Filmowa Noc Nadodrza

Noc Nadodrza to impreza towarzysząca 15. MFF Nowe Horyzonty, organizowana przez Łokietka 5 - Infopunkt Nadodrze. To wielkie uliczne święto designu, smaku, sztuki i rzemiosła. 


Noc Nadodrza organizowana jest po raz trzeci. Swoje drzwi 25 lipca od południa do północy otwierają galerie, knajpki, kawiarnie, sklepy ze zdrową żywnością, artystyczne pracownie i spółdzielnie. W sumie będzie można odwiedzić 38 miejsc i wziąć udział w warsztatach, wystawach, projekcjach, koncertach, a nawet degustować nadodrzańskie specjały kulinarne.

Filmowa Noc Nadodrza towarzyszyć będzie 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. To propozycja aktywnego spędzenia czasu dla gości festiwalowych, mieszkańców Nadodrza i Wrocławia.

Wrocławskie Nadodrze od kilku lat zmienia oblicze. Z zapomnianego, zapuszczonego i zniszczonego osiedla zmienia się w intersujące, artystyczne miejsce pełne designu, mody, sztuki, rękodzieła i regionalnych kulinariów. Pracują tu artyści, rzemieślnicy, bariści i restauratorzy, którzy świadomie wybrali Przedmieście Odrzańskie jako miejsce na realizację swoich marzeń i wizji. Niemal każda ulica styka ze sobą projektantów – mody, grafiki użytkowej, ceramiki, czy szkła i artystów z przedstawicielami tradycyjnych rzemiosł. Znalazło się tu miejsce dla młodych, odważnych i kreatywnych, którzy swoje działania artystyczne widzą jako część tkanki miejskiej.

To właśnie tutaj warto wybrać się po unikatowe i nowoczesne wyroby rękodzielnicze, ubrania i dodatki od najlepszych polskich projektantów mody, designerskie drobiazgi i usługi projektowe na najwyższym poziomie.

Zgłoś uwagę