Wrocław na wakacje - pierwszy weekend sierpnia 1-3.08 [LISTA WYDARZEŃ]

To ostatni weekend z festiwalem T-Mobile Nowe Horyzonty, a więc i z plażą na pl. Solnym, i z pokazami kina plenerowego w Rynku. Ciekawie zapowiada się Filmowa Noc Nadodrza: do północy swoje drzwi otwierają 33 miejsca z warsztatami, koncertami i nadodrzańskimi specjałami kulinarnymi.  Do Oleśnicy natomiast zjadą kuglarze, szczudlarze i magicy na Festiwal Cyrkowo-Artystyczny.


Jesteś organizatorem imprezy lub wydarzenia we Wrocławiu? Sprawdź: Wrocław na weekend – zgłoś wydarzenie [FORMULARZ]

 

 

Piątek, 1 sierpnia 2014r.

 

 Obchody Święta Policji - festyn przed Halą Stulecia

Obchody Święta Policji - festyn przed Halą Stulecia

godz. 14.00-22.00

Podczas festynu zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci – m.in. występy orkiestry dolnośląskiej Policji, w tym pokaz musztry paradnej, blok estradowo – muzyczny, pokaz psów służbowych, pokazy sprzętu policyjnego i działania funkcjonariuszy, patroli rowerowych, konkursy i zabawy dla dzieci, spotkanie z „Komisarzem Lwem” - maskotką dolnośląskiej Policji oraz „Poldim” – maskotką Policji saksońskiej. Zapraszamy też do znakowania rowerów.

O godzinie 17.00 uczczona zostanie również minutą ciszy, a następnie występem rekonstrukcyjnym, 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Później odbędzie się uroczysty apel, podczas którego m.in. zostaną wręczone nominacje i awanse na wyższe stopnie, a także odznaczenia.

Około godziny 21.30 specjalnie przygotowany pokaz fontanny multimedialnej.

 

Polegiwacz w Muzeum Architektury

Polegiwacz w Muzeum Architektury

przez cały weekend

Polegiwacz znajduje się przy Muzeum Architektury, korzystać z niego można do końca sierpnia. Wstęp wolny.
Polegiwacz powstał w ramach projektu Archibox - cyklicznych prezentacji najnowszych zjawisk we współczesnej architekturze, organizowanych w ramach nowego programu Muzeum Architektury. Jego częścią jest także plenerowa kawiarenka.

Więcej zdjęć z polegiwacza.

 

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

Jarmark Produktów Świeżych na Nowym Targu

godz. 10.00-20.00, pl. Nowy Targ

Na kilkunastu stoiskach można kupić jadło, napitek, albo przyprawy, których często próżno szukać w tradycyjnych sklepach.

Jarmark Produktów Świeżych na wrocławskim Nowym Targu organizowany jest do października, co tydzień, w czwartek i w piątek. Stoiska można odwiedzać od 10 do 20.

Więcej czytaj tutaj.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Picasso/ Dali/ Goya - Tauromachia, walka byków"

przez cały weekend, godz. 10.00-20.00, Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5, bilety od 15 zł

Tematem przewodnim wystawy jest postać byka – symbolu obecnego w kulturze śródziemnomorskiej od niepamiętnych czasów. Byk – symbol siły, odwagi, płodności mityczny Minotaur fascynował twórców. Oddziaływał na wyobraźnię Francisca Goi, Pabla Picassa i Salvadora Dalego.

Ostatnie wejście na wystawę o godzinie 19.15. Kasy biletowe czynne od godziny 9.45 do godziny 19.15. Sprzedaż biletów tylko w kasach biletowych Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.

 

Plaża na Solnym

Plaża na Solnym

przez cały weekend, godz. 10.00-20.00

Można napić się kawy i zimnych napojów. W piasku będą mogły bawić się też dzieci. Będzie się można także poślizgać w 4-metrowym torze wodnym na desce skimboardowej – podobnej do deski surfingowej. Plaża czynna  codziennie w godz. 10 do 20 do niedzieli 3 sierpnia.

 

Multimedialna wystawa \" data-mce-src=

Multimedialna wystawa "Planetarium" w Sky Tower

przez cały weekend, od 1 do 16 sierpnia w godzinach 11.00-20.00, wstęp wolny

Główną atrakcją wystawy jest 6 metrowy namiot sferyczny, gdzie odbywają się projekcje specjalnie przygotowanych filmów:

 • dla najmłodszych: Zula Patrol - Pogoda i Zula Patrol - Powstanie ziemi
 • dla młodszych starszych: Oaza w kosmosie
 • dla odważnych: Czarne dziury

Część wystawienniczo - edukacyjna podzielona jest na kilka część: Starożytność, Wielcy odkrywcy, Teleskopu Hubble'a i Przyszłość.

Rezerwacja dla grup: 794 181 109 w godzinach 10.00-18.00.

 

Wakcje w Multicentrum

Wakacje w Multicentrum

godz. 12.00-15.00, MultiCentrum1, pl. Teatralny 5, wstęp bezpłatny

Organizatorzy zapraszają dzieci od lat 6 wraz z rodzicami. W ofercie m.in. warsztaty konstruktorskie w oparciu o klocki K’NEX zasilane różnymi rodzajami silniczków czy wirtualne zabawy muzyczne, graficzne i animacyjne,

Za opiekę nad dziećmi w trakcie zajęć odpowiadają rodzice. Nie obowiązują zapisy.

 

Weekend pełen atrakcji w Aquaparku Wrocław

Weekend pełen atrakcji w Aquaparku Wrocław

piątek godz. 22.30-2.00, niedziela godz. 12.00

Wieczorem startuje kolejna odsłona LETNIEJ NOCY SAUNOWEJ. W programie m.in. zestaw ceremonii zapachowych i konkursy z nagrodami.

Termin: 01.08.2014, godz. 22.30-2.00
Cena: 59 zł 1 osoba / 100 zł 2 osoby

W niedzielę rodzinna zabawa w strefie Basenów Rekreacyjnych. Od godziny 12.00 na terenach zewnętrznych obywać się będą warsztaty puszczania baniek mydlanych skierowane dla naszych najmłodszych gości. Dla nieco starszych turniej siatkówki wodnej, który również obędzie się w basenach na terenach zewnętrznych. Kolejne rozgrywki zaplanowano odpowiednio o 13.15, 14.15 oraz 15.15. Dla wszystkich uczestników turnieju przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Dbam to mam - festyn na podórku

Dbam to mam - festyn na podórku

godz. 15.00, dziś podwórko na Nadodrzu: Jagiellończyka-Trzebnicka-Wincentego-Niemcewicza

W ofercie atrakcje dl najmłodszych i nieco starszych: quizy, zabawy, konkursy czy malowanie buziek. Dorośli natomiast będą mogli zapytać m.in. o sprawy związane z dostarczaniem ciepła do ich kamienic. Festyny pod hasłem „Dbam, to mam” mają pokazać wszystkim – szczególnie dzieciom – że warto wspólnie dbać o podwórka i zwracać uwagę na wandalizm i niedbalstwo. Atrakcje.

 

Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia
16.00-17.00 Akcja edukacyjna „ulotkowa”: Zatrzymaj się
18.00 msza święta - kościół garnizonowy pw. św. Elżbiety

O godz. 17.00 wernisaż wystawy zdjęć z Powstania w Domku Romańskim na pl. Biskupa Nankiera 8, o godz. 22.00 specjalny pokaz fontanny multimedialnej na pergoli.

 

Powstanie Warszawskie o godzinie „W”

Powstanie Warszawskie o godzinie „W”

godz. 17.00, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Wrocław

Film został zmontowany w całości z ręcznie i komputerowo koloryzowanych kronik filmowych. Wyprodukowało go Muzeum Powstania Warszawskiego. Twórcy starali się, by efekty ich prac jak najdokładniej oddawały ducha ówczesnej  rzeczywistości. Niezwykły efekt dało odtworzenie kolorów na czarno-białych taśmach. Postaci ożywają, przestają być dosłownie i w przenośni „czarno-białe”.

 

Listy do najbliższych. W 70. rocznicę Powstania Warszawskiego

Listy do najbliższych. W 70. rocznicę Powstania Warszawskiego

Wystawa w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu (pl. Krasińskiego 1), od 1 sierpnia do 13 października 2014. Godziny otwarcia: piątek, sobota: 10.00-15.00, niedziela,: 11:00-16.00

Musiały mieć nie więcej niż 25 słów. Listy od powstańców z walczącej Warszawy dostarczała specjalna poczta powstańcza, jaka powstała dzięki młodzieży harcerskiej z konspiracyjnych Szarych Szeregów. Na wystawie obejrzymy aż 60 wybranych listów, specjalną skrzynkę pocztową (jedną z dwóch zachowanych) oraz fotografie i znaczki pocztowe wydawane przez pocztę. 

 

Midnight Show II w Galerii BWA Dizajn.

Midnight Show II w Galerii BWA Dizajn

przez cały weekend, wystawa czynna do 2 sierpnia o północy, 3 sierpnia w południe, a od 4 do 30 sierpnia w godzinach pracy galerii, ul. Świdnicka 2-4

Ta widmowa wystawa otwiera się o północy, gdy kończy się ostatni festiwalowy seans i trwa tylko godzinę. Jest oblegana przez publiczność – widzowie tłoczą się przy eksponowanych pracach, ustawiają się w kolejce, by zajrzeć za drzwi Cafe Cioran – autorskiego projektu Michała Frydrycha. Wszystko o wystawie.

 

Wystawa \" data-mce-src=

Wystawa "Powstanie Warszawskie. W 70 rocznicę" - wernisaż

piątek-sobota, godz. 17.00, Dolnośląskie Centrum Fotografii Domek Romański, pl. Biskupa Nankiera 8

Autorami zdjęć z Powstania, które pochodzą z kolekcji prywatnej są wybitni fotograficy: Stefan Bałuk, Sylwester Braun, Tadeusz Bukowski, Wiesław Chrzanowski, Jerzy Tomaszewski i Józef Jerzy Karpiński.

Barytowe odbitki są punktem wyjścia do stworzenia wielkoformatowych prac, które jeszcze dobitniej ukazują tragizm powstańczych dni, skalę ludzkich dramatów, śmierci i zniszczeń. Fotografie należą do jednych z najcelniejszych i najwybitniejszych zdjęć, dokumentujących Powstanie Warszawskie.

Wystawa do 27 września. Domek Romański czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 10.00-18.00, bilety 2/1 zł, w poniedziałki wstęp bezpłatny.

 

Letnie spotkania z muzyką i malarstwem

Letnie spotkania z muzyką i malarstwem

godz. 18.00, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp bezpłatny

Z recitalem fortepianowym wystąpi Jakub Lichtenstein, student II roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Krakowie a wykład poprowadzi Grzegorz Wojturski, historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego.

Program: Joseph Haydn – Wariacje f-moll Hoboken XVII:6, Fryderyk Chopin – Scherzo h-moll op. 20, Fryderyk Chopin – Walc cis-moll op.64 (Przerwa (ok. 10 min.), Fryderyk Chopin – Sonata b-moll op. 35 nr 2, Fryderyk Chopin – Polonez As-dur op. 53

Dzieła sztuki omawiane podczas przerwy:

 • August Becker, „Eiger w Alpach szwajcarskich”, ok. 1857
 • Arnold Schulten, „Potok skalny przy ujściu w dolinę”, 1847

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 18.00, wstęp wolny

W pierwszy sierpniowy weekend zagrają

w piątek Instytut oraz Bellrock, czyli muzycy, którzy doskonale wiedzą, jak tworzyć i grać, by publiczność odczuła płynącą ze sceny energię

w sobotę: Solaris Road. Zespół zabierze nas w świat gitarowych dźwięków w klimacie rock i new wave. Wystąpi także tajemniczy gość zespołu.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

przez cały weekend, godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp bezpłatny

Ostatnie spotkania z pisarzami. O godz. 19 czytelnicy spotykają się z polskim, czeskim lub słowackim pisarzem, a o godz. 20.30 z pisarzem szkockim.

 • piątek 1 sierpnia lipca: godz. 19.00 Magdalena Tulli, godz. 20.30 Theresa Breslin: Wyobraźnia, opowiadanie, kształcenie dzieci
 • sobota 2 sierpnia: godz. 19.00 Ziemowit Szczerek, godz. 20.30 David Wishart: Mieszanka precyzyjnych szczegółów z historii i siarczystego współczesnego dialogu
 • niedziela 3 sierpnia: godz. 19.00 Agnieszka Wolny-Hamkało, godz. 20.30 William Letford:  Chwile transcendentnego zrozumienia

 

IV Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS 2014

IV Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS 2014

przez cały weekend, godz. 19.15, Kościół Najświętszej Marii Panny, ul. Katedralna 12, wstęp bezpłatny

Koncerty będzie rozpoczynał „kwadrans poetycki”
Program piątek
„BARYKADA 44” - koncert literacko muzyczny w 70 rocznicę Powstania Warszawskiego.
Wystąpią: GRAŻYNA KOMINCZ, URSZULA MILEWSKA, JAROSŁAW KRÓLIKOWSKI, ANDRZEJ JAKUBASZKO – śpiew SŁAWOMIR KRYSA – fortepian

 

Kino plenerowe na pergoli - Marilyn Monroe

Kino plenerowe na pergoli - Marilyn Monroe

godz. 22.30, pergola przy Hali Stulecia, wstęp bezpłatny

Seanse w każdy piątkowy wieczór sierpnia – zawsze po pokazie fontanny multimedialnej. Sierpniowe pokazy  prezentowane są pod wspólnym hasłem: Kino na Pergoli – Marilyn Monroe, ponieważ tematyka filmów prezentuje różne wcielenia niekwestionowanej legendy światowego kina lat 50. i 60. XX wieku  w filmowych kadrach.

Repertuar

 • 1 sierpnia, godz. 22.30 – film „Mężczyźni wolą blondynki”, reż.  Howard Hawks
 • 8 sierpnia, godz. 22.30 – film „Przystanek autobusowy”, reż. Joshua Logan
 • 15 sierpnia, godz. 22.30 – film „Słomiany wdowiec”, reż. Billy Wilder
 • 29 sierpnia, godz. 22.30 – film „Jak poślubić milionera”, reż. Jean Negulesco

 

ENEMEF: Marvel Nights w Multikinie

ENEMEF: Marvel Nights w Multikinie

godz. 22.00-7.00 rano, Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki, bilety od 31 zł

ENEMEF: Marvel Nights to maraton z najpopularniejszymi i najbardziej ekstrawaganckimi superbohaterami współczesnej popkultury. Na ekranie pojawią się wszystkie najważniejsze postaci uniwersum: Iron Man, Thor, Hulk, Czarna Wdowa, Kapitan Ameryka. Dziś w programie:

 • Strażnicy Galaktyki 3D (premierowo)
 • Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz 3D
 • Iron Man 3 3D
 • Thor 3D

 

Kino plenerowe na Rynku

Kino plenerowe na Rynku

przez cały weekend, godz. 22.00, wstęp wolny

Ostatnie dni z kinem plenerowym w Rynku

 • 1 sierpnia – „Nie jestem nim”, reż. Tayfun Pirselimoglu
 • 2 sierpnia – „Mary Is Happy,  Mary Is Happy”, reż.Nawapol Thamrongrattanarit
 • 3 sierpnia – „Pozycja dziecka”, reż. Calin Peter Natzer

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

przez cały weekend, godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 1 sierpnia – Pokaz z okazji 70. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego godz. 22.00
 • 2 sierpnia - Katedra Demokracji - godz. 22.00
 • 3 sierpnia - Piękna i Bestia - godz. 22.00

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

przez cały weekend, godz. 22.00-3.00, dziedziniec Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

Jeszcze do końca tygodnia w strefie strefy chilloutu będą liczne leżaki, bary i food trucki, w których będzie można kupić smaczne dania (również wegetariańskie i wegańskie). Codziennie będzie można potańczyć przy muzyce, którą „podadzą” znakomici polscy DJ-e.

 • 1.08, piątek: Rebeka
 • 2.08, sobota: 2MUCH, Mienta, Paszczak
 • 3.08, niedziela: DJ Lisi

 

Sobota, 2 sierpnia 2014r.

 

VI Maraton Karkonoski

VI Maraton Karkonoski

Szklarska Poręba, godz. 8:30

W sobotę w Szklarskiej Porębie odbędzie się szósta edycja Maratonu Karkonoskiego. W tym roku oprócz biegu głównego (bieg ULTRA) na dystansie blisko 47 km, zaplanowany jest także bieg towarzyszący (bieg MINI) z trasą o długości 16 km. Więcej o biegu.

 

Biała Sobota dla słuchu

Biała Sobota dla słuchu

od godz. 8.00, Dolnośląskie Centrum Laryngologii Medicus, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 110

Bezpłatne badania i konsultacje dla osób z problemami ze słuchem, którym nie wystarcza już aparat słuchowy. * Masz głęboki ubytek słuchu (powyżej 60 decybeli) lub w ogóle nie słyszysz? * Nosisz aparat słuchowy, ale to już nie pomaga? * A może w takiej sytuacji jest ktoś z Twoich bliskich? Przyjdź i skorzystaj bezpłatnie: * konsultacja lekarza audiologa; * porada inżyniera klinicznego; * badanie słuchu; * wsparcie w doborze optymalnego rozwiązania poprawiającego słyszenie.

Uwaga! Konieczna wcześniejsza rejestracja: tel. 22 3333 000 (rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00, koszt połączenia według stawek operatora).

 

 

Lato na pergoli, weekend 2-3 sierpnia

Lato na pergoli, weekend 2-3 sierpnia

sobota-niedziela, od godz. 10.00, wstęp wolny

Przez wszystkie weekendy sierpnia przed Hala Stulecia liczne atrakcje – sportowe, kinowe, kulinarne oraz dla najmłodszych.

Ten weekend pod hasłem "Smakuj życie na sportowo".

W sobotę również fitness oraz Wrocławski Bazar Smakosza.

 

XI Specery z Przewodnikiem, sobota-Kolej żelazna – początki i stan obecny, niedziela-Wrocławskie fontanny – w 110-lecie fontanny Szermierza

Bezpłatne XI Specery z Przewodnikiem

 • 2.08.2014 (sobota), godz. 10.00, zbiórka przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Szewska/Wita Stwosza o godz. 10.00

Protestancki Wrocław

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, tablica poświęcona 400-leciu Reformacji, kościół św. Elżbiety, św. Krzysztofa i kościół Opatrzności Bożej. Wycieczkę poprowadzą: Anna Oryńska i Danuta Mruk 

 • 3.08.2014 (niedziela), zbiórka przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Szewska/Wita Stwosza o godz. 10.00

Wrocławscy Żydzi dawniej i dziś

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, okolice Uniwersytetu, Stare Jatki, Rynek, pl. Solny, Pasaż Niepolda, Synagoga „Pod Białym Bocianem”, pomnik zburzonej synagogi Opplera. Wycieczkę poprowadzą: Andrzej Juśkiewicz i Krystyna Lasota-Kotowicz 

 • 3.08.2014 (niedziela), zbiórka o godz. 15.00 przed wejściem do katedry.

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Legendy związane z Ostrowem Tumskim i Piaskowym” (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Monika Trznadel; 2. Stanisław Oryński


Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

sobota, godz. 10.00-20.00, pod Halą Stulecia, niedziela, godz. 10.00-16.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

Pod Halą Stulecia powstaną dwie strefy: tradycyjna bazarowa oraz strefa relaksu i orzeźwienia. Bazarowy koszyk będzie można wypełnić rarytasami z różnych zakątków świata: Portugalii, Francji, Włoch, Grecji, Korei, Ukrainy. Nie zabraknie regionalnych i lokalnych przysmaków.

W strefa relaksu będą leżaki, ręcznie robione lemoniady, mrożone herbaty, cydr, warzywno-owocowe koktajle i zimne lane piwo, a do tego ukraińskie bliny, pizza z pieca opalanego drewnem, bycze burgery, a słodkiego finiszu dostarczą niezwykłe ciasta i tarty.

Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych

Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych

sobota-niedziela, godz. 10.00 kino Nowe Horyzonty, w sali KNH5

Podczas czterech festiwalowych dni najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć filmy animowane, stworzone różnymi technikami: rysunkową, wycinankową, lalkową i komputerową. 

2 sierpnia (sobota): Ptaszek, który nie śpiewał, Mój przyjaciel Lage, Maluśki książę, Pisklaki: Myszy w szeregu, Pisklaki: Podrzutek

Muzyczny warsztat Ptasia orkiestra poprowadzi Gerard Lebik – wrocławski muzyk działający na polu muzyki improwizowanej i sound artu. Pokaz i warsztat dla dzieci w wieku 3-6 lat.

3 sierpnia (niedziela): Nowy gatunek, Astygmatyzm, Dziwnie, cudownie, Węgiel i popiół, Mały czerwony stateczek, Grzybowy potwór

Warsztat będzie poświęcony zabawkom optycznym, które zostaną wcześniej skonstruowane przez dzieci. Pokaz i zajęcia dla dzieci powyżej 6 lat.

 

Poranki dla dzieci w Multikinie

Poranki dla dzieci w Multikinie

godz. 10.15, Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki

W sierpniu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.15 dzieci zobaczą „Miriam” i jej nietuzinkowe przygody.

O godz. 11.30 natomiast seanse dla dzieci powyżej 5 roku życia. Podczas pokazów o 11.30 dzieci zobaczą bohaterów swoich ulubionych bajek: „Happy Feet 2”, „Piłkarzyki rozrabiają”, „Piraci!”, „Skubani” oraz „Uniwersytet Potworny”.

 

Multimedialna wystawa \" data-mce-src=

Multimedialna wystawa "Planetarium" w Sky Tower

Od 1 do 16 sierpnia w godzinach 11.00-20.00, wstęp wolny

Główną atrakcją wystawy jest 6 metrowy namiot sferyczny, gdzie odbywają się projekcje specjalnie przygotowanych filmów:

 • dla najmłodszych: Zula Patrol - Pogoda i Zula Patrol - Powstanie ziemi
 • dla młodszych starszych: Oaza w kosmosie
 • dla odważnych: Czarne dziury

Część wystawienniczo - edukacyjna podzielona jest na kilka część: Starożytność, Wielcy odkrywcy, Teleskopu Hubble'a i Przyszłość.

 

Bieg Szczytnicka Siódemka

Bieg Szczytnicka Siódemka

Park Szczytnicki, godz. 11:00, udział bezpłatny

W sobotę stowarzyszenie „Otwarte Mistrzostwa Wrocławia” oraz Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław zapraszają do udziału w biegu Szczytnicka Siódemka. Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 w parku Szczytnickim tuż obok pętli tramwajowej i zostanie zorganizowana w ramach 22. Otwartych Mistrzostw Wrocławia w biegach długich. Więcej o biegu.

 

Fitness na pergoli

Fitness na pergoli

godz. 12.00-15.00, pergola przy Hali Stulecia, wstęp wolny

Tego dnia trenerzy z City Sports poprowadzą zajęcia Latino Dance, Body Workout, Tabata & Stretch.

 

\" data-mce-src=

"Letnie spacery z wolontariuszami" w Muzeum Narodowym

godz. 12.00, pl. Powstańców Warszawy 5, wstęp wolny

Wakacyjny cykl letnich spacerów z wolontariuszami. Każdy z uczestniczących w projekcie wolontariuszy przygotował specjalną trasę zwiedzania Muzeum.

„Kadry z życia codziennego”Wolontariuszka: Agnieszka Naglik
1. Anna Gritschker-Kunzendorf, „W pracowni”, ok. 1908
2. Adriaen Cornelisz. Beeldemaker, „Kobieta oskubująca kaczora”, ok. 1650
3. Martin Ferdinand Quadal, „Scena uliczna”, 1792
4. Karol Schweikart, "Portret Wilhelminy Skibińskiej", ok. 1830

Agnieszka Naglik, studentka historii sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej największą pasją jest sztuka, uwielbia gotować i piec ciasta.

 

Filmowa Noc Nadodrza

Filmowa Noc Nadodrza

godz. 12.00-00, Nadodrze, wstęp wolny

Swoje drzwi otwierają od południa do północy 2 sierpnia galerie, knajpki, kawiarnie, sklepy ze zdrową żywnością, artystyczne pracownie i spółdzielnie. W sumie będzie można odwiedzić 33 miejsca i wziąć udział w warsztatach, wystawach, projekcjach, koncertach, a nawet degustować nadodrzańskie specjały kulinarne.

Wydarzenia Nocy Nadodrza

 

Kiermasz Wrocławskiej Mody na Nocy Nadodrza

Kiermasz Wrocławskiej Mody na Nocy Nadodrza

godz. 12.00-00.00, Infopunkt Nadodrze, ul. Łokietka 5

Kiermasz wrocławskiej mody. Hand made /ubrania od wrocławskich projektantów / biżuteria.W ofercie m.in. biżuteria z drutów ortodontycznych, rynien, stłuczki szklanej..i porcelany czy tuniki z wilkiem, sukienki, t-shirty oraz narzutki i kamizelki.

 

I Przegląd Zdarzeń Międzypokoleniowych

I Przegląd Zdarzeń Międzypokoleniowych

sobota-niedziela, 2 sierpnia, godz. 17.00, Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu 3 sierpnia, godz. 15.00, Park przy ul. Kolejowej/Tęczowej we Wrocławiu

Finał warsztatów artystycznych w ramach wydarzeń "Lato w teatrze". W warsztatach brali udział gimnazjaliści, a tematem projektu było spotkanie młodości ze starością we wspólnym działaniu i wzajemnym odkrywaniu swoich światów.

Podczas mikro-festiwalu uczestnicy zaprezentują osobiste wypowiedzi artystyczne zachęcające widzów do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu.

 

Sportowa Wyspa – program weekendu 2-3 sierpnia

Sportowa Wyspa 2-3 sierpnia

sobota-niedziela, godz. 15.00-20.00, wyspa Piaskowa, wstęp bezpłatny

Podczas pierwszego sierpniowego spotkania ze Sportową Wyspą królować będą bule. W sobotę można będzie także udoskonalić swoją technikę gry w ringo lub dopiero poznać jej zasady. Chętni wykażą się siłą fizyczną przy przeciąganiu liny
lub celnością podczas korzystania z łuków. Czekać będą także stanowiska do gry
w badmintona oraz piaszczyste boisko do siatkówki plażowej.

W niedzielę dodatkowo na Wyspie Piaskowej gościć będziemy także instruktora nordic walking, który w godz. 16.00-17.00 wszystkim chętnym udzieli instruktażu na temat nordic walking oraz porad dotyczących treningu ogólnorozwojowego. Amatorzy sportów górskich będą mogli także sprawdzić się we wspinaczce.

Oprócz atrakcji sportowych, przygotowany zostanie również kącik zdrowotny. W punkcie masażu i fizjoterapii Pana Kręgosłupa (www.pankregoslup.pl) bywalcy Sportowej Wyspy nieposiadający przeciwwskazań medycznych będą mogli skorzystać z konsultacje fizjoterapeuty połączone z diagnostyką układu ruchu, masażu biurowego na ergonomicznym krześle.

 

Festiwal Flamenco w ToTu

Festiwal Falmenco Latino w ToTu

sobota-niedziela, od godz. 15.30, Agencja Artystyczna ToTu, ul. Hubska 6 (dawny Madness), bilety 35 zł

W programie:

 • warsztaty - 2 i 3.08.2014 od godziny 15.30. Zainteresowani proszeni są o przyniesienie wygodnego stroju oraz butów (najlepiej z paskiem) umożliwiających swobodny taniec
 • koncert Marco Antonio Camargo - 2.08.2014 godz. 20.00
 • koncert zespołu Tirititrán- 3.08.2014 godzina 19.00

Flamenco w ToTu spowite będzie pasją i dobrą energią! Wytańczymy je nie tylko w rytmie zapateo, ale przede wszystkim w pasji i miłości do taneczno-muzycznej kultury Hiszpanii.

 

Rzymskie wakacje w Krzywym Kominie

Rzymskie wakacje w Krzywym Kominie

godz. 17.00-23.00, CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, wstęp wolny

W ramach Filmowej Nocy Galerii na Nadodrzu (sobota, 2 sierpnia) Krzywy Komin zaprasza na "Rzymskie wakacje". Na kilka godzin przeniesiecie się w klimat Wiecznego Miasta. Pomogą Wam w tym projekcje włoskich filmów z lat 50-tych, wernisaż wystawy plakatu i kuchnia śródziemnomorska.

 • 17.15-18.00 – Cinema Italiano w Polsce – czyli jak się u nas tłumaczy włoskie filmy (wykład)
 • 18.00-21.00 – Rzym od kuchni – warsztaty kulinarne prowadzone przez Stowarzyszenie Dante Alighieri. Równocześnie będzie się odbywał food swap - wymiana kulinariów, przepisów, jedzenia włoskiego lub inspirowanego Boską Italią.
 • 21.00-23.00 - Pokaz filmu „Rzymskie wakacje" reż. William Wyler.

 

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

Otwarta Scena - koncerty na Wyspie Słodowej

piątek-sobota, godz. 18.00, wstęp wolny

W sobotę: Solaris Road. Zespół zabierze nas w świat gitarowych dźwięków w klimacie rock i new wave. Wystąpi także tajemniczy gość zespołu.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp bezpłatny

Ostatnie spotkania z pisarzami.

 • sobota 2 sierpnia: godz. 19.00 Ziemowit Szczerek, godz. 20.30 David Wishart: Mieszanka precyzyjnych szczegółów z historii i siarczystego współczesnego dialogu
 • niedziela 3 sierpnia: godz. 19.00 Agnieszka Wolny-Hamkało, godz. 20.30 William Letford:  Chwile transcendentnego zrozumienia

 

IV Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS 2014

IV Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS 2014

godz. 19:15, Kościół Najświętszej Marii Panny, ul. Katedralna 12, wstęp bezpłatny

Koncerty będzie rozpoczynał „kwadrans poetycki” Program sobota:

Wojciech Kilar (1932-2013) – PRO MEMORIA
W programie koncertu muzyka do filmów i seriali telewizyjnych
Wykonawcy: Jacek Ropski – skrzypce, Marcin Misiak – wiolonczela, Mirosław Gąsieniec - fortepian oraz Anna Patrys – śpiew (sopran)

 

Koncert zespołu SilverLounge

Koncert zespołu SilverLounge

godz. 20.00, klub Od Zmierzchu Do Świtu, ul Krupnicza 15, wstęp wolny

Pełny energii Garage-Rock z Monachium. Czas trwania 1,5 godz., jam session mile widziana.

 

Wake\'n\'night

Wake'n'night

godz. 21.00, WakePark, kąpielisko Glinianki, wstęp 10 zł

Czwarta edycja zawodów wakeboardowych Red Bull Wake'N'Night vol.4. Impreza rozpocznie się o 21.00, a o północy zmierzą się czołowi zawodnicy z całej Polski, którzy rozegrają zawody w formule:
- Best trick,
- Best crash,
- Najgłośniejszy doping,

Specjalne ceny na barze! 

ZAGRAJĄ: G.FADER, BORYN, GULEK

 

Kino letnie na dachu Renomy, dziś \" data-mce-src=

Kino letnie na dachu Renomy, dziś "Czerwona Obsesja"

godz. 21.30, maksymalna liczba widzów podczas seansów to 350 osób, wstęp bezpłatny

DH Renoma zaprasza na letnie seanse pod gołym niebem. W każdą sierpniową sobotę, o godz. 21.30, na dachu Renomy rozpocznie się prawdziwa filmowa uczta. W przypadku niepogody seanse odbędą się w strefie restauracji, na III piętrze obiektu.

 • 2 sierpnia „Czerwona Obsesja”, o winie, ale nie tylko. Także, a może przede wszystkim – o różnicach kulturowych dzielących Azję i Europę.
 • 9 sierpnia "Co kryje coca-cola?"
 • 16 sierpnia "Poużywajmy sobie. Historia polskiego wzornictwa".
 • 23 sierpnia "Gorzki smak czekolady"
 • 30 sierpnia "Natura, kobiety i wino"

 

Kino plenerowe na Rynku

Kino plenerowe na Rynku

godz. 22.00, wstęp wolny

Ostatnie dni z kinem plenerowym w Rynku

 • 2 sierpnia – „Mary Is Happy,  Mary Is Happy”, reż.Nawapol Thamrongrattanarit
 • 3 sierpnia – „Pozycja dziecka”, reż. Calin Peter Natzer

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne.

 • 2 sierpnia - Katedra Demokracji - godz. 22.00
 • 3 sierpnia - Piękna i Bestia - godz. 22.00

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

godz. 22.00-3.00, dziedziniec Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

Jeszcze do końca tygodnia w strefie strefy chilloutu będą liczne leżaki, bary i food trucki, w których będzie można kupić smaczne dania (również wegetariańskie i wegańskie). Codziennie będzie można potańczyć przy muzyce, którą „podadzą” znakomici polscy DJ-e.

 • 2.08, sobota: 2MUCH, Mienta, Paszczak
 • 3.08, niedziela: DJ Lisi

 

Niedziela, 3 sierpnia, 2014r.

 

XI Specery z Przewodnikiem, sobota-Kolej żelazna – początki i stan obecny, niedziela-Wrocławskie fontanny – w 110-lecie fontanny Szermierza

Bezpłatne XI Specery z Przewodnikiem

 • 3.08.2014 (niedziela), zbiórka przy fontannie obok kościoła św. Marii Magdaleny, ul. Szewska/Wita Stwosza o godz. 10.00

Wrocławscy Żydzi dawniej i dziś

Plac obok kościoła św. Marii Magdaleny, okolice Uniwersytetu, Stare Jatki, Rynek, pl. Solny, Pasaż Niepolda, Synagoga „Pod Białym Bocianem”, pomnik zburzonej synagogi Opplera

Wycieczkę poprowadzą: Andrzej Juśkiewicz i Krystyna Lasota-Kotowicz 

 • 3.08.2014 (niedziela), zbiórka o godz. 15.00 przed wejściem do katedry.

Spacer po Ostrowie Tumskim – dla wrocławian i ich gości (1) oraz wycieczka tematyczna: „Legendy związane z Ostrowem Tumskim i Piaskowym” (2)

Wycieczkę poprowadzą: 1. Monika Trznadel; 2. Stanisław Oryński

 

CZY RZEMIOSŁO TO SZTUKA? Performance dyplomowanej hafciarki z Trójmiasta

CZY RZEMIOSŁO TO SZTUKA? Performance dyplomowanej hafciarki z Trójmiasta

godz. 10.00-18.00, róg ul. Biskupiej i ul. Oławskiej

Alicja Stańska-Stryjecka ukończyła najstarszą szkołę haftu Ecole Lesage Paris. W kilku polskich miastach, w tym we Wrocławiu, szuka odpowiedzi na pytanie, czy rzemiosło to sztuka? W najbliższą niedzielę hafciarka będzie pracowała nad kolejnymi etapami haftu przygotowywanego tradycyjną metodą Luneville. Motyw haftu oparty jest na jednej z prac Pera Dahlberga - artysty malarza i ilustratora.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

niedziela, godz. 10.00-16.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

Na Bazarze Smakoszy spotykają się kulinarne światy Wegan, Wegetarian i Mięsożerców. Poszukiwacze najróżniejszych smaków i najciekawszych produktów nie zawiodą się. Niepowtarzalną oprawę bazarowi nadają klimatyczne wnętrza Browaru Mieszczańskiego.

 

Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych

Festiwal Nowe Horyzonty zaprasza najmłodszych

niedziela, godz. 10.00 kino Nowe Horyzonty, w sali KNH5

Najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć filmy animowane, stworzone różnymi technikami: rysunkową, wycinankową, lalkową i komputerową.

3 sierpnia (niedziela): Nowy gatunek, Astygmatyzm, Dziwnie, cudownie, Węgiel i popiół, Mały czerwony stateczek, Grzybowy potwór

Warsztat będzie poświęcony zabawkom optycznym, które zostaną wcześniej skonstruowane przez dzieci. Pokaz i zajęcia dla dzieci powyżej 6 lat.

 

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

Bezpłatne zajęcia jogi w każdą niedzielę wakacji

godz. 10.15-12.00, park J. Słowackiego (za Panorama Racławicką), wstęp wolny

W każdą niedzielę lipca i sierpnia o godzinie 10.15 w parku Juliusza Słowackiego bezpłatne zajęcia jogi. Zaprasza na nie Fabryka Energii – Centrum Jogi Wrocław.

Wystarczy przynieść matę lub koc i ubrać się w wygodny strój.Zajęcia pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli potrwają do godz. 12.00 i są skierowane zarówno do tych, którzy praktykowali jogę, jak i do początkujących

 

Poranki dla dzieci w Multikinie

Poranki dla dzieci w Multikinie

godz. 10.15, Multikino Arkady i Pasaż Grunwaldzki

W sierpniu br. w każdą sobotę i niedzielę Multikino zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym na Poranki w Multikinie. Podczas pokazów o 10.15 dzieci zobaczą „Miriam” i jej nietuzinkowe przygody.

O godz. 11.30 natomiast seanse dla dzieci powyżej 5 roku życia. Podczas pokazów o 11.30 dzieci zobaczą bohaterów swoich ulubionych bajek: „Happy Feet 2”, „Piłkarzyki rozrabiają”, „Piraci!”, „Skubani” oraz „Uniwersytet Potworny”.

 

Czytanki w Czekoladziarni

Czytanki w Czekoladziarni

godz. 11.00, Czekoladziarnia, ul. Włodkowica 19

W niedzielę organizatorzy zapraszają dzieci na Wakacyjne Mini Czytanki, będzie super zabawa i dużo śmiechu.

 

Multimedialna wystawa \" data-mce-src=

Multimedialna wystawa "Planetarium" w Sky Tower

Od 1 do 16 sierpnia w godzinach 11.00-20.00, wstęp wolny

Główną atrakcją wystawy jest 6 metrowy namiot sferyczny, gdzie odbywają się projekcje specjalnie przygotowanych filmów:

 • dla najmłodszych: Zula Patrol - Pogoda i Zula Patrol - Powstanie ziemi
 • dla młodszych starszych: Oaza w kosmosie
 • dla odważnych: Czarne dziury

Część wystawienniczo - edukacyjna podzielona jest na kilka część: Starożytność, Wielcy odkrywcy, Teleskopu Hubble'a i Przyszłość.

Istnieje możliwość rezerwacji dla grup pod numerem 794 181 109. Rezerwacji telefonicznej będzie można dokonać w godzinach 10.00-18.00.

 

Weekend pełen atrakcji w Aquaparku Wrocław

Weekend pełen atrakcji w Aquaparku Wrocław

godz. 12.00

W niedzielę rodzinna zabawa w strefie Basenów Rekreacyjnych. Od godziny 12.00 na terenach zewnętrznych obywać się będą warsztaty puszczania baniek mydlanych skierowane dla naszych najmłodszych gości. Dla nieco starszych turniej siatkówki wodnej, który również obędzie się w basenach na terenach zewnętrznych. Kolejne rozgrywki zaplanowano odpowiednio o 13.15, 14.15 oraz 15.15. Dla wszystkich uczestników turnieju przewidziano atrakcyjne nagrody.

 

Poczytanki dla dzieci plus wesołe zajęcia plastyczne

Poczytanki dla dzieci plus wesołe zajęcia plastyczne

godz. 12.30-13.30, Nalanda Ksiegarnio-Kawiarnia, pl. Kościuszki 12, wstęp 5 zł

Poczytanki dla dzieci połączone z zajęciami plastycznymi na antresoli Nalandy na podstawie książki "O Ali, Wojtku, kocie i rysowaniu na płocie" Marii Łastowieckiej.
Uczestnicy do bajki będą przygotowywać postaci z papieru do animacji. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym.

 

Skradzione bicykle wracają - akcja zawieszkowa

Skradzione bicykle wracają - akcja zawieszkowa

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa

Skradzione bicykle to projekt Stowarzyszenia Homini Assumus, które reaguje na nadmierną kradzież rowerów we Wrocławiu. Do każdą niedzielę sierpnia będą m.in. zbierane  kwestionariusze, znakowane rowery czy możliwość bezpłatnej naprawy drobnych usterek.

 

Wyspa Gier: gry quizowe

Wyspa Gier: gry quizowe

godz. 14.00-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny
W każdą niedzielę na Wyspie Słodowej wrocławianie mogą wypożyczyć dowolną grę planszową, a następnie zagrać w nią razem z rodziną lub przyjaciółmi. Co tydzień w ich ręce trafia 100 planszówek, a wśród nich gry: integracyjne, przygodowe, zręcznościowe, a także trudniejsze gry logiczne czy strategiczne. Nowością są także gry plenerowe. Udział w spotkaniach Wyspy Gier to świetna okazja, żeby zagrać w ulubione gry, a także poznać zupełnie nowe tytuły - zasady wszystkich gier tłumaczą uczestnikom kompetentni animatorzy.

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 15.00

Śpiewająca Wyspa to okazja dla wszystkich wrocławian, aby przyłączyć się do grupy śpiewających ludzi i wspólnie wykonać swoje ulubione utwory. Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń - bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie.

 

I Przegląd Zdarzeń Międzypokoleniowych

I Przegląd Zdarzeń Międzypokoleniowych

2 sierpnia, godz. 17.00, Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu 3 sierpnia, godz. 15.00, Park przy ul. Kolejowej/Tęczowej we Wrocławiu

Finał warsztatów artystycznych w ramach wydarzeń "Lato w teatrze". W warsztatach brali udział gimnazjaliści, a tematem projektu było spotkanie młodości ze starością we wspólnym działaniu i wzajemnym odkrywaniu swoich światów.

Podczas mikro-festiwalu uczestnicy zaprezentują osobiste wypowiedzi artystyczne zachęcające widzów do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu.

 

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

Śpiewająca Wyspa, czyli wspólne śpiewanie na Wyspie Słodowej

godz. 15.00

Śpiewająca Wyspa to okazja dla wszystkich wrocławian, aby przyłączyć się do grupy śpiewających ludzi i wspólnie wykonać swoje ulubione utwory. Przy dźwiękach fortepianu śpiewamy piosenki trzech pokoleń - bliskie dzieciom, ich rodzicom i dziadkom. Na wszystkich czekają śpiewniki, akompaniator, konferansjer i nagłośnienie.

 

Sportowa Wyspa – program weekendu 2-3 sierpnia

Sportowa Wyspa – program weekendu 2-3 sierpnia

godz. 15.00-20.00, wyspa Piaskowa, wstęp bezpłatny

Podczas pierwszego sierpniowego spotkania ze Sportową Wyspą królować będą bule. W sobotę można będzie także udoskonalić swoją technikę gry w ringo lub dopiero poznać jej zasady. Chętni wykażą się siłą fizyczną przy przeciąganiu liny
lub celnością podczas korzystania z łuków. Czekać będą także stanowiska do gry
w badmintona oraz piaszczyste boisko do siatkówki plażowej.

W niedzielę dodatkowo na Wyspie Piaskowej gościć będziemy także instruktora nordic walking, który w godz. 16.00-17.00 wszystkim chętnym udzieli instruktażu na temat nordic walking oraz porad dotyczących treningu ogólnorozwojowego. Amatorzy sportów górskich będą mogli także sprawdzić się we wspinaczce.

Oprócz atrakcji sportowych, przygotowany zostanie również kącik zdrowotny. W punkcie masażu i fizjoterapii Pana Kręgosłupa (www.pankregoslup.pl) bywalcy Sportowej Wyspy nieposiadający przeciwwskazań medycznych będą mogli skorzystać z konsultacje fizjoterapeuty połączone z diagnostyką układu ruchu, masażu biurowego na ergonomicznym krześle.

 

Festiwal Flamenco w ToTu

Festiwal Falmenco Latino w ToTu

od godz. 15.30, Agencja Artystyczna ToTu, ul. Hubska 6 (dawny Madness), bilety 35 zł

W programie:

 • warsztaty - 2 i 3.08.2014 od godziny 15.30. Zainteresowani proszeni są o przyniesienie wygodnego stroju oraz butów (najlepiej z paskiem) umożliwiających swobodny taniec
 • koncert Marco Antonio Camargo - 2.08.2014 godz. 20.00
 • koncert zespołu Tirititrán- 3.08.2014 godzina 19.00

Flamenco w ToTu spowite będzie pasją i dobrą energią! Wytańczymy je nie tylko w rytmie zapateo, ale przede wszystkim w pasji i miłości do taneczno-muzycznej kultury Hiszpanii.

 

Mecz piłkarski Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz

Mecz piłkarski Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz

Stadion Wrocław, godz. 15.30

W niedzielę drużyna Śląska Wrocław zmierzy się z zespołem Zawiszy Bydgoszcz w meczu trzeciej kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 na Stadionie Wrocław. Więcej o biletach na to spotkanie.

 

Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato - warsztaty śpiewu dla rodziców

Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato - warsztaty śpiewu dla rodziców

godz.15.30-16.30, Wyspa Słodowa

Okazja, aby przy wsparciu profesjonalnych muzyków nauczyć się kołysanek i piosenek dziecięcych. Warsztaty muzyczne odbędą się w dwóch turach o godz 15.30 oraz o godz. 16.00.

W ramach Wyspy Dzieci muzycy z Narodowego Forum Muzyki pojawią się na Wyspie Słodowej. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma potrzebne materiały - słowa i nuty, aby swobodnie móc przyłączyć się do śpiewania.

Termin: 
03.08.2014 (niedziela), 15.30
03.08.2014 (niedziela), 16.00

 

 
Mecz ekstraligi żużlowej - Betard Sparta Wrocław - Włókniarz Częstochowa

Mecz ekstraligi żużlowej - Betard Sparta Wrocław - Włókniarz Częstochowa

Stadion Olimpijski, godz. 16:30

W niedzielę zespół Betardu Sparty Wrocław zmierzy się z drużyną Włókniarza Częstochowa w meczu 11. kolejki żużlowej ekstraligi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.30 na Stadionie Olimpijskim.

 

Klasyka na Wyspie Słodowej

Klasyka na Wyspie Słodowej

godz. 16:30, wstęp wolny

Ty razem posłuchamy klasycznych utworów jazzowych, ale z zupełnie nowych aranżacjach. 3 sierpnia na scenie Wyspy Słodowej zaprezentuje się duet Evening FM.

 

Taneczna Wyspa: zumba

Taneczna Wyspa: zumba

godz. 17.30-19.00, Wyspa Słodowa, wstęp wolny

Projekt będzie realizowany w każdą kolejną niedzielę aż do końca sierpnia.

Na Wyspie Słodowej kolejny raz zagości zumba. Będzie wesoło, radośnie i bardzo energetycznie! Zajęcia poprowadzi doświadczona trenerka - Agnieszka Tyborowska.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich

Miesiąc Spotkań Autorskich

godz. 19.00, Mediateka, pl. Teatralny 5, wstęp bezpłatny

Ostatnie spotkanie z pisarzami. O godz. 19.00 Agnieszka Wolny-Hamkało, godz. 20.30 William Letford:  Chwile transcendentnego zrozumienia

 

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem - koncert KOL OUD TOF

Lato w synagodze pod w Synagodze pod Białym Bocianem - koncert KOL OUD TOF

godz. 19.00 ul. Włodkowica 5a, bilety (normalne 35 zł, ulgowe 25 zł)

KOL OUD TOF - trzech muzyków, trzy instrumenty, trzy ojczyzny, trzy języki.
Artyści zebrali się w Jerozolimie, by wspólnie grać muzykę Maroka, czerpiącą z Hiszpanii, w której słychać tęsknotę za Jerozolimą.
Wystąpią:
Esti Kenan-Ofri – wokal i kompozycja,
Oren Fried – instrumenty perkusyjne,
Armand Sabach – oud

 

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

Festiwal NON SOLA SCRIPTA Wrocławskie Lato Organowe

godz. 19.00, Kościół Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu, bilety: 15 zł, 20 zł

Dziś Jerzy Kukla - organy i Jacek Sribniak – klarnet

PROGRAM: Johann Sebastian Bach - Fantazja i fuga c BWV 537 i Adagio z I sonaty skrzypcowej BWV 1001, Padre Davide da Bergamo - Sinfonia, Astor Piazzola -Ave Maria, Oblivion Milonga in re*, Max Reger - Fantazja i fuga na temat B-A-C-H op.46.

 

IV Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS 2014

IV Letni Festiwal Kultury POLONIA CANTANS 2014

godz. 19.15, Kościół Najświętszej Marii Panny, ul. Katedralna 12, wstęp bezpłatny

Koncerty będzie rozpoczynał „kwadrans poetycki”

Program niedziela

"Karol Wojtyła – Święty Jan Paweł II" KONCERT PAPIESKI. Dziękczynienie za kanonizację Papieża Polaka Jana Pawła II
Arie, duety i tercety z najbardziej znanych mszy, oratoriów i kantat takich kompozytorów jak: J.S. Bach, G.F. Haendel, W.A. Mozart, J. Haydn, F.Schubert, G. Rossini, G. Verdi oraz poezja Karola Wojtyły

 

Kino plenerowe na Rynku

Kino plenerowe na Rynku

godz. 22.00, wstęp wolny

Ostatni pokaz  w Rynku. wieczorem „Pozycja dziecka”, reż. Calin Peter Natzer

 

 

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

Pokazy specjalne fontanny multimedialnej na pergoli

godz. 22.00

Fontanna działa od godziny 10.00 do 22.00. O każdej pełnej godzinie można posłuchać na pergoli muzyki (pop, klasycznej, elektronicznej). W miesiącach wakacyjnych, w niedziele o godzinie 14.00 pokazy specjalnie dla dzieci. W piątki, soboty i niedziele o godz. 22.00 pokazy specjalne. Dziś Piękna i Bestia - godz. 22.00

Wszystko o fontannie tutaj.

 

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

Klub Festiwalowy na Nowych Horyzontach

godz. 22.00-3.00, dziedziniec Arsenału Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

Ostatnia taka noc festiwalowa. W można potańczyć przy muzyce, którą dzis "serwuje" DJ Lisi

 

 

Okolice Wrocławia

 

Turniej \" data-mce-src=

Turniej "POLKĄTY STREETBALL"

2 sierpnia od godz. 10.00 w Kątach Wrocławskich na BRONX boisko

W programie m.in. pokazowy mecz koszykówki na wózkach, konkurs wsadów oraz występ członków ekipy Simon Says.

 

Piknik Borówkowy w Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku w Gminie Prusice

Piknik Borówkowy w Skansenie Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Borówku w Gminie Prusice

sobota, 2 sierpnia, od godz. 14.00

Wśród atrakcji organizatorzy przewidzieli korowód starych traktorów, przegląd zespołów ludowych z terenu województwa dolnośląskiego oraz wybory Miss Retro Pojazdu. W ofercie również zabawy dla najmłodszych i retro przejażdżki. Od godz. 20.00 - zabawa.

 

III Turniej Siatkówki Plażowej w Wołowie

III Turniej Siatkówki Plażowej w Wołowie

sobota, 2 sierpnia, od godz. 11.00

2 sierpnia na terenie Basenu Miejskiego w Wołowie odbędzie się  III Turniej Siatkówki Plażowej. Finał turnieju - 30 sierpnia.

 

I Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny (OFCA)

I Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny (OFCA)

piątek-niedziela,

Do miasta zjadą się żonglerzy, buskerzy, akrobaci, slackerzy, tancerze ognia, tancerze na szarfie, tancerki hula-hop, monocykliści, hipnotyzerzy, rolkarze, magicy i iluzjoniści!

Piątek:

 • 15.00 Otwarcie wystawy „Ale Cyrk – polskie plakaty cyrkowe”, Brama Wrocławska
 • 15.00 Otwarcie Atelier Fotograficznego nie z tej epoki, Rynek 2
 • 20. 30 Konkurs Fireshow, Amfiteatr
 • 22.00 Impreza DJ ZAP, Cafe Sputnik

Sobota:

 • 11.00-14.00 Amfiteatr – warsztaty: żonglowanie i chodzenie po linie dla dzieci, wielkie bańki mydlane, dla początkujących: hula hop, akrobacje na szarfie, Fireshow, dla zaawansowanych: diabolo - Luis, pałki - Vitek
 • 14.00 Parada cyrkowa ulicami Oleśnicy, trasa: Amfiteatr - Rynek
 • 16.00-20.00 pokazy w Rynku, m.in: tańca na szarfie, Śpiewające trampki, Hipnotyzer, Kapela Timingeriu,
 • 20.00 RebelIart, Rynek
 • 21.00 It’s a Freak show, Kościół św. Jerzego (bezpłatne wejściówki do odebrania w Infopoint, Rynek)
 • 22.00 Fire Open Stage, Dziedziniec Zamku Książąt Oleśnickich
 • 23.00 Kapela Timingeriu, Cafe Sputnik

Niedziela:

 • 11.00 – 14.00 Amfiteatr - warsztaty
 • 12.00 Pokaz slalomu na rolkach - Patryk Gruszka, Amfiteatr
 • 13.00 Warsztaty ze slalomu na rolkach dla zaawansowanych, Amfiteatr
 • 16.00-21.00 pokazy w Rynku, m.in.: Just Edi show, Hipnotyzer, „The Kitchen Show”, Teatr na walizkach,
 • 21.00 Wariate - spontaniczne przedstawienia, Kościół Św. Jerzego

 

Kino plenerowe w Sobótce

Kino plenerowe w Sobótce

godz. 21.00

"Konopielka" to kolejny film kina plenerowego "Ślęża". Projekcja odbędzie się na terenie hotelu Sobotel. Wstęp wolny.

 

VI Maraton Karkonoski

VI Maraton Karkonoski

Szklarska Poręba, godz. 8:30

W sobotę w Szklarskiej Porębie odbędzie się szósta edycja Maratonu Karkonoskiego. W tym roku oprócz biegu głównego (bieg ULTRA) na dystansie blisko 47 km, zaplanowany jest także bieg towarzyszący (bieg MINI) z trasą o długości 16 km. Więcej o biegu.

 

 

Atrakcje we Wrocławiu


Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Wydostań się z pokoju z tykającą bombą – nietypowa gra

Czwórka znajomych spotyka się w sercu miasta, żeby za chwilę zniknąć w ciemnym pokoju jednej z kamienic. Wchodząc do chłodnego wnętrza budynku, jeszcze nie podejrzewają, co za chwilę się wydarzy. Wiedzą tylko, że idą „zagrać w grę”, i że chodzi o to, żeby wyjść z pokoju – łatwizna, myślą. 60 minut później w pokoju, w którym są zamknięci wybucha bomba i nic już nie jest takie, jak wcześniej...

Wszystko o nietypowej grze

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Plaże we Wrocławiu

Plaże we Wrocławiu

Kafe Plaża, czyli 80 ton piachu w centrum miasta

Kafe Plaża znajduje się na Wybrzeżu Słowackiego, między mostem Grunwaldzkim a Centrum Sztuki Impart. Na miejscu rozstawione są leżaki, stoliki, parasole, można kupić zimne napoje i piwo. W weekendy, bądź gdy są chętni odpalany jest również grill.

W soboty odbywają się tam zazwyczaj imprezy tematyczne z muzyką serwowaną przez Djów.

Godziny otwarcia: niedziela: 10:00 - 00:00

Plaża przy KFC na Dworcu Głównym PKP. Każdy znajdzie coś dla siebie - będzie można cieszyć się słońcem na kolorowych leżakach lub odpocząć w cieniu dużych parasoli. Godziny otwarcia: 13.00 – 21.00.

 

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej

 

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerskie

Wypożyczalnie kajaków, statki pasażerski

W tym roku czekają nas jednak pewne zmiany. W związku z prowadzoną przez RZGW Modernizacją Wrocławskiego Węzła Wodnego, nie wszystkie przystanie i wypożyczalnie sprzętów wodnych będą czynne. Sprawdź godziny otwarcia i spływy organizowane na majówkę... więcej

 

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

Przejażdżki zabytkowym tramwajem

od godz. 12.00

Zabytkowe linie tramwajowe kursują w weekendy. Za przejazd zabytkowym składem trzeba będzie zapłacić 4 i 2 zł (lub 3 i 6 zł w obie strony). TMW zorganizuje przejazdy na dwóch liniach „czerwonej” i „żółtej”. Obie startują z pl. Teatralnego (ROZKŁAD JAZDY) i wiodą przez Park Szczytnicki do Hali Stulecia.

 

Zoo Wrocław

Zoo Wrocław

godz. 9.00-19.00, ul. Wróblewskiego 1-5, kasy czynne godzinę krócej

We ZOO we Wrocławiu można obserwować zwierzęta ze wszystkich kontynentów i środowisk, jest np. Pawilon Madagaskaru, Sahary, Europy. Od maja pokazy karmienia m.in. kotików, lemurów i słoni. Godziny pokazów czytaj tutaj

W weekendy można posłuchać również opowieści opiekunów o jaszczurkach, krokodylach czy żółwiach. Harmonogram opowieści tutaj.

 

 Park linowy Wyspa Przygody \" data-mce-src=

Park linowy Wyspa Przygody "Opatowicka"

godz. 9.00-19.00, ul. Braci Gierymskich 131

Miłośnicy wspinaczki i mocnych wrażeń mają do swojej dyspozycji trasy podzielone na trzy stopnie trudności – łatwy, średni i trudny.

 • Trasy łatwe – „Małpka” i „Świstak” - mają ok. 170 m długości, platformy są umieszczone na wysokości od trzech do sześciu metrów i składają się z kilkunastu przeszkód.
 • Trasy średnie – „Wiewiórka” i „Dzięcioł” – mają długość od 135 do ok. 170 m i znajduje się na nic kilkanaście atrakcji zawieszonych na wysokości od 3 do 9 metrów.
 • Trasy trudne - „Goryl”, to ścieżka napowietrzna o długości 102 m, na której umieszczono 15 przeszkód na wysokości od 8 do 10 m. Najtrudniejsza trasa nosi nazwę „Pantera” i ma 250 m długość, do pokonania jest 16 atrakcji, a najwyższa platforma znajduje się na wysokości 17 m.

Cennik (plik .pdf) i regulamin (plik .pdf).

 

Rusza nowy sezon w Wake Parku

Sezon w Wake Parku

godz. 10.00, ul. Kosmonautów 1 (Glinianki)

Trwa nowy sezon we wrocławskim Wake Parku, który znajduje się przy ul. Kosmonautów 1. Pierwsze ślizgi już od godz. 10.00, a w dniu otwarcia nie trzeba będzie płacić za wyciąg. Natomiast w niedzielę opłata za wyciąg będzie wynosiła 25 zł za godzinę. Więcej czytaj tutaj. 

 

Zgłoś uwagę