we Wrocławiu wielkie święto teatru, czyli Olimpiada Teatralna „Świat miejscem prawdy”. Od 14 października do 13 listopada będzie można oglądać spektakle słynnych reżyserów z całego świata jak Tadashi Suzuki, Eugenio Barba, Theodoros Terzopoulos, Jan Fabre, czy Pippo Delbono. Można jeszcze dostać bilety na spektakle.

 

Hunter w Starym Klasztorze

Hunter w Starym Klasztorze

30 października, godz. 20.00, Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

W ramach jesiennej trasy koncertowej załoga Draka wystąpi w niedzielę w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze. Jak zawsze możecie spodziewać się scenicznego show na najwyższym poziomie oraz niespodzianek.

Bilety: 45 zł – przedsprzedaż, 50 zł – w dniu koncertu, miejsca siedzące ( balkon) – 55 zł. rezerwacje: bilety@o2.pl

 

Trupi synod – spektakl

Trupi synod – spektakl

30 października, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-46

Watykan. W niejasnych okolicznościach umiera papież Jan XXIV. Do Rzymu zjeżdża grono dostojników kościelnych mających wybrać jego następcę. Berło Chrystusowe musi jednak spocząć w rękach właściwego człowieka, którego imię znane jest jedynie pięciu najbardziej wpływowym kardynałom. Niestety, pierwsze dni pontyfikatu Piusa XIII jasno dowodzą, iż popełnili największy błąd swojego życia... Rozpoczyna się proces, którego głównym aktorem staje się nieżyjący Pontefex...

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie, otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł

Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej – Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu od 26 czerwca dostępny dla szerokiej publiczności.

 • Piątek: 10.00 – 18.00
 • Sobota: 10.00 – 20.00
 • Niedziela: 10.00 – 18.00

Zaprojektowany w 1912 r. przez Hansa Poelziga Pawilon Czterech Kopuł po wielu dekadach przywrócony został do pełnienia swych pierwotnych funkcji wystawienniczych. W zmodernizowanym budynku prezentowana jest jedna z najciekawszych i najbogatszych w kraju kolekcji polskiej sztuki współczesnej. Zwiedzający mogą zobaczyć dzieła m.in. Magdaleny Abakanowicz, Jerzego Beresia, Włodzimierza Borowskiego, Władysława Hasiora, Jana Lebensteina, Tadeusza Kantora, Aliny Szapocznikow, Jerzego Tchórzewskiego. Z liczącej blisko 20 tys. obiektów wrocławskiej kolekcji wybrano prace reprezentujące wszystkie dyscypliny współczesnych działań artystycznych – malarstwo, rzeźbę, różne formy przestrzenne i instalacje, zapis video, grafikę, fotografię, dokumentację działań performatywnych.

Godziny otwarcia i informacje o biletach:

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Wystawa zwierząt egzotycznych ZOO TEAM

Plac Orląt Lwowskich 20A, godz. otwarcia: pn.sob. 10.00-18.00, ndz. 9.00-17.00

Wystawa prezentuje ponad 100 fascynujących zwierząt egzotycznych. Na wyciągnięcie ręki zwiedzających są takie zwierzęta, jak olbrzymie pająki ptaszniki (nazywane często tarantulami), groźnie wyglądające skorpiony, intrygujące węże, zwinne gekony, agamy, legwany, a także olbrzymie wije, skolopendry i jeże. Wystawa znajduje się pod opieką doświadczonych hodowców, dla których kontakt ze zwierzętami jest pasją i sposobem na życie.

Skrócony cennik biletów: normalny 15 zł, studenci/emeryci 12 zł, dzieci 10 zł, rodzinny 35 zł, grupowy: 10 zł dorośli, 8 zł dzieci.

 

Escape room - świetna zabawa dla każdego

Escape room - świetna zabawa dla każdego

ul. Ruska 51b, V piętro, godz. 10.00 - 22.00, cena 100 zł za grupę

Do wspólnej zabawy zapraszamy grupy znajomych, rodzinę czy przyjaciół i gwarantujemy, że będzie to świetna zabawa dla każdego. Wchodząc do tego pokoju doznasz muzycznych wrażeń. Nie daj się zwieść pozorom. Rezerwacji dokonacie online (http://www.timeofmysteries.pl/) lub telefonicznie (792 899 319, 883 559 641)

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo – godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

Park linowy na Wyspie Opatowickiej – otwarcie sezonu

Park linowy na Wyspie Opatowickiej

godz. 10.00, Wyspa Opatowicka, Braci Gierymskich 131

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej to kompleks nadrzewnych atrakcji (mostków, kładek siatek, drewnianych platform itp.), zawieszonych na stalowych linach. Łączna długość to ponad 1 km. 

Na linach zamocowano ponad 110 różnych atrakcji, będących swoistym torem przeszkód na wysokości od 2 do 17 metrów. strona organizatora

Ogród Botaniczny

Ogród Botaniczny

godz. 8.00-18.00, zwiedzanie do godz. 19.00, ul. Sienkiewicza

Założony ponad dwieście lat temu wrocławski ogród to jeden z najstarszych (po krakowskim) tego typu obiektów w Polsce. Powstał w 1811 r., równolegle z uniwersytetem, w którego strukturze jest do dzisiaj. Do ogrodu można wejść od ul. Sienkiewicza oraz od strony Ostrowa Tumskiego, od ul. Kanonii.

Bilety kosztują: 15 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy, dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów), 200 zł kosztuje całoroczny karnet imienny.

Ogród Japoński otwarty po zimie

Ogród Japoński

ul. Mickiewicza, czynny w godz. 9.00-19.00, bilety 2/4 zł, karnet roczny 20 zł

Wrocławski Ogród Japoński to miejsce wyjątkowe, które powstało z podziwu dla japońskiej sztuki ogrodowej, a w jego tworzeniu brali udział specjaliści z Kraju Kwitnącej Wiśni. Historia tego miejsca liczy już ponad 100 lat i sięga roku 1913, kiedy w Hali Stulecia odbywała się impreza na wyjątkową skalę – Wystawa Światowa.

W tym sezonie, odwiedzający wrocławski Ogród Japoński mogą już bezpiecznie spacerować i fotografować się na drewnianym łukowym mostku, który został poddany renowacji.Zgłoś uwagę